САБАҚ: 2-бөлім:
«Балалар
мен үлкендер» тарауы
Тақырыбы:
Үйірін
тапқан Көксерек 2-сабақ
|
Мектеп: №72
мектеп-лицейі
|
|
Күні:
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Ақтанова
Қ.Қ
|
|
СЫНЫП: 7
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
|
Оқу
мақсаттары
|
Әдеби шығармадағы
тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау (Т/Ж2)
|
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық
оқушылар орындай алады:
|
|
- Әдеби
шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау жасайды
|
|
Оқушылардың
көпшілігі орындай алады:
|
|
- Әдеби
шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау жасайды,
көзқарастарын білдіреді
|
|
Кейбір оқушылар
орындай алады:
|
|
- Әдеби
шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау жасайды,
көзқарастарын жинақтап, эссе жазады
|
|
Бағалау критерийі
|
- Шығарманы
талдайды;
- Гуманистік
тұрғыда көзқарастарын білдіреді;
- Эссе
жазады
|
|
Оқыту деңгейі
|
Блум
таксаномиясы
|
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар
орындай алады:
|
|
Көзқарастарын
білдіреді
|
|
Пәнге қатысты
сөздік қор мен терминдер:
|
|
Гуманистік
тұрғыдағы көзқарастар
|
|
Диалог
құруға / шығарма жазуға пайдалы сұрақтар:
|
|
-
Егер
сіз Құрмаштың орнында болсаңыз, не істер едіңіз?
|
|
Талқылауға
барысында
қолданатын тіркестер
|
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
|
|
Құндылықтарға баулу
|
Адами,
рухани құндылықтарын үлгі ету
|
|
Пәнаралық байланыс
|
Экология,
жаратылыстану
|
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім:
|
Шығарма мазмұны
|
|
Сабақтың барысы
|
|
Кезеңдер
уақыты
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Ресурс
|
Қызығушылық
ояту
5
минут
|
Ұйымдастыру сәті. Амандасу,
сыныптың сабаққа дайындығын қадағалау, сабақ мақсатымен таныстырылады.
|
Оқу ортасы қалыптасады
|
|
|
№1
ТАПСЫРМА.
Жалпысыныптық жұмыс
Нұсқаулық: «Блум
таксаномиясы» бойынша сынитұрғыдан ойлау сұрақтары негізінде тақырыпты
түсініп, жауап береді
1.
Шығарма мазмұнын еске түсіру:
- Әңгіме
не туралы? Не болды? Қашан және қалай болды?
2. Ойын түсіндіру:
Идеялар, деретер, құндылықтар арасындағы байланысты анықтау.
- Әңгіменің
ең қызықты жері? Неліктен?
3. Қолдану:
- Егер
сіз Құрмаштың орнында болсаңыз, не істер едіңіз?
4. Талдау:
Құрмаш пен Көксерекке тән қасиеттерді атаңыз.
- Қандай
бала?
- Қандай
жануар?
5. Жинақтау:
Алынған ақпаратқа толық логикалық қорытынды жасау, оқиғаның себебі мен
салдарының байланысын толық түсіну.
6. Бағалау.
Тобыңмен алынған ақпараттар бойынша пікірталас жасай отырып, тұлғалар туралы
жеке өзіңнің гуманистік көзқарасыңды білдір.
|
F бағалау
«Шапалақ»
әдісі. Оқушылардың берген жауаптары негізінде соғылып, пікірлерін білдіреді.
|
|
№2 ТАПСЫРМА. Жеке жұмыс.
Нұсқаулық. Топтағы талқыланған
ойларды жинақтап, өз көзқарасымен толықтырады.
«Жазушы қандай ойларды
дәріптейді?» тақырыбында эссе жазу
Дескриптор:
-
Қаламгер
ойына гуманистік тұрғыда көзқарастарын жазады;
-
Тақырып
ашылады, дәлелдермен нақтыланады;
-
Ой
сауатты, жүйелі жазылады.
|
F бағалау
«Сен
менікін, мен сенікін» әдісі
|
|
Соңы 5 минут
|
Кері
байланыс.
-
Бүгінгі
сабақ мен үшін не бере алды?
Сабақтың
2 жағымды, 1 жағымсыз тұсына тоқталады.
|
|
|
Үйге
|
1. Эссенің
қатесін түзеу, толықтыру, редакциялау
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|