Инфоурок Иностранные языки КонспектыUnit 7.Good and evil. Gerunds and infinitives

Unit 7.Good and evil. Gerunds and infinitives

Скачать материал

 

Сабақ жоспары  №32

 

Пәні: ағылшын тілі

 

 

  Күні: 20.12.2014                                                                                               сынып: 9 а,б,в

            22.12.2014

Сабақтың тақырыбы: Unit 7.Good and evil. Gerunds and infinitives

Сабақтың мақсаты:

 Герундий және инфинитивті меңгерулеріне ықпал жасау, тақырыпқа қатысты өз ойын еркін айта білу іскерліктерін қалыптастыру, топта ынтымақтаса жұмыс жасай білуге, топтық жұмыс барысында өзін-өзі ұйымдастыра білуге тәрбиелеу;

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: АКТ, СТО, Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер, топтық жұмыс, жұптық жұмыс, өзін-өзі бағалау,  топты  бағалау.

 Күтілетін нәтиже: герундий мен инфинитивтің қолданылу ерекшеліктерін   меңгереді, айырмашылығын баяндай алады, сұрақтарға жауап бере алады, өзіндік мысалдар келтіре алады, өз  бетінше тақырыпқа қатысты өз ой-пікірін айта алады, сыни тұрғыдан ойланады; өзгелер пікірін сыйлауға ұмтылады.

 Сабақтың уақыты: 45 минут

Сабақта қолданылатын көрнекіліктер: стикерлер, СД диск, ватман қағазы

 

Мұғалімнің іс-әрекет формалары

Сабақ барысы

Оқушының іс-әрекет формалары

Қызығушылығын ояту бөлімі.

Сыныпты топқа бөлу, арнайы суретті кестелер арқылы төрт топқа бөлу.

Арнайы әріптер жазылған кестені ұсынып, сол әріптерден мүмкіндігінше көп етістік құрауды ұсыну.

Оқушылармен бірлесе отырып сабақтың мақсат-міндеттерін айқындау. Оқушыларға жетелеу сұрақтарын беру.

Қалай ойлайсыңдар бүгінгі сабақ барысында біз не істейміз? Мәтін мен сурет жайлы қандай тапсырма орындаймыз? Қандай грамматикалық ережені меңгереміз?

Оқушы жауаптарын толықтыра отырып, сабақтың мақсатын баяндау.

 

Ұйымдастыру кезеңі:

 

Арнайы суретті кестелер арқылы төрт топқа бөліну, топ мүшелерімен ақыладаса отырып, топ басшыны сайлау.

Бірінші топ- көк түсті машиналар,

Екінші топ- қызыл түсті машиналар,

Үшінші топ- сары машиана, ал төртінші топ- ақ машиана таңдағандар болады.

 

Әріптерден мүмкіндігінше көп етістік құрау.

 

Оқулық бойынша мұғаліммен бірлесе отырып, сабақтың мақсат-міндеттерін айқындау,

өз ойларын ашық айту, мәтінге және жаттығуларға байланысты болжау жасау.

 

 

Good morning, children!

How are you?

Let’s start our lesson.

Firstly, I would like to divide you  into groups. Please, take one of these cards. Here you can see different pictures on it. If there is a blue car on your card, you will be the first group and you will sit here, the red cars- the second group, yellow cars- the third group, white cars-the fourth group.

At the beginning of our lesson I want to define the aims of today’s lesson. Open your student’s book p.54-55.

What can you see on p.54

Yeah, here you can see four short texts and some questions.

How do you think what we will do with them?

(Yes,  you will read the texts on your own, then match  the pictures that corresponds to the texts.

What will you do next?

We will learn the usage of gerunds and infinitives with the verbs. We will know the differences between them and do grammar exercises on it.

Үй тапсырмасын тексеру:

 

Үйге берілген деңгейлік жаттығуларды арнайы жауап нұсқалары арқылы бір -біріне тексерту.

Өткен сабақтан грамматикалық ережелерді қайталау сұрақтарын беру.

(10 мин.).

Топтарға грамматикалық ережелерді түсіндіріп беру, бірінші топ-герундий, екінші топ-инфинитив, үшінші топ – герундий және инфинитивпен  қолданылатын етістіктер  жайлы баяндайды, ал төртінші топ бақылаушы әрі бағалаушы болады.

10 мин.

 

Жаңа сабаққа байланысты жаттығуларды жеке жұмыс етіп орындату, жұмыс соңынан жұмысты алмастырып, бірін-бірі тексеру жасату, арнайы критерийлер бойынша бағалау жасауларына нұсқау беру.

 

Диалогтық жұмыс жасауларына бағыт-бағдар беру, Досы жайлы жаңа сабақты қолдана отырып сөйлемдер құрату.

 

Топқа арналған ойталқы сұрағын беру, жоғарыда оқылған әңгіменің бірін өз ойларымен аяқтау жасауларын ұсыну.

 

 

Үй тапсырмасын беру, орындалу жолын түсіндіру, оқушыларға сабақты қорытындылау сұрақтарын, ой-пікірлерін сұрау.

 

Now I want to check up your homework. Your homework was to write your own opinions to the questions from the discussion box.

1.Are there people in your country who ask for money in the street? If so, who are they? If not, who not?

2. If someone gives money to, for example, a homeless person like Duncan, are they helping them?

Жаңа сабақты түсіндіру:

I will such papers you have to fill the tables. On this paper you can see three signs. The sign “+” means- I know the rule, the sign “-” means  – almost know, “ ? ” means  - You don’t know.

Task for groups. Read the rules on your own. The first group will explain us gerunds, the second group-infinitive, the third group-verbs which are used both of them, and the last group , you will be controllers.

 Gerunds and infinitives.

1.When a verb  is followed by another verb, the second verb is either in the gerund or infinitive. The form of the second verb depends on the first verb.

I don’t enjoy living in the city very much.

We can’t afford to go on holiday this year.

Жаңа сабақты    бекіту:

Exercise 2d  on p.55

Complete the text with the correct form of the verbs in the box.

2. going                         6.hearing

3.seeing                         7.having

4.crossing                      8.singing

5.shouting

 

Exercise 2e  on p.55

Complete the sentences with the correct form of the verb from the box A and a verb from the box  B.

2.decided to lend                 6.expected to do

3.hope to live                       7.afford to buy

4.promised to help               8.offered to call

5.learnt to play

 

Speaking.

Exercise 3a  p.55

Work with a partner. How well do you know them? Take a guess and complete the sentences for them.

 

Discussion box.

Choose one of the  stories and make suggestions about what you think happened next.

 

Үй тапсырмасын беру:

Exercise 1 A  p.42

Exercise 1 B  p.42

Exercise 1 C  p.42

 

Қорытындылау.

To mark the pupil’s work.

To conclude the lesson.

 

Үйге берілген тапсырмаларды арнайы жауап нұсқалары арқылы бір-бірінің үй жұмысын тексеріп шығу.

Грамматикалық ережелерді қайталау сұрақтарына жауап беруде, өзіндік мысал келтіруде сөйлемнің орын тәртібін сақтау.

 

Жаңа грамматикалық ереже  бойынша берілген кестені толтыру.

Егер жаңа ережені білетін болса «+» белгісін, жартылай білетін болса «-», мүлдем білмейтін болса «?» белгісін белгілейді.

 

 

Әр  топ өздеріне бөлініп берілген тақырып бойынша жұмыс жасау, ережені түсіндіру, бақылаушы топ белсенді топты бақылау әрі бағалау жасау.

 

Түсіндірілген жаңа сабақты бекітуге жаттығулар орындау, бір-бірінің жұмысын алмасып, жұмысты тексеру, бағалау жасау.

 

Жұптық жұмыс жасау.

Жаңа грамматикалық құрылымды қолдана отырып  диалог құрастыру.

 

 

Топ мүшелерімен ортаға ойталқы жасауға тасталған сұрақты талқылап, өз ой-пікірлерін айту, әңгіме желісін өзгерту, келесі топтың пікіріне , шығармашылығына қатысты өз ойларын білдіріп, бағалау жасау.

 

 

Үй тапсырмасын мұқият түсініп алады. Сабаққа қатысты өз сұрақтарын қояды, өз ой – пікірін айтады.

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Unit 7.Good and evil. Gerunds and infinitives"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 6 месяцев

Ректор

Получите профессию

Бухгалтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
