Инфоурок Иностранные языки Другие методич. материалыУрок казахского языка на тему Кел кайталайык.

Урок казахского языка на тему Кел кайталайык.

Скачать материал

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Тақырыбы: Кел,

қайталайық!

Мектебі: А.Шотаев атындағы Боровской орта мектебі

Күні, айы:

Мұғалімнің аты-жөні: Курмангалиева Шынар Кайыркеновна

1-сынып

Сабаққа қатысқан

оқушылар саны: 12

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.1.2.1 Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсіну

1.1.5.1    Тыңдаған шағын мәтінді қаншалықты түсінгенін қимыл мен қысқа жауап арқылы білдіру және сұрақ қою

1.3.2.1 Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну

1.2.5.1 Тыңдалым материалының мазмұнын өз сөзімен сипаттау

  1.5.1.1 Мұғалімнің көмегімен қимыл, іс-әрекетті білдіретін  

  сөздердің мағынасын түсіну, ауызекі тілде қолдану

Сабақ мақсаты

 

 

Барлық оқушылар:

Отбасы, достары бойынша күнделікті кездесетін таныс сөздерді қолданып, мұғалімнің сұрақтарына жауап бере алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Таныс сөздерді ауызекі тілде қолданып, мұғалімнің көмегімен қимылмен көрсете алады. Бір-біріне сұрақтар қоя алады.

Кейбір оқушылар:

Менің досым, не істейсің? тақырыптар бойынша өзара тілдесіп,тыңдалған материалдың  мазмұнын өз сөзімен сипаттайды.

Бағалау критерийі

ü  Тірек сөздерді қолданып, сұрақтарға жауап береді

ü  Таныс сөз тіркестерін қолданып, қимыл іс-әрекетін жасай отырып, сұрақтар қоя алады.

ü  Менің досым, не істейсің? тақырыбы бойынша тыңдалған материалдың мазмұнын қимыл, әрекетпен сипаттайды

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады

 

 Қарапайым сұрақтарға жауап бере алады, шағын сөйлемдер айта алады, сұрақтарға жауап бере алады

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер

Әпке, ана, аға, іні, қарындас, сіңілі, әдемі, күшті, ақылды,дос, сурет салды, футбол ойнады, велосипед тепті.

Диалог құруға арналған пайдалы кеңестер (тірек сөздер)

-Сенің жасың нешеде?

-Сенің ағаң бар ма?

-Қалың қалай?

-Сенің досың қандай?

-Ол суре салады ма?

-Досың қандай сурет салады?

Талқылауға арналған сұрақтар

Қандай?, Неше?, Бар ма? Бұл кім?, Бұл не?.

Ишара

Табиғи әдіс арқылы, иллюстрациялық суреттер  арқылы

Құндылықтарды дарыту

Досын сипаттау кезінде сыпайылыққа, сергіту сәті арқылы мәдениеттілікке тәрбиелеу. Топтық жұптық жұмыстар арқылы бірлікке тәрбиелеу. Сұрақ жауап арқылы қоршаған ортаға бейімдеу.

Пәнаралық байланыстар

Тапсырмада және сергіту сәтінде дене қимылын жасай отырып денешынықтыру пәнімен байланысады.

Алдыңғы оқу

Достар, ата, әже,ақылды, жақсы,футбол,велосипед,сурет,күшті,тебеді, ойнайды,салады.   

Сабақ  жоспары

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

2 мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

а/ Сәлемдесу

ә/ Түгендеу

Психологиялық ахуал жасау

Шаттық шеңбері

Амансың ба,алтын күн,

Амансың ба,көк аспан.

Амансың ба,достарым,

Сендерді көріп қуанам

«Пазл» әдісі.  Оқушыларды қиылған суреттерді сәйкестіріп жинай отырып 3 топқа бөлінеді.

І – топ «Достар»»

ІІ – топ  «Аналар»

ІІІ – топ  «Әкелер»

 б/ Сабаққа назарларын аудару

«Шашыраңқы әріптер» әдісі арқылы өткен тақырыпты еске түсіреді. (Өткен тақырыптағы сөздерді   қайталай отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбын шығарайық).

 

v  Е, п, к,ә

v  А,ы,р,қ,н,д,с,а,

v  Л,о,у,ф,т,б,

v  Қ,ы,л,д,а,ы,

v  Т,у,р,с,е

v  Д,и,е,с,п,в,о,е,л

v  Ү,ш,т,к,і

 Бағалау:  Әр дұрыс құралған сөздерге «жұлдызша» беру. Жарайсыңдар оқушылар енді қалай ойлайсыңдар бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? Дұрыс «Қайталау»

Сабақтың мақсатымен таныстыру:

Тақтада жазылып тұрады.

Сабақтың мақсатымен таныстық енді қалай ойлайсыңдар бүгін сабақта не істейміз?

 

 

http://cf.ppt-online.org/files/slide/y/yXkuGKLr7jR9Y1gbZIUW5pJc0NVloSv8Q6qhm2/slide-2.jpg

 

«Жұлдызша»

Ортасы

 

6 мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 мин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Т) 1- тапсырма. «Еркін микрофон» әдісі

Тірек  сөздерді қолданып, суреттер бойынша мұғалімнің қойған сұрақтарына – жауап беріңіз.

Тапсырма 1топ

 Үлгі

Достар, доп

1.Суретте кімдер?

2.Достардың қолдарында не бар?

3. Олар не істеді? 

 

1.Суретте кімдер?

Суретте балалар.

 

 

 

 

 

сурет, достар

1.Суретте кімдер?

2. Олар не істеді?

3. Кімнің суретін салды?

 Үлгі:

Олар не істеді?

Олар сурет салды.

http://cs7007.vk.me/v7007816/25438/7I7Nbrp11hs.jpg

Отбасы, ата, әже.

1.Суретте кімдер?

2.Отбасында неше адам?

3. Олар кімдер?

Үлгі:

Отбасында неше адам?

Отбасында алты адам.

Дескриптор:

1.       Тірек  сөздерді қолдана алады-1 б

2.       Сұрақтарға  жауап бере алады – 2б

Саралау: тапсырмада көп күш жұмсауды талап ететін оқушыларға қарқын тәсілімен қолдаймын.

 

Бағалау формасы: «Басбармақ» стратегиясы

 

(Т)  2- тапсырма. ТКО әдісі

Берілген таныс сөз тіркестерін  қолдана отырып, бір топ қимыл іс - әрекет жасаңыз, екінші топ іс – әрекетке сұрақ қойыңыз, үшінші топ сұрақтарға – жауап беріңіз.

Мысалы: І топ сурет салып отырған қимылды көрсетеді,  екінші топ балалар не істеп жатыр? Үшінші топ  олар сурет салып жатыр.

 

Дескриптор:

1.       Таныс сөз тіркестерді қолданып, қимыл іс-әрекетті көрсетеді – 2б

2.       Мұғалімнің көмегімен сұрақтар қоя алады-2 б

3.       Сұрақтарға жауап бере алады – 2б

 

Саралау:  Не істейді? Кімдер? сұрақтарын қою; ойнайды, шахмат, тебеді сөздерді қолдану арқылы барынша қолдау көрсету.

Бағалау формасы: «Екі жұлдыз, бір тілек»  әдісі

 

Сергіту сәті:   «Ұлы тау»

 

 

 

(ЖҰТ) 3- тапсырма.

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы, мәтінді тыңдап, мазмұнын қимыл әрекет сөздерін қолданып   сипаттаңыз.

Менің атым – Нұрбек. Мен бірінші сыныпта оқимын. Мен жеті жастамын. Менің ағам, сіңілім бар. Досымның аты- Асқар. Асқар жақсы, ақылды бала. Біз екеуіміз сурет саламыз, футбол ойнаймыз. Асқар жақсы - дос.

 

Дескриптор:

1.       Мәтінді түсінеді – 2 б

2.       Мазмұнын өз сөзімен сипаттайды – 3 б

Саралау: белсенді оқушыларға дереккөздерді пайдалануға бағыттау.

 

 

Бағалау формасы: «Алма ағашы» әдісі арқылы

(МК, Ұ) 4- тапсырма. Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекітеді.

Бағалау формасы: дәптерді жинап аламын

 

http://www.musicmachine.co.nz/wp-content/uploads/2015/07/Beta-58A.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Видео

 

Мұғалім оқиды

http://arhivurokov.ru/kopilka/uploads/user_file_551942c46cc2d/img_user_file_551942c46cc2d_22.jpg

 

 

 

№ 1жұмыс дәптері

 

 

Соңы

 

7 мин.

(Ж) «Он қадам» әдісі бойынша сабақты аяқтау.

1.       Сенің атың кім?

2.       Сен неше жастасың?

3.       Сен футбол ойнайсың ба?

4.       Сенің ағаң бар ма?

5.       Сенің қарындасың қай сыныпта оқиды?

6.       Сенің досың бар ма?

7.       Досың қандай бала?

8.       Өшіргіш не үшін керек?

9.       Сен суретті немен саласың?

10.   Қалам не үшін керек?

Сабаққа кері байланыс «Бағдаршам» стратегиясы арқылы.

Бағалау: ең белсенді оқушыларға жұлдызшалар беру.

 

Сабақ аяқталды сау болыңыздар!

 

http://cosmo.com.ua/upload/image/2_(91).jpg

 

 

Қосымша ақпарат  

 

 

 

 

Саралау – оқушыға

мейлінше қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Қабілетті

оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін

тексеруді қалай

жоспарлайсыз?

 

Пəнаралық байланыс –

Денсаулық жəне қауіпсіздік,

АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс

(«Мәңгілік ел»).

 

Әр тапсырма сайын оқушыларға сұрақтар, тірек сөздерді қолдана отырып қолдау жасауды жоспарлап отырмын.

Критерийлер бойынша қалыптастырушы баға қою

Сөздерді орынды қолдану, сұрақтарға дұрыс жауап беру,

Рефлексия

1Сабақтың мақсаты

мен оқу

міндеттері

орындалды ма?

2Бүгін оқушылар

не үйренді?

 

3Сабақ қалай өтті,

қандай деңгейде

өтті?

 

4Жоспарланған

саралау жақсы

іске асты ма?

(тапсырмалар

сəйкес болды ма?)

 

5Уақытты қалай

пайдаландым?

 

6Жоспарыма

қандай өзгеріс

енгіздім жəне

неге?

 

 

 

 

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1:  

2:  

Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту

мен оқуға қатысты)?

1:     

2:    

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі

сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1:    

2:    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Урок казахского языка на тему Кел кайталайык."

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Руководитель организации

Получите профессию

Бухгалтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
