Инфоурок Информатика КонспектыАшық сабақ "Модель түрлері" 6 сынып

Ашық сабақ "Модель түрлері" 6 сынып

Скачать материал

«Бекітемін»:

«№27 ЖОББМ» КММ

директоры ______А.Е. Сулейменова 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АШЫҚ САБАҚ

 

Тақырыбы: Модель түрлері

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Информатика пәні мұғалімі: Елемесова А.А.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Семей, 2017 жыл

Сабақтың тақырыбы:  Модельдер түрлері

Сынып:  6 Б

Сабақ мақсаттары:

Білімділік: оқушыларды модельдер түрлерімен таныстыру

Дамытушылық: объектінің ақпараттық және графикалық  модельдерін құрастыра алуға, айырмашылықтарын ажырата білуге үйрету

Тәрбиелік: топта жұмыс істеу кезіндегі ережелерді сақтау, ынтымақтастыққа жұмыс істеуге баулу.

Сабақтың түрі: жаңа тақырыпты ұсыну

Құралдар: интербелсенді тақта, оқулық, карточкалар

Әдіс-тәсілдер: «Сұрақ-жауап», «Мозайка», «Ақпараттық диктант», «Синквейн», «Телеграмма»,  топтық, сыныппен жұмыс әдістері.

Оқыту нәтижесі: оқушылар ақпараттық, графикалық, материалдық модельдер ұғымдарын меңгереді, деңгейлік тапсырмаларды орындау арқылы білімдерін толықтырады

САБАҚ БАРЫСЫ

Уақыты

(мин)

Кезеңдер:

Мұғалімнің әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Қолданы- латын модуль

1 мин

I.Ұйымдастыру

 

Оқушылармен амандасып, бір-бірімізге хормен СӘТТІЛІК тілеу.

Сабақта жоқ оқушыларды  белгілеу;

Оқушыларды жасырын қағазға жазылған 1,2 сандарын таңдау бойынша 2 топқа бөлу.

Мұғаліммен амандасып, бір-біріне хормен СӘТТІЛІК тілейді

Сынып старостасы сабақта жоқ оқушылардың себептерін айтады;

 

Оқушыларды жасырын қағазға жазылған 1,2 сандарын таңдау бойынша 2 топқа бөлу.

ЖЕСО

 

2 мин

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру

Миға шабуыл

Тұжырымдармен келісесіз бе?

 

(Экраннан сұрақтар шығады, оқушылар осы сұрақтарға ИӘ немесе ЖОҚ деп жауап беру керек)

ü  Модельдеу – нысандарды, үдерістерді және құбылыстарды зерттеу ұшін модель құру. ИӘ

ü  Модель бұл нысанның көшіремесі. ИӘ

ü  Модель тек  нақты уақыт барысындағы түпнұсқаның немесе мүлдем табиғатта жоқ нысаның көшірмесі. ЖОҚ

ü  Модель- нақты нысанды, құбылысты немесе үдерісті қарапайым етіп түсіндіру. ИӘ

ü  Модель тек үлкен нысандардың прототипі... ЖОҚ

ü  Модельдеу кезеңдері 4? ИӘ

ü  Анықталған қате – бұл нәтиже? ИӘ

Егер сіз  1.2.4.6  сұрақтарға ИӘ деп жауап берсеңіз, бұл өте жақсы нәтиже!

ОЖТ

ТжДБО

 

3 мин

ІІІ.Оқу-танымдық әрекетіне дайындық

Жаңа сабақтың тақырыбы қандай?

1. Мысықтың баласы

2. Бет, қол сүртетін зат

3. Баскетбол, волейбол ойнауға арналған құрал

4. Ең төзімді үй жануары

5. "Арыстан" сөзінің орысша аудармасы

6. Жіңішкелік белгісі

 

1. Қу жануар

2. Кішкентай сөзіне антоним сөз

3. Теннис ойнауға арналған

     құрал

4.  Ешкінің төлі

5.  Ең берік ағаш

6.  "Кемпірқосақ" сөзінің орысша аудармасы

7. Киім ілуге  арналған құрал

Бүгінгі сабақта не істейміз деп ойлайсыңдар?

Сабақтың мақсаты қандай?

Жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды:

 

М-арқау

О-рамал

 

Д-оп

Е-сек

Л-ев

Ь

 

Т- үлкі

Ү-лкен

Р-акетка

 

Л-ақ

Е-мен

Р-адуга

І-лгіш

Мақсатымыз:-Модельдер түрімен  танысу

-модель түрлерін ажырата алуды үйрену

ОЖТ

СТО

10 мин

IV.Жаңа оқу материалын таныту

Жаңа ақпаратпен жұмыс жасау

Барлық модельдерді екі үлкен топқа бөлуге болады: ақпараттық және заттық модельдер. Заттық модельдерде түпнұсқаның физикалық қасиеттері сақталады. Ақпараттық модель өзара 2 топқа бөлінеді: таңбалық моделі және бейнелік модель  Таңбалық модельдеріне формулалар, мәтін,

кесте жатса, ал бейне модельдерге сурет, фотосурет, сызба, графиктер жатады.

Жаңа ақпаратпен жұмыс жасау

bilimland.kz  сайтынан видео ақпарат көрсету.

Слайд арқылы балаларға түсіндіру.

 

ОЖТ

 

8 мин

V.Бiлiмдерін бекiту.

1- тапсырма

(4 мин)

2- тапсырма

(4 мин)

1-тапсырма

 (4 мин)

2-тапсырма

 (4 мин)

АКТ

ОЖТ

 

2 мин

Сергіту сәті

жаттығу орындау

 жаттығу орындау

ЖЕСО

8 мин

V.Бiлiмдерін бекiту.Топтық жұмыс

1. Googleда «Қыс» тақырыбында сурет салу керек. Әр топ  суреттердің бөліктері көрсетілген карточкалардағы  суретті салады.

2. Интерактивті тақтада көрсетілген слайд бойынша «Ойлан тап» ойынын ойнау.

Оқушылар Google –да «Қыс» тақырыбында сурет салу керек. Әр топ  суреттердің бөліктері көрсетілген карточкалардағы  суретті салады.

2. Интерактивті тақтада көрсетілген слайд бойынша «Ойлан тап» ойынын ойнау.

АКТ

3 мин

VI. Бағалау.

  Оқушылар берілген кестеге бірін-бірі бағалайды

  Оқушылар берілген кестеге бірін-бірі бағалайды өте жақсы-5, жақсы-4, қанағат.-3, нашар-2

ОүБ,ОБ

ОБжК

1 мин

VII. Үй тапсырмасы туралы мәлімет.

Үйге:  үш объектінің вербальдық, яғни, әңгіме түрінде және графикалық моделін құрастыру

Берілген тапсырманы хабарлау, оның орындау әдiстемесiн түсiндiру.

Оқушылар үйге берген тапсырманы күнделікке жазады. Сұрақтары болса сұрайды.

ОЖТ, ТжДБО

2 мин

VIII.

Қорытынды

Мұғалімге сабақтың қаншалықты ұнағаны немесе ұнамағаны туралы телеграмма жазу

Мұғалімге сабақтың қаншалықты ұнағаны немесе ұнамағаны туралы телеграмма жазу

 

ОүБ,ОБ

СТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нысан атауы

Пішіні

Түсі

Құрамы

Әрекеті

Қарандаш

Тасбақа

Шар

Гүл

1-топ

 

 

 

2-топ

 

 

Нысан атауы

Пішіні

Түсі

Құрамы

Әрекеті

Қалам

Кірпі

Доп

Кітап

 

 

3-топ

 

Нысан атауы

Пішіні

Түсі

Құрамы

Әрекеті

Дәптер

Сызғыш

Стол

Шырша

 

 

Нысан атауы

Пішіні

Түсі

Құрамы

Әрекеті

Қарандаш

Тасбақа

Шар

Гүл

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 3
1
3
2
1
2
3
1
3
2
1
2 3
1
3
1
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Картинки по запросу рисунок зима в паинте

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Похожее изображение

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Ашық сабақ "Модель түрлері" 6 сынып"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Бухгалтер

Получите профессию

Интернет-маркетолог

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
