Инфоурок Другое Другие методич. материалыҚысқа мерзімді жоспар "Менің атым Қожа"

Қысқа мерзімді жоспар "Менің атым Қожа"

Скачать материал

 

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

 

Сабақ жоспары

 

САБАҚ:  Менің атым Қожа

 

 

 

 

 

 

 

м  шығарамыз?

Мектеп: Қарабалық ОМ А.Құнанбаев атындағы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 о

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

рта мектеп

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:                                            Досмухамбетова А.М

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СЫНЫП: 5

Қатысқандар: 15

Қатыспағандар:0

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

О6-тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып мәтінде  көрсеілген мәселеге өз көзқарасын білдіру;

ТБ1.2.-лексикалық мағынасы жағынан заттың түрін, түсін сапасын білдіретінсын есімдерді ажырата білу, жазба, ауызша жұмыстарда қолдану;

А1-тақырып бойынша меңгерген жаңа сөздерді олардың синонимдерімен, антоним, омонимдерімен қатар қолдану, ойын жеткізе білу;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

·                       мәтінді оқып, айта алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

·                       сөздерді қолданып, жазба жұмыстарын жүргізе алады

Кейбір оқушылар орындай алады алады:

 

·                        өз көзқарастарын білдіріп, сөздерлің лексикалық мағынасын ашып, айтып жеткізе алады

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: АКТ қолдану арқылы

·          

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

 

 

 

сөзге келіпмың бұралып

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

 

 

·                Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?

·                Has every learner’s choice been recorded? How can we check?

·                Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?

·                Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?

 

Талқылауға арналған сұрақтар:

             Қожаның қай мінезін өзіңе алар едің?

Алдыңғы оқу:

Венн диаграммасы арқылы  үй жұмысын пысықтау

/адамның жақсы, жаман қасиеттері, олардың ортағы/

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

5 мин

Тренинг «Менің жақсы, жаман қасиетім»

Әр оқушы өз қасиеттері туралы айтады

Топқа кейіпкерлер арқылы бөлінеді

 /1-Қожа

 2-Жанар            

  3-Жантас/

 

http://go4.imgsmail.ru/imgpreview?key=62d0e68848d36e8b&mb=imgdb_preview_1250http://ras.kz/wp-content/uploads/2014/05/000-menin_atym_koja-janar.jpg  https://storage.kaztube.kz/storage3/images/26/a2/9f/96/85/26a29f96857749e2ef4c3bd3345e670d.png

                   Бағалау критерийлері:

1.Үйренген сөздерді қолданып, өз ойын жеткізе алады.

2.Сын есімдерді ажыратып, ауызша, жазбаша қолданады.

3.Меңгерген жаңа сөздерді қолданып, өз ойын жеткізеді.

Маркер

Флипчарт

Стикер

 

 

Ортасы

 

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 мин

1- тапсырма:

Әр топ оқылым тапсырмасы бойынша берілген мінездемеден  кейіпкерлерді табады. Ішінен сын есімдерді тауып ажыратады.Екі сын есімге  антоним, омоним табады.

/топ бойынша талдап, анықтайды/

   - Ол Қожамен бірге оқиды. Қожаның ойынша кластағы ең әдемі қыз.Басына тақия киіп, мың бұралып «Қамажай» биін билейді.Мінезі ақкөңіл,жайдары. /Жанар/

   - Ол Қожамен бір сыныпта оқиды. Қожа екеуі бір-бірін ұнатпайды,сөзге келіп қалады, себебі ол оны «Қара көже» деп мазақтайды.Ол арамдау, сенімсіз./Жантас/

   - Шашы қайратты.Бойы орта бойлы,сұңғақ. Жүрген жерін шулатып жүреді.Жасы он екіде  Арманы жазушы болу. /Қожа/

2- тапсырма: «Қабырғадағы роль» Фильмнен үзінді: «Қожаның шешімі!»

Әр топ жоғарыдағы мәтінді, фильмді қолданып, кейіпкерлеріне қағазда сұлба салады, сұлба ішіне оларға мінездеме беріп, сұлба сыртында кейіпкерге сұрақ қояды, постер қорғайды. Роль бойынша сұрақтарға жауап береді, ортақ  түйін жасайды.

 

        адыстырады.нездемеден  кейіпкерлерді табады дәлелдеп жеткізу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Б.Соқпақбаев«Менің атым  Қожа» повесінен үзінді

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Менің атым  Қожа» фильмі

 

Соңы

 

5 мин

Қорытындылау:

Қожаның қай мінезін өзіңе алар едің?/ ашық сұрақ

Кері байланыс:

/стикерге  өз шешімдері мен ұсыныстарын жазады./Сабақ туралы өэ пікірлерін білдіретін смайликтерге жапсырады.

http://bezfona.ru/_im/115_resize_1449320912_bezfona.ru.png          http://kartinks.ucoz.ru/_ph/14/2/592737567.jpg         https://shaivalinisingh.files.wordpress.com/2011/08/22163-clipart-illustration-of-a-yellow-emoticon-face-giving-two-thumbs-down-in-disappointment.jpg

  бәрі түсінікті          көмек керек             түсінбедім

   

                            Үй жұмысы: « Қожаға хат!»

 

 

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

 

 

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

 

 

Пәнаралық байланыс –Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).

·      Топтық жұмыс түрі жүргізілді

·      Венн диаграммасы, «Қабырғадағы роль» әдіс-тәсілдері оқу мақсатын ашу барысында қолданды

·      Блумм таксономиясының барлық деңгейлері қамтылған.

·      Бұл жерде саралаудың мақсат,  тапсырма, бойынша саралау түрлері  сабақтың барлық кезеңінде жүргізілді.

·      Дескриптор:

·      1-тапс:

·      1.мәтінді оқып, кейіпкерлерді таба алады.

·      2.екі сын есімге антоним, омоним таба алады.

·      2-тапс:

·      1.кейіпкерлерге мінездеме бере алады

·      2.постерді қорғап, пікірлерін білдіре алады

Әдебиетпен байланыс

·      «Мәңгілік ел» идеясы бойынша ұлттық тәрбие құндылығына баулу

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс   енгізер едім?

енгіздім?

неге?

Сабақ барысында мені барлығы мұқият  тыңдап, кері байланыстарын беріп отырды.Бүгінгі сабақтың оқу міндеттері толықтай орындалды, «Қабырғадағы рөл» әдісі бойынша бұл жерде бірнеше мақсаттарды қатар ашып тұр, оқылым, лексикалық бағыт, айтылым дағдыларытолықтай жүргізіледі.Сабақ сәтті, жоғары  деңгейде өтті.Мен өз жоспарым бойынша барлық тапсырмаларды толықтай орындап мақсатыма жеттім, сонымен қатар таңдалған  әдіс-тәсілдер де оқу мақсаттарын толықтай ашуға өз ықпалын жасады.

 

 

 

тапсырмалар  оқу мақсаттарын ашуға толықтай сәйкес болды.

·      Саралау жұмыстары жас ерекшеліктеріне сәйкес таңдалды. Топтық жұмыс түрі жүргізілді.Миға шабуыл арқылы « Венн диаграммасы», «Қабырғадағы роль» әдістері қолданады.Блумм таксономиясының барлық деңгейлері қамтылған.Уақытты сауатты және ұтымды сабақ барысын  пайдаландым, себебі мен алдын-ала оқушылардың деңгейіне байланысты тапсырмалар деңгейімен уақытты тығыз байланыстырған болатынмын. Жоспарыма айтарлықтай енгізер өзгерісім жоқ деп айтуға болады.Себебі кері байланыс кезінде менің сабағыма ұсыныс болған жоқ деп айтуға болады.

                                           Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1: «Қабырғадағы роль» әдістері қолдану болды, себебі олар  айтылым, оқылым, тыңдалым, жазылым және тілдік бағдар дағдыларын қатар қолданып, біліктерін арттырып отырды.

2:Фильмнен  үзінді көру арқылы  олардың барлық оқу дағдыларын пайдалана отырып кері байланысты жан-жақты  берді.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1: Егер  сабақ бірнеше сағатқа бағытталған болса, фильмде ұлттық құндылықтар көрініс  беретін тұстарын  ашып, насихаттауғажан-жақты,терең  ықпал  етер  едім.

2:Егер  мен «Қабырғадағы әдіс» қолданбаған болсам, оқу мақсатын ашу мақсатында өз көзқарастарын  білдірулері үшін дебат ұйымдастырар едім. Бұл оқушылардың кең көлемде өз пікірлерін айтып, оны қорғау үшін өз беттерінше бағытталып, іздену жұмыстарымен қатар тіл дамыту жұмыстарын да жүргізер еді.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1: Осы сабақ барысында Қожамен таныс емес оқушылардың қызығушылығын арттырып, осы кейіпкерлермен тереңірек танысуға ықпал жасау керектігін түйіндедім.

2:Топтық жұмыс түрін түрлендіру, кері байланыс түрін  бірде жазбаша, ауызша, суреттермен байланысты  алу, көбіне проблемалық сұрақтарды бір-біріне шығармашылық тапсырма ретінде өз бетінше ізденуге беру.

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Қысқа мерзімді жоспар "Менің атым Қожа""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Семейный психолог

Получите профессию

Копирайтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
