Апта
|
Күні
2014
|
Сабақ
1
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Диалогтік әдісті
қолдана отырып, сөйлеу дағдыларын қалыптастыру.
|
Сілтеме:
|
«Дилогтік
оқыту» Мұғалімге арналған нұсқаулық, 98 бет
|
Жалпы
мақсаттары:
|
Танымдық
іс-әрекеті мен шығармашылық ізденістерге жетелеу.
|
Міндеттері
|
1. Диалогтік
оқыту арқылы топтық жұмыс жүргізу жолдарын үйрету;
2. Оқушылардың
сабақ барысында зерттеушілік әңгіме арқылы ойлау қабілетін арттыру;
3. Топтық
жұмыс ұйымдастыра отырып, диалогқа түсу әрекетін дамыту.
|
Оқыту
нәтижесі:
|
Өз
ойларын еркін жіткізеді,оқыту барысында оқушылардың дамып келе жатқан
идеяларымен жұмыс істеуіне және түсінбеушілікті жеңе білулеріне көмектеседі,
Өзара байланысқа түсе алады, тыңдауға, пікір алмасуға үйренеді.
|
Негізгі идеялар
|
Өзара
пікір алмасу, бірлескен зерттеу барысында бірлесіп ойлау, дилог құру арқылы
білім алу процесі жүзеге асады.
|
Пайдаланған
әдіс тәсілдер
|
Сыйлық,
миға шабуыл,рөлдік ойын «Жанұядағы бір жағдай», Аялдама,инсерт әдісі,түртіп
алу, 6 шляпа, бағдаршам, 2жұлдыз, 1 тілек
|
Қажетті
құралдар
|
АКТ,
қиынды қағаз, постер,фламастер,проектор,стикер, шляпа
|
1 сессия
Тапсырмалардың түрлері
|
Уақыты
(90 мин)
|
Коучтың іс-әрекеті
|
Мұғалімдердің іс-әрекеті
|
1.Сергіту
сәті, «Мүсін» ойыны
|
5
|
Екі
шеңбер құруды сұрайды, мұғалімдер 2 шебер жасау арқылы бір-біріне қарама- қарсы
тұрып, келесі мұғаліммен ауысу арқылы басқа қимыл жасайды, жұмыс әрі қарай
жылжып отырады.соңында өз әріптесіне келеді.
|
Екі
шеңбер жасап, бір-біріне қарама-қарсы тұрады, процесті тәлімгер айтқан
бойынша жүргізіп отырады.
|
2.
Мұғалімдер арасында психологиялық жақсы қарым-қатынас орнату ахуалы үшін
«Сыйлық» ойыны ойналады.
|
7
|
Осы
түрған бойынша оларға қиынды қағаз беріледі.қағазды төбемізге қойып,
бір-біріне қарап тұрып, қарсы тұрған әріптесінің суретін салу керек.Шыққан
туындыны әріптесіне береді, бұл сыйлық болып табылады.
|
Тәлімгердің
айтуы бойынша қиынды қағазға суретті төбелеріне қойып салады.Болған соң
әріптесіне береді, жақсы көңілді атмосфера орнатылады.
|
4. Топтастыру
Қиынды сурет
арқылы топтастыру. «Мозайка»
|
3
|
Қиынды
қағаздар барлығына таратылады, сол қиындыларды біріктіру арқылы, топ құрайды.
|
Орындарынан
тұрып өзіне қажет қиындыны тауып бірігеді.
|
5. Миға
шабуыл
«Диалог» сөзінің
мағынасын ашу
|
5
|
әңгіме
|
Достар
әңгімесі, 2 кісінің әңгімесі, кино, театр, өсек айту, транспорттағы әңгіме.тб
|
6. «Рөлдік
ойын,
Жанұялық бір
жағдай»
|
20
|
Тәлімгер
бағыт береді, жүргізілуін бақылайды
|
Дайындалады,
жағдаят ойластырады, қойылым жасайды.
|
7. 2 жұлдыз
бір тілек арқылы әр топ бір-бірлерін бағалайды.
|
10
|
Смайликпен
әр топты бағалайды.
|
Қуанышқа
кенеледі.
|
8. Мәтінмен
жұмыс
Әңгіменің қай
түріне жататындығы жайлы айтулары қажет.
Аялдама әдісі
арқылы өтіледі.
|
20
|
Бақылау
арқылы бағдар береді.
|
Оқиды,
тобымен талдап, бір пікірге келеді.
|
9. Жақсы
айтылған ұтқыр пікірлері бағаланады.
|
3
|
Жұлдызшалар
немесе смайликтер беріледі.
|
Қуанышқа
кенеледі.
|
10. Инсерт әдісі
бойынша толтырады.
|
|
Не
білемін?
Не
білдім?
Нені
білгім келеді?
Қиынды
қағаз беріледі.
|
Толтырады.
|
7.
Кері байланыс
6
қалпақ әдісі арқылы бағаланады.
|
|
Өздерін-өздері
бағалайды
Критерий
құрайды.
|
|
|
|
|
|
|