Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Музыка / Конспекты / Музыкальное занятие по системе Карла Орфа
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Музыка

Музыкальное занятие по системе Карла Орфа

библиотека
материалов

Чернігівський дошкільний навчальний заклад № 52 «Сонечко»

Чернігівської міської ради

Чернігівської області















«Зимова прогулянка»









Підготувала музичний керівник

Подтергер С. Г.





Чернігів, 2015


Мета. Продовжувати вчити дітей ходити по залу з різними інтервалами та в
різному темпі музики. Відчувати різну виразність музики: повільно - швидко. Розвивати уміння відбивати ритм під музику за системою К. Орфа.
Продовжувати вчити дітей узгоджувати рухи та мовлення, довільно рухатися відповідно до характеру музики. Розвивати мовленнєве дихання, гнучкість голосу, координацію рухів з текстом, орієнтацію у просторі, дрібну моторику, мовленнєві та мімічні рухи, фіксації погляду. Продовжувати знайомити дітей з нетрадиційними музичними інструментами та прийомами гри на них. Вчити використовувати для озвучування віршів «звучні жести». Під час танку вчити дітей свідомо починати та закінчувати рухи одночасно з початком та кінцем музики. Розвивати чуттєвість тембрового слуху, фантазію, уяву. Виховувати позитивне ставлення до музики.

Обладнання: Аудіозаписи музичних творів, матеріал для нетрадиційного музичного інструменту: коробочка з кіндер сюрпризу та горішки, Білка – рукавичка, стіл, корзина для горішків, піднос.

































Хід заняття

Зала оформлена, як зимовий ліс. Під музичний супровід заходять діти і стають півколом.

Музичний керівник: Діти, подивіться як гарно у нашому залі. Ось і Білочка прибігла до нас з лісу, та ще й багато гостей до нас прийшло. Давайте з ними привітаємось.

Музичне привітання.

Музичний керівник. Діти , сьогодні ми з вами вирушимо у подорож до казкового, зимового лісу. Давайте розпочнемо нашу подорож.

Музично – ритмічна вправа «Туп - туп».

Муз. керівник: Ось і потрапили ми до лісу. Діти що це в мене? (показує сніжинки).

Діти : Сніжинки.

Муз. керівник: Які вони?

Діти (приблизні відповіді дітей): білі, легкі, гарні, мереживні, не схожі між собою.

Муз. керівник: Вам подобаються сніжинки? А хочете перетворити на сніжинки?

Вправа – психогімнастика «Сніжинки»

(координація мовлення та рухів)

Сніжинки летіли, летіли

(виконують змахи руками).

Землі, як дісталися – сіли

(присідають)

Холодний вітре налетів

(встають, піднімають руки вгору і вниз, швидко махають та дують)

Сніжинки у замети змів

(присідають, обхоплюють руками коліна)

Після вправи діти сідають на місця.

Вихователь: Поки ми з вами танцювали до мене прилетіла сніжинка і хоче мені щось сказати. Вона приготувала нам загадку. Спробуйте її відгадати.

Вихователь читає загадку зі сніжинки:

Прийшла до нас бабуся

У білому кожусі

Поля причепурила –

Пухнастим снігом вкрила.

Відгадайте, хто вона,

Ця бабуся чепурна? (Зима)

Діти: Зима.

Музичний керівник: Скоро все закінчиться зима. Невдовзі розтане пухнастий сніг, на річках зійде крига. Можливо, у повітрі вже пахне весною? Нумо вдихніть на повні груди! (Діти роблять кілька глибоких вдихів носом і видихів ротом). Що відчули? (Відповіді дітей). Мені здається, зима ще не відступає . Та й он яка заметіль починається чуєте і навіть тут стало холодно. А ви не боїтеся морозу?

Діти: Ні, не боїмся!

Муз. керівник: А якщо ручки замерзнуть?

Діти: Ми поплещемо! (плескають)

Муз. керівник: А якщо ніжки замерзнуть?

Діти: Ми потупаємо! (тупають)

Муз. керівник: Щоб було нам всім тепліше, щоб було нам веселіше!

Всі на свої місця ставайте , і дружно пісню заспівайте!

Пісня «Зимова прогулянка»

Муз. керівник: Ну що нагрілися?

Діти: Так!

Муз. керівник: А все ми погріли? Ніжки з ручками погріли, а пальчики?

Діти: Ні.

Муз. керівник: Давайте нашій лісовій гості покажемо та навчимо її вправі - грі для пальчиків.

Музично – пальчикова гра «Кулачок»

Муз. керівник: Ми вже так довго йде по лісу. Що мабуть притомились наші ніжки . Давайте зробимо для них фіз. хвилинку.

Фіз. хвилинка «Пяточка, носочек»

Муз. керівник: Молодці, а за наші пісні танці білочка приготувала нам подарунок. (Муз. керівник відкриває застелений стіл, а під тканиною корзинка з горішками та піднос з коробочками з кін дер сюрпризу. Діти підходять до музичного керівника і роздивляються подарунки білочки).

Вихователь: А що нам принесла Білочка діти?

Діти : Горішки

Муз. керівник: Правильно, але це незвичайні горішки. Вони можуть допомогти нам зробити музичний інструмент, а нам стати майстрами музичних інструментів. Хочете спробувати?

Діти : Так.

Муз. керівник: Для того щоб зробити музичний інструмент, нам потрібно взяти одну коробочку, покласти по-одному горішку в неї, і міцно закрити. Наш інструмент готовий. Хочете з ними потанцювати?

Діти : Так.

Танок «Ми горішки узяли»

  1. Ми горішки всі взяли

І по колу всі пішли. (йдуть по колу)

Тук - тук – тук, тук – тук - тук. (стукають горішком об горішок)

І по колу всі пішли.

  1. Вгору ми їх піднімаєм (піднімають руки вгору )

Ними голосно вдаряєм

Тук, тук, тук… (стукають горішком об горішок)

  1. Ми присядемо гарненько (присіли )

І постукаєм тихенько

Тук - тук – тук, тук - тук- тук. (стукають горішками об підлогу)

І постукаєм тихенько.

  1. Ми горішки всі сховаєм, (ховають горішки за спину)

Мов зайчата пострибаєм.

Стриб – стриб – стриб, стриб – стриб – стриб, (стрибають )

Мов зайчата пострибаєм.


(Після танцю діти складають іграшки в корзинку).

Муз. керівник: А ще нам білочка принесла цікаву гру, і хоче з вами пограти.

Дидактична гра «Ручки - ніжки»

Мета: розвивати у дітей почуття ритму, ритмічний слух.

Обладнання: Картки з зображенням дитячих ручок та ніжок, фланелеграф.

Хід гри: Ведучий ставить на фланелеграф чи просто показує дітям одну з карток із зображенням ручок та ніжок. Читає вірш:

Будемо ми зараз грати,

Будем ритми создавати.

Ручки будуть хлопати,

Ніжки будуть топати.

Подивися ти на схему,

Ну а потім повтори.

Діти дивляться на зображення і мають відтворити зображені на картинці ручки (оплески) та ніжки (тупання). Також маленькі зображення це коротке відтворення, велике – довге.


Муз. керівник : Ось і наша зимова подорож закінчилася. Давайте самі собі поаплодуємо і на згадку про нашу пригоду Білочка вам дарує ці чарівні музині інструменти, щоб ви гралися з ними у групі та згадували її. Давайте закриємо очі та повернемося до нашого садочку. Вам тепло, радісно, вас усі дуже люблять! (Діти закривають очі, звучить музика… діти повертаються до садочку). Ось і настав час попрощатися із зимовою казочкою, Білочкою та нашими гостями.

Поспівка «Допобачення»

Діти під музику йдуть до групи.




Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
