Инфоурок Технология Другие методич. материалыПоурочное планирование по предмету художественный труд 6 класс "Ілмекпен тоқу"

Поурочное планирование по предмету художественный труд 6 класс "Ілмекпен тоқу"

Скачать материал

Выберите документ из архива для просмотра:

Выбранный для просмотра документ Калиева Г.К қмж ілмекпен тоқу.doc

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Сәндік қолданбалы өнер

Мектеп: «М.Ломоносов атындағы орта мектеп» КММ

Күні:

Мұғалімнің аты- жөні: Калиева Гаухар Картаевна

 

Сынып: 6

 Қатысқандар:                                 

             Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Әртүрлі бұйымдарды ілмекпен (ілгекпен) тоқу (сулықтар, сөмкелер, ұялы телефондардың қабы).

Осы сабақта қол жеткізілетін мақсаттар (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.6.4 Материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып техникалар, көркемдік материалдарды қолдану және эксперимент жасау

 

Сабақтың  мақсаты

Барлық оқушылар : Материалдардың қасиеттері жайлы білімін және тәжірибелік жұмыс істеу дағдыларын көрсете отырып техникалар, көркемдік материалдарды дайындайды және өздері таңдаған бұйымды тоқиды.

Оқушылардың басым бөлігі: бұйымды өздігінен дайындайды, түстік гамманы таңдай алады, қажетті иірімжіп мөлшерін есептейді.

Кейбір оқушылар: ілмекпен өзіндік стильде немесе ерекше үлгіде схема арқылы сулықтар, сөмкелер, ұялы телефон қабын тоқиды.

 

Тілдік мақсаттар

 

Пәндік лексика және терминология

қарама-қарсы түстер - contrasting color  – контрастный цвет

негізгі түс - main color  – основной цвет

шеңбер бойымен тоқу - round(s) – rnd(s) – круговой, вязание по кругу

 

Диалог және хаттар үшін пайдалы фразалар топтамасы

Материалдардың  … қасиеттерін айта аламын.

Бұйым тоқу үшін ......... иірімжіп мөлшерін есептей білемін. 

Бұйым тоқу барысында ..........  түстік гамма заңдылығын пайдалануды үйрендім.

 

Құндылықтарға баулу

Топ ішінде жұмыс кезінде сыйластық пен бірін бірі құрметтеу құндылықтары жетіле түседі, шығармашылық идеялары дамиды – «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы», «Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы», «Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу»

Пәнаралық байланыс

Математика  - бұйымды тоқу барысында баған реттілігі мен өрнектерді санау.

Қазақ тілі – тілдік терминдер бойынша мағлұмат алады

Химия  – тоқыма жіптерінің қасиетін зерттейді.

Алдыңғы білім

Тоқыма жіп материалдарының  қасиеттерін  ажыратады.

 

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері

 

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру, психологиялық тренинг

 «Жүрек жылуы» - әр оқушы жақсы лебізін білдіреді.

Топқа біріктіру: «Ұялы телефон қабы», «Салфетка», «Сөмке»  ( пазл арқылы  3 топқа бірігеді)

Презентация

https://go2.imgsmail.ru/imgpreview?key=66792b4fa1ce6052&mb=imgdb_preview_94   http://vjazanie.info/wp-content/uploads/2016/12/13-4.jpg

         http://ejka.ru/uploads/images/4/2/4/b/112/524ee6e9ff.jpg

Сабақтың ортасы

25-30 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

      Бейнежазба  көру арқылы тақырыпты ашамын.

 «Ой толғау» слайд бойынша сұрақтар:

1. Бейнежазбадан қандай бұйымдар байқадыңдар ?

2. Үйлеріңде ілгек бізбен тоқылған қандай бұйымдар бар?

 

Тапсырма 1.Ж 10х10cм өлшемде үлгі тоқиды, иірімжіп мөлшерін есептейді.

 

«INSERT» әдісі (Жаңа материалмен таныса отырып, түртіп алу жүйесімен мәлімет жинайды, саралайды, бағалайды.)

 

Бағалау критерийі:

1.    Ілгек бізбен 10*10см өлшемде берілген схема арқылы  үлгі тоқиды.

2.    Бұйымды дайындау барысында түстік гамманы ескереді, иірімжіп мөлшерін есептейді.

Дескриптор:

 

1.                  Бұйымды тоқуға жоспарланған өрнектің  10х10см өлшемде үлгісін тоқиды. 

2.                  Үлгіге қанша жіп кететінін анықтайды..

3.                  Пішімде жоспарланған бұйымның ауданын есептейді.

4.                  Бұйымға қажетті иірімжіп ұзындығын формула бойынша есептейді.

S бұйым (см) * L үлгіге жіп (м)

                                S үлгі (см)

ҚБ «Мадақтау сэндвичі»  (1-бөлік, позитивті комментарий не ұнады, 2-бөлік сындарлы сын не нәрсені жақсарту керек, 3-бөлік келешекке арналған комментарий, маған ұнады бірақ келесі жолы... жұмысты орындау барысында нені өзгертуге болады, өз пікірлерін айтты.)

Оқушылар бірін-бірі бағалайды.

      Сергіту сәті «Сантики.Фантики.Лимпопо»

Барлығы шеңбер бойымен тұрып, бір баланы таңдайды да бөлменің сыртына шығарады. Шеңбердегі балалардың ішінен бір баланы жүргізуші етіп сайлайды, ол шенбердегі балаларға қозғалыстарды көрсетіп тұрады. Барлық ойыншылар жүргізушінің артынан көрсеткен қимылдарды қайталау керек. Қимылдарды қайталаған кезде жүргізушіге қарамай, білтіртпей жасау керек. Шеңбердегі балалар шапалақ ұрып, «САНТИКИ, ФАНТИКИ, ЛИМПОПО» деп айтып ойынды бастайды. Бөлме сыртында тұрған бала ойыншылардың дауыстарын естіп, бөлмеге кіреді де шеңбердің ортасына тұрып, кім жүргізуші екенін табу керек. Егер жүргізушіні тапса, жүргізуші есіктің сыртына шығады. Ойын сол ретімен жалғасып отырады. 

   Тапсырма 2. Жеке жұмыс – жоба қорғау.

        Берілген үлгі бойынша бұйым тоқу

1 топ Салфетка тоқу,

 2 топ Сөмке тоқу,

3 топ Ұялы телефон қабын тоқу

Бағалау критерийі:

  1. Тоқудың шартты белгілерін нұсқаулық карта бойынша тоқиды, қауіпсіздік ережені сақтайды,  құрал-жабдықтармен жұмыс жасайды.
  2. Өзіндік стильде үлгі бойынша бұйымды тоқиды

 

 

 http://vjazanie.info/wp-content/uploads/2016/12/13-4.jpg       http://vjazanie.info/wp-content/uploads/2016/12/14-2.jpg   

 

http://www.crocheting.ru/UserFiles/shema(4).gif http://www.crocheting.ru/getprewiew2.php?w=640&h=480&path=/uploaded/model/18/IMG_0026.jpg 

 

Дескриптор:

1.      тоқудың шартты белгілерін анықтайды;

2.      тоқыма үлгісі (схема) бойынша тоқиды;

3.      тоқуға арналған тоқыма жіп пен ілгек бізді сәйкестендіреді,       материалдармен жұмыс жасайды;

4.      түстік шешімді дұрыс  таңдап, үйлесімді қолданады;

5.      сулық, сөмке, телефон қабын қалаулары бойынша ілгек бізбен тоқиды.

 

ҚБ «Бағдаршам әдісімен» бағалау -  оқушылар бірін-бірі бағалайды.

 

https://www.youtube.com/watch?v=NB1VQb6h0oM

«Ілгекпен салфетка тоқу»

 

 

 

 

 

 

 

 

Тарату материалдары (тоқыма жіп, ілгек біз), оқулық, маркер, қарындаш

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://i.foodzak.ru/image/menu/724-evropa/33276edd516ab930f17e05f980babb30a9cc61be.jpg

http://bigiton.com/imgs/Tarelka_Limpopo_b4677.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 үлгі-схемасы, ілгек біз, қайшы

 

 

 

 

 

 

 

http://go.mail.ru/redir?via_page=1&type=sr&redir=eJzLKCkpsNLXLy8v18vJLEvNzCtJLcpLLdErKtUvLU4tKtbPSc1OzC1O1i_ILy4xNrEwMjEzNrTUZ2AwNAXSphYmlpYMS7m--abyR903PPjlSeUx588A8LMeeg

 

 

http://vjazanie.info/wp-content/uploads/2016/12/13-4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.crocheting.ru/models/18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Картинки по запросу светофор картинки

Сабақтың соңы

5 мин.

 

«Табыс баспалдағы»

Оқушылар сатыға өздерінің білім деңгейін көрсетеді. Стикерге ойларын жазады, табыс баспалдағы тұсына іледі.

Похожее изображение

стикер

Саралау –Сіз қандай тәсілмен көбірек  қолдау көрсетпексіз?Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға  қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру  деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Барлық оқушылар  көркемдік материалдарды дайындайды және өздері таңдаған бұйымды тоқиды. Басым бөлігі мұғалімнің берген нұсқау картасы бойынша жұмысты жоғары шеберлікпен тоқиды. Кейбір  оқушылар тоқыма материалдары мен бұйымдардың түстік гаммасын ескере отырып, өзіндік стильде, ерекше үлгіде сөмке, ұялы телефон қабы, салфетка тоқиды.

«Мадақтау сэндвичі» иірімжіп мөлшерін анықтауда бірін-бірі бағалайды.

«Бағдаршам әдісі» практикалық жұмысты орындаған соң оқушылар бірін-бірі бағалайды.

Негізгі тапсырманы орындауда бағалау критерийі мен дескрипторға негізделіп мұғалім көмегі арқылы кері байланыс жасалды

 

 

Техника қауіпсіздігі ережесі:

  1. Жұмыс орнын ұйымдастыруда жарық сол жақтан түсу керек.
  2. Орындықтың арқасына сүйеніп, тік отыру керек.
  3.  Тоқу кезінде басты сәл иіп отыру керек,
  4. Ілгекті жолдасыңа ұшымен ұсынба.
  5. Ілмектің ұшын жоғары көтерме, көзден алыс ұста.

Терезені ашып, ауаны тазартып отыру.

Сергіту сәті «Сантики. Фантики. Лимпопо»

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақмақсаты/ оқытумақсатышынайыболды?

ОМ барлықоқушыларбілдіме?

Жоқболса, неге?

Сабақтадифференциациясыдұрысөткізілдіме?

Сабақтыңуақыткезеңдерісақталындыма?

Сабақтыңмақсаты мен жоспарынанқандайалшақтықтарбайқалды?

 

Жалпыбаға

Сабақтың қандай екі мәнісі жақсы өткізілді (оқыту сияқты оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсарту үшін не әсер етті (оқыту сияқты оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ бойынша мен сынып туралы немесе нақты  бір оқушының қандай жетістіктері/ қиыншылықтарына көзім жетті, болашақта неге назар аударуым керек ?

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Поурочное планирование по предмету художественный труд 6 класс "Ілмекпен тоқу""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Управляющий рестораном

Получите профессию

Интернет-маркетолог

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Получите профессию

Технолог-калькулятор общественного питания

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
