Инфоурок Литературное чтение Другие методич. материалыПрезентация по литературе на тему "Наурыз" (2 класс)

Презентация по литературе на тему "Наурыз" (2 класс)

Скачать материал

Қыс мерзімді жоспар                                                  Пән: Әдебиеттік оқу

Күні:22.02.2018ж

Сынып: 2 А

Мектеп: « Ынтымақ ауылындағы орта мектеп» КММ

Мұғалімнің аты-жөні: Нурхадал Н

Қатысқандар:

  Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

 

Қош келдің,Наурыз!

 

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

 2.3.3.1  - шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну

2.2.9.1 - сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу

 

Сабақ мақсаттары

Оқушылардың барлығы: мәтінді түсініп оқиды

 Оқушылардың көпшілігі: Наурыз мейрамы туралы біледі

 Кейбір оқушылар: жақындарына құттықтау хат жазады,Наурызға арнайы дастархан жайылатынын біледі.

Бағалау критерийлері

Білу,түсіну

 Наурыз мейрамы туралы біледі және түсінеді

 

Қолдану

 апплекация/фотосуреттерді құрастыру арқылы наурыз мейрамы туралы айтып бере алады. тақырып бойынша әңгімелеседі, тапсырмаларды орындайды

Құндылықтарды

арттыру

Мәңгілік ел

Пәнаралық байланыстар

қазақ тілі,музыка

АКТ қолдану дағдылары

интербелсенді тақта

Алдыңғы меңгерілген

білім

Оқушылар денсаулық, спорт, спортшылар  туралы  шығармалармен  таныс.  Осы  лексикалық  тақырып  бойынша  берілген  өлең,  жұмбақ,  мақал-мәтелдерді  жатқа  айта  біледі.    Әңгімелердің мазмұнын айта алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

2мин

 

 

 

 

 

                

                    3мин

 

Қызығушылықты             ояту

5мин

        

  

Сабақтың ортасы

10мин

 

                  

 

                   

             

 

                     

                 

 

               10мин

 

 

 

 

 

 

 

 

                5мин

 

 

 

 

              2мин

               

I.Ұйымдастыру кезеңі                                                                                                   Шаттық  шеңбер                                                                  
Күнге қарап қолымды                                                                                                 Бір,екі,үш деп соғайын.                                                                                                   Қарап тұрған көршіме                                                                                                                                Мен қолымды бұлғайын.                                                                                           Жылы-жылы жүзбенен                                                                                        Маңдайынан сипайын.                                                                                                    Ыстық ықыласыммен                                                                                             Қолыңды бер қысайын.                                                                                        Амандасып өзіңмен                                                                                              Құшақтасып алайын                                                                                                             

Үй  тапсырмасын сұрау                                                                                                 «Миға шабуыл» әдісі арқылы қайталайды
 

Ой сергек :Роза Рымбаеваның орындауындағы «Наурыз думан» әні тыңдалады.                                                                                                                         Тақырыпты болжау                                                                                 Сабақтың  мақсатымен  таныстыру                                                               Мақсатқа сәйкес жетістік критерийін анықтау                                                                
«Наурыз мейрамы»  видео көрсетілім

Оқылым.                                                                                            Наурыз мерекесі және Ұзынсары мәтіндерін тізбектеп оқиды.                                                                                                                                                                                                                           1-тапсырма                                                                                                                    Мәтін не жайында айтылған                                                                                     Суретке қарап әңгіме құрап айтып беріңдер?                                                                                     Суретте қай мезгіл бейнеленген деп ойлайсын?                    Наурыз мерекесінде қандай тілек айтар едің?                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Дескриптор

Мәтіннің не жайлы екенін айтады                                                                                     Суретке қарап көктем мезгілі екенін айта алады                                                              Суретке қарап әңгіме құрап бере алады

Наурыз мерекесінде арнап тілек айтып бере алады.                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Қол соғу арқылы бағалайды

 Сөздікпен жұмыс

Тошала-қыста ет сақтайтын жеке үй                                                                      Атағаш-ат байлау үшін орнатылатын түбек                                                                                  Ұзынсары-наурыздың ұзақ сары күні

 Қолдану

Топтық  жұмыс  «Суретті әңгімеле» стратегиясы

Қима қағаздарды құрастыру арқылы,  суреттерді құрастырып шығады.                                                                Шыққан суреттерге әңгіме құрастырып айтады.                                                    Жұмыстарын  «Автор орындығы» стратегиясы бойынша топта жариялайды.

     

Дескриптор: Білім алушы                                                                                                                                   -қима суретті құрастырып, әңгімелеп айтып бере алады                                                                               -қазақтың ойын түрлерін біле алады                                                                          - қазақтың салт-дәстүрлерін атап бере алады                                                                           - наурыз көженің қандай дәндерден жасайтынын біле  алады                                                                                                                                                                                                                                                                                                             «Екі  жұлдыз ,бір ұсыныс»  әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды                                                                             Ой толғау                                                                                                                           Жеке  жұмыс                                                                                                                   Дәптермен жұмыс                                                                                                                         Наурыз  мерекесіне қатысты 5 сөзден тұратын сөйлем  құрастырып жаз  .                                                                     Дескриптор  Білім алушылар                                                                                    Наурыз мерекесіне қатысты 5 сөзден тұратын  сөйлем құрап  жаза алады. Оқушылар жазған сөйлемдерін түсіндіре алады.                                                               Бірін-бірі қол шапалақтау арқылы бағалайды 

Қорытынды                                                                                  «Ақиқат-жалған» әдісі (ия,жоқ деп жауап беруі керек ) 1. Ең үлкен тағам. (нан)
2.Төлдің алғашқы ауызданатын сүті. ( уыз)
3. Қазақша жыл басы. (наурыз)
4.Қойдың сүйегімен ойналатын ойын. (асық)
5. Жылқы сүтінен жасалған сусын. (қымыз)                              6.Көпшілікке арналған мерекелік тағам мереке кезінде әр түрлі дәмнен дайындайды. (Наурызкөже                                                                                                                                       

 

 

 

 

 шаттық шеңбер

 

 

 

 

 

 

 

«наурыз думан»

       әні

 

 АКТ

 

 

 оқулық

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

қима

 суреттер

асық,қамшы

Сабақтың соңы

3мин

Үйге тапсырма: Наурызда ата-анаңа,ұстазыңа,достарыңа арнап қандай тілек тілер едің?Құттықтау хат жазу.                                                                                              Кері байланыс: «Менің сөзім» стратегиясы                                                    Бүгін менің сабақта білгенім/түсінгенім.....                                                    Менің сабақтағы жетістіктерім...                                                               Менің сабақта қиналған сәттерім.....                                                                  Менің сабақтағы көңіл-күйім...

 

Саралау – оқушыларға қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Пән аралық байланыс                   Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Ақын сөздерін пайдаоанып көркем сөйлеу

Жетістік критерийі арқылы бағалау қол белгілері арқылы

        Құндылықтарды дарыту Пәнаралық байланыс:қазақ тілі

Сабақ бойынша рефлекция

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізілдіме?

Жеткізбесе неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілеме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?Сабақ жоспарынын қандай ауытқушылықтар болды,неліктен?

 

Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен  екі аспектісі (оқыту туралы да,оқу туралы да ойланыңыз?)

1

2

Сабақ жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да,оқу туралы да ойланыңыз?)

1

2

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет.

1

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дескриптор:                                                                                                                                 -қима суретті құрастырып, әңгімелеп айтып бере алады                                                                               -қазақтың ойын түрлерін біле алады                                                                                                           - қазақтың салт-дәстүрлерін атап бере алады                                                                                                       - наурыз көженің қандай дәндер қосатынын  біле  алады                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

 

 

Дескриптор:                                                                                                                                 -қима суретті құрастырып, әңгімелеп айтып бере алады                                                                               -қазақтың ойын түрлерін біле алады                                                                                                           - қазақтың салт-дәстүрлерін атап бере алады                                                                                                       - наурыз көженің қандай дәндер қосатынын  біле  алады                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

 

 

 

 

Дескриптор:                                                                                                                                 -қима суретті құрастырып, әңгімелеп айтып бере алады                                                                               -қазақтың ойын түрлерін біле алады                                                                                                           - қазақтың салт-дәстүрлерін атап бере алады                                                                                                       - наурыз көженің қандай дәндер қосатынын  біле  алады                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

 

Дескриптор:                                                                                                                                 -қима суретті құрастырып, әңгімелеп айтып бере алады                                                                               -қазақтың ойын түрлерін біле алады                                                                                                           - қазақтың салт-дәстүрлерін атап бере алады                                                                                                       - наурыз көженің қандай дәндер қосатынын  біле  алады                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

 

 

 

 

 

Дескриптор:                                                                                                                                 -қима суретті құрастырып, әңгімелеп айтып бере алады                                                                               -қазақтың ойын түрлерін біле алады                                                                                                           - қазақтың салт-дәстүрлерін атап бере алады                                                                                                       - наурыз көженің қандай дәндер қосатынын  біле  алады                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

 

Дескриптор:                                                                                                                                 -қима суретті құрастырып, әңгімелеп айтып бере алады                                                                               -қазақтың ойын түрлерін біле алады                                                                                                           - қазақтың салт-дәстүрлерін атап бере алады                                                                                                       - наурыз көженің қандай дәндер қосатынын  біле  алады                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Презентация по литературе на тему "Наурыз" (2 класс)"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Педагог-организатор

Получите профессию

Экскурсовод (гид)

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
