Сабақтың
тақырыбы: Әр түрлі графикалық құралдармен жұмыс істеу тәсілдері.
Сабақ мақсаты:
Сурет салу материалдарымен жұмыс істеу дағдыларын қайталау, бейнелі көру
дағдыларын қалыптастыру.
Сабақтың міндеті:
-
Практикалық
тапсырмаларды орындау дұрыстығын бағалайды;
-
Талдау,
жіктеу және әртүрлі тәсілдермен алынған ақпаратты саналы түрде пайдалана алады.
Сабақтың нәтижесі:
-
Әртүрлі
графикалық құралдармен жұмыс істей білді
-
Өзін
және өзгелерді бағалайды
Сабақ түрі: жаңа
сабақ
Сабақтың
жабдықтары: Интербелсенді тақта, флипчарт, маркер, жұмыс парағы, бағалау парағы
Сабақ әдіс –
тәсілі: АКТ, СТО, жас ерекшеліктеріне байланысты оқыту, дарынды оқушылармен
жұмыс, диологтік оқыту, көшбасшылық, бағалау.
Жұмыстың формасы:
жұппен, топпен.
Сабақ барысы:
Кезеңдері
|
Модуль
|
Уақыт
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Ұйымдас
тыру
|
СТОҮ, ОЖТ
|
3І
|
Оқушыларды ортаға шақырамын да, шеңбер
құрып тұрамыз
- Енді бір-бірімізбен дене
мүшелеріміз арқылы амандасамыз.
Балалар, мен сендерге қазір
қағаздар таратамын, сол қағаздарда әртүрлі суреттер берілген, сол суреттер
арқылы тобымызды табамыз, сөйтіп топқа бөлінеміз.
|
Бір - біріне тілек айтады.
Оқушылар дыбыссыз қадаммен орындарына
жайғасады
|
Білу
|
АКТ, СТОҮ
|
4І
|
Ассоциация
туғызу
|
Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты
анықтайды
|
Түсіну
|
СТОҮ, диалогтік оқыту
(Бас бармақ арқылы)
|
5І
|
Мағынаны тану
Оқулықтағы мәтінді іштей оқытамын
Ой қозғау
А. Бейнелеуші топ.
Мәтінді рөлге бөліп оқу?
Б. Сөз тапқыш топ. Сурет салу
техникалары, қолданылуы?
|
Топпен талдау. Топ ішінде әңгіме дебат
құрады, зерттеушілік әңгіме.
|
Қолдану
|
СТОҮ, ЖИГСО,
диалгтік оқыту
(стикер арқылы баға беру)
|
5І
|
Оқушылар жеке-жеке сурет дәптерлеріне
әртүрлі грфикалық құралдармен еркін тақырыпқа сурет салады..
|
Балалар өз қалаулары бойынша таңдап
алған құралдарымен сурет салды. Талантты және дарынды оқушыларға күрделі
сурет салуға беру. Оқушылар өз деңгейлерінде орындап шыкты.
|
Сергіту сәті (музыка әуенімен жаттығу
жасау)
|
Талдау
|
СТО,
диалгтік оқыту
ДОЖ
|
15І
|
«Ыстық орындық» әдісі арқылы өткен
материалды сұраймын
|
Топпен жұмыс, зерттеушілік әңгіме.
|
Жинақтау
|
ДОЖ
(шапалақ арқылы)
|
7І
|
Сурет салу құралдары жайлы ертегі
құрастыру
|
Ертегіні жазып, қорғайды
|
Бағалау
|
Көшбасшылық
(кестені толтыру арқылы)
|
6І
|
Оқушылардың сабақ барысында салған
суреттерін топ басшысы берілген бағалау парағы бойынша бағалайды. Сабаққа
кері байланыс жасау.
|
Бағалау парағына бағалады,кері байланыс
жасады.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау парағы
Оқушының
аты-жөні:_______________________________________________
|
|
|
Өз бағам
|
|
|
1-ші оқушы қойған баға
|
|
|
2-ші оқушы қойған баға
|
|
|
3-ші оқушы қойған баға
|
|
|
Мұғалімнің бағасы
|
|
|
Қорытынды баға
|
|
|
Қос бағанды
күнделік
Оқушының аты –
жөні________________________________________
|
|
Білемін
|
Бүгін білдім
|
|
|
|
|
|
|