Сабақ:
|
Мектеп: № 97 орта мектеп
|
Күні: 31.01.2017ж
|
Мұғалімнің есімі: Ұзақбай Алима Жиенәліқызы
|
Сынып: 5
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
М.Әуезов «Ақын қонақтар» ( «Абай жолы»
роман-эпопеясынан үзінді)
|
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
«Абай жолы» роман-эпопеясынан үзіндіні
оқу арқылы Абай өмірімен танысып түсінеді.
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар:
·
«Абай жолы»
роман-эпопеясынан үзіндіні оқу арқылы Абай өмірін біледі.
|
|
Оқушылардың басым бөлігі:
Мәтінге талдау жасай біледі.
|
|
Кейбір оқушылар:Бөлімдерге бөліп
,жеке әңгімелей алады.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар: «Абай
жолы» роман-эпопеясынан үзіндіні оқып түсінігін айтады.
|
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
1.Шығармада Абай неше жаста?
2.Абайдың әжесі кім?
3.Абайдың үйіне кімдер қонаққа келеді?
4.Қонақтар Абайдың үйінде қанша уақыт болады?
5.Барлас Абайға не берді?
|
Жетістік критерийі
|
1.Шығарма мазмұнын меңгерді
2.Шығарма мазмұнына талдау жасай алады.
|
Алдыңғы оқу
|
І.Жансүгіров «Күй»
|
|
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңдері
|
Сабақта орындалуы тиіс іс-әрекеттер
|
Ресурстар
|
Басталуы-
2-мин
3-мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
1.Сәлемдесу
2. «Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.
Топтастыру.
“Мақал-мәтелдер ” арқылы топтастыру әрі түрткі болу.
Жеті жұрттың тілін біл, жеті түрлі білім біл.
“Мозайка”арқылы тақырыпты ашу
|
«Әдебиет»
6-сынып “Атамұра”2015
|
Ортасы-
15-мин
8-мин
8-мин
|
Негізгі бөлім
1.Топпен жұмыс.
“Жигсо-1” әдісі арқылы топтық талдау.
Әр топқа тақырыпты бөліп беру.
Оқығандарын тұжырымдамалық картаға түсіру.
Тұжырымдамалық карта қорғау.
Екі-жұлдыз, бір-ұсыныс айту
Жеке жұмыс:
Бөлімдерге бөліп ,жеке оқып, тақырып
қою.
Сөздікпен
жұмыс
Әдебиет
теориясы бойынша түсінік
|
Интербелсенді тақта
|
Аяқталуы
3-мин
1-мин
2-мин
2-мин
|
Сабақты бекіту:
«Жіп көпірше»әдісі арқылы
Үйге тапсырма:М.Әуезов
«Ақын қонақтар» ( «Абай жолы» роман-эпопеясынан үзінді) оқу
Кері байланыс
Табыс индикаторы
Қызыл-жақсы
Көк-орташа
Ақ-әлі көп білуім керек
Әр түстің турасына стикерге жазылған өз атын іледі
Сабақты қорытындылау.
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау- сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай жоспарлай-сыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы
күр-делендіруді қалай жоспар-лайсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Қорытынды бағалау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы
менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетін білдім?
Оқушылардың тыңдалым дағдыларын қалыптастырсам,кеңейтілген
тапсырмаларды орындауда қиындық келтірмейтінін білдім.
|
|
|
|
|
|