Инфоурок Иностранные языки КонспектыСүйінбай Аронұлы. Бөрілі менің байрағым

Сүйінбай Аронұлы. Бөрілі менің байрағым

Скачать материал

 Пән мұғалімі: Мейрманов Ербол

Пәні

қазақ әдебиеті

 

Күні          

7.10.2016

 

Сынып      

10

 

Сілтеме

Оқулық, хрестоматия

 

Сабақтың тақырыбы

Сүйінбай Аронұлы. Бөрілі менің байрағым

 

Сабақтың мақсаты

Сүйінбайдың ақындық мұраты пен өлеңнің идеялық түйіні бойынша ой қорытып айтады және өз ойларын мәтін арқылы дәлелдей алады.

 

Түйінді идея

Өзінше ой қорытып айта  білуге дағдыланады.

 

Оқыту нәтижелері

1.Ақындық мұрат жайлы біледі.

2.Шығарманың идеялық түйінін зерделейді

3. Өлеңнің мағынасын ұғына отырып, өз ойларын  дәлелмен негіздеп айтуды үйренеді

4.Ойларын жазбаша негіздейді.

 

Сабақтың әдіс-тәсілі

Топтағы бірлескен жұмыс,    «Топтастыру»

 

Сабақтың ресурстары

АКТ (Бейнефильм, кинофильм, таныстырылым, ноутбук, ұялы телефон,  ), оқулық, хрестоматия, кесте,сурет,сызба, маркер, , тапсырма, бағалау және кері байланыс  парағы

 

Модульді кіріктіру

СТО, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, диалогтік оқыту, АКТ.

 

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау

Қолданылатын ресурстар

3 мин.

 

Ұйымдас

тыру

 

 

1.Психологиялық ахуал туғызу

3топқа бөлу( суреттер арқыы)

 

  сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.

 

 

 

 Таныстырылым

Топ аттары

5мин.

І. Білу.

 

 ІІ. Түсіну.

 

Қызығушылықты ояту.  «Ой қозғау» әдісі бойынша сұрақтар қою.

 

 Білетіндерін жазады, түсінгендерін айтады, жалпы мәлімет алады.

Топтық жұмыс

Бірі-бірі бағалау

  оқулық

4 мин.

 

ІІІ. Қолдану

 

«Келісу – келіспеу»  стратегиясы бойынша  С . Аронұлының өмірі мен шығармашылығынан  , кітаптан оқыған мәселері анықталады.  

 

Өлеңнің мағынасына талдау жасап, идеялық түйінін табады.

Өзін-өзі бағалайды

 

Хрестоматия

 

10 мин.

 

IV.Талдау

 

 «Бөрілім менің байрағым»  әні 

   бойынша  тапсырма:

1-    топ « Өлеңнің шығу тарихы»  

2-топ «Өлеңнің  мазмұнын ашу»

3-топ «Өлеңнің маңыздылығы»

 

 

 

Әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды шығармашылықпен орындап,  қорғайды. Басқа топтар тыңдап, өз ойларын айтып, ұсыныс жасап, бағалайды.

 

 

 

Топтық жұмыс

Бірін-бірі бағалау

 

 

Тапсырма парағы

Плакат , маркер, стикер, смайлик

 

 

5 мин.

 

V.Жинақтау

 

«Көк тудың желбірегені» ән тыңдау.

«Ойлан, жұптас , талқыла» әдісі бойынша  жұптық  жұмыс.

 Екі  автордың арасындағы байланысты табу.

 

 

Жұптасып,алған білімдерін жинақтап, кестені толтырады,өз ойларын дәлелдеп айтады.

 

 

Жұптық жұмыс Бірін-бірі бағалау

Тапсырма парағы

 

7 мин.

 

VI.Бағалау.

 

 Жеке деңгейлік тапсырмаларды толтыру.

Эссе жазып,оқиды.

 

Жеке жұмыс.Жұптық бағалау Өзін-өзі бағалау

Видео.Ән. Клип

3 мин.

Кері байланыс

 

«Бір айналым сөйлесу » әдісі бойынша өз ойларын жеткізеді.

 

 

кері байланыс парағы

 

Қорытынды .

 Үйге тапсырма .

Эссе «Сүйінбай – қазақ халқының мақтанышы»

Эссе жазады.

 

 

 

                     

 

           

 

                                                                         

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Сүйінбай Аронұлы. Бөрілі менің байрағым"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Экономист по планированию

Получите профессию

Фитнес-тренер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
