Инфоурок Информатика Научные работы"түстер палитрасы " 3 сынып

"түстер палитрасы " 3 сынып

Скачать материал

 

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

 

Мектеп: №54 жом

Күні:30.01.2019ж

Мұғалімнің аты-жөні:   Бекова Қ

 

Сынып: 3-«А» сынып

Қатысқандар саны:   Қатыспағандар саны:

 

Сабақ тақырыбы:                          

 

Түстер палитрасы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

 

 

3.1.2.2. компьютерлік программаларда файлдарды ашу және сақтау командаларын пайдалану;

3.2.2.1. қарапайым графикалық редактор құралдарын қолдану;

3.2.2.2. нысанның сыртқы түрін өзгерту (қию, бұру, өлшемін өзгерту);

3.2.4.2. арнайы тақырыпқа сай фотосуреттерді қолдану

Сабақ мақсаттары

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Барлық оқушылар үшін:

     Қарапайым графикалық редакторлардың құралдарымен жұмыс жасау барысында түстер палитрасымен танысу.

Көпшілік оқушылар үшін:                             

     Графикалық редакторда суреттер салып, оларды түстер палитрасын пайдаланып өңдеуді, суреттерді сақтауды, файлдарды ашу командаларын үйрену.

Кейбір оқушылар үшін:

     Түтікше құралын пайдаланып политрада жоқ түстер жиынтығын құру

Бағалау критерийлері

-          Қарапайым графикалық редактор құралдарын, түстер палитрасы мүмкіндіктерін қолдана алады.

-          Графикалық редакторда суреттер салып, оларды түстер палитрасын пайдаланып өңдеуді, суреттерді сақтауды, файлдарды ашуды біледі, практикада қолдана алады.

-          Түтікше құралын пайдаланып, фотосуреттерден политрада жоқ түсті алады.

Тілдік мақсаттар

 

Лексика  мен терминология: түс- цвет- color, фон-фон-background, құю-заливка-filling, палитра-палитра-palette.

Диалог  пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Графикалық редакторда суреттерді өңдеу барысында қолданылатын сөздер мен тіркестермен танысу. Негізгі түсініктер мен терминдер: Paint, графикалық редактор, палитра

Құндылықтарды дарыту

 

 

 

Сабақта жауапкершілік, айқындық, құрмет, ынтымақтастық. Бір бірімен қатынасқа түсе отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға дағдылану.

Пәнаралық байланыстар

Бейнелеу – компьютерде тінтуірдің көмегімен суреттер салу

Тақырып бойынша алдыңғы  білім

 

Графикалық редактордың құрал жабдықтарын біледі, редактордың фигураларымен жұмыс жасай алады, суреттерді өңдей алады.

АКТ қолдану дағдылары

 

 

Paint графикалық редакторын суретті салады, өңдейді және сақтай алады.

 

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарланған    

      кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

 

 

Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу.Оқушылардың назарын    сабаққа аудару мақсатында. 

 «Досыма тілек» әдісі арқылы  шаттық шеңберін құрып, оқушылар бір – біріне бүгінгі сабақ алдында жақсы тілектерін білдіреді.

Топтастыру кезеңі.

«Геометриялық фигуралар» әдісі арқылы топқа бірігу. Геометриялық фигураларды оқушылар таңдайды,   таңдаған   фигураның   келесі бетінде топтың аты жазылып тұрады. Оқушы сол топқа барып отырады.

 


1-топ         « Қызыл» түстер тобы

2-топ        «Жасыл» түстер тобы

3-топ        «Сары» түстер тобы

 

Үй тапсырмасын сұрау үшін «Түсті стикерлер» әдісі бойыншы. Өткенді қайталау және жаңа сабақтың тақырыбын ашу үшін  сұрақ-жауап арқылы қолданамын.

Сұрақтар.

1.       Paint  редакторын қалай іске қосамыз?

2.       Paint графикалық редакторы неге арналған?

3.       Графикалық редакторында сурет салу үшін дайын фигураларды қайдан алуға болады?

4.       Симметрия дегеніміз не?

«Смайликтер»  арқылы  бағаланады.

 

 

 

Геометриялық фигуралар

 

 

 

«Арман ПВ»  

    3 сынып

     оқулығы

 

 

 

 

 

 

Тапсырмалар А4

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

9мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Оқушылардың  білгендерін тыңдай отырып. Жаңа сабақ тақырыбы. Кіріспе «Ой қозғау» әдісі арқылы бейне мультфильм көрсету және мақсатымен таныстыру.

    Жаңа сабақ «Түстер  палитрасы»

     Paint –графикалық редакторында суретті  бояу, өңдеу мүмкіндіктері  бар. Суретті  салу  барысында  оларды  өз қалауымызша  кез –келген  түспен  бояп, өңдей аламыз.

    Түстерді  бояу үшін алдымен  қажетті  құралдарды  Қарындаш немесе  Құйып алу  құралын  таңдаймыз. Содан  кейін  Түстер  палитрасындағы  керек  түсті  таңдап,  тінтуірдің  сол  жақ батырмасын бір рет  шертеміз. Палитрада   негізгі  20 түс  орналасқан. Түстерді  өзгерту  батырмасын  шертіп, басқа түсті  таңдауға  болады.

                                    .

 

1– тапсырма: Компьютерде жеке жұмыс Компьютерде суреттерді салып мәтінді енгізуді орындау. Оқу шыларға «Кім жылдам?» әдісін қолданамын. Көпшілік оқушылар өздерінің білгір, озбыр екенін көрсетсе, кейбір оқушылар шығармашыл жылдам екенін таныта біледі.

.

 

 

 

Дескриптор:

-          графикалық редакторда сурет салады

-          суретті өңдейді, сақтайды

-          түстер политрасын тиімді пайдаланады

Бағалау: «Смайлик» әдісі бойынша бағалау.

 

 

АКТ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тапсырмалар А4

         АКТ

 

 

 

 

Дербес компьютермен жұмыс

(жеке жұмыс)

 

 

 

 

 

 

Топтық жұмыс

Сабақтың соңы

«Сәйкестендіру»                                    5мин

 

 

 

 

 

 

 

«Кері байланыс»

«Түсті стакандар»

3 мин

 

 

 

 

 

 

Жаңа сабақты пысықтау мақсатында оқушыларға

Тапсырмаларды орындау барысында оқушыларды қолдау мақсатында тиімді ауызша кері байланыс беріп отырамын.

2-тапсырма: Топтық жұмыс «Сәйкестендіру» әдісі бойынша әр топқа кеспе қағазын таратамын. Оқушылыр кеспе қағаздағы суреттерді атауларымен сәйкестендіреді.

Дескриптор:

-          Суреттегі атауларымен дұрыс сәйкестендіреді: Бағалау:«Смайлик» әдісі арқылы бағалау.

Кері байланыс «Түсті стакандар» әдісі арқылы өз пікірлерін білу.

                                        

             жақсы      орта           меңгермедім

 

Бағалау:  1. Смайликтер

                 2. Конфеттермен

Үйге тапсырма. § 18. Түстер палитрасы. Жұмыс дәптердегі 36-37-беттегі  тапсырмаларды орындау.

 

 

 

 

 

 

 


Картинки по запросу смайликтер арқылы бағалау

 

 

 

Саралау – Сіз қандай тәсілмен                    көбірек қолдау көрсетпексіз?

Сіз басқаларға қарағанда қабілетті  оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Жоғары деңгейлі оқушылар үшін балама тапсырмалар.1) Интелектуалдық қабілеттілігі, кретивтілігі, әлеуметтік компаненттілігі , психомоторлық қабілеттілігі  жоғары оқушылырға «Түсті стикерлер» әдісі кезінде тапсырмалар беріледі.

2) Топта белсене араласып,өз қабілетіне қарай берілген жұмыстарды орындай алатын қабілетті орта оқушыларға «Кім жылдам?» әдісі кезінде мыныдай тапсырмалар беріледі.

 3) Есте сақтау өте қиын тез ұмытатын,зейіні шоғырланбаған оқушыларға  «Сәйкестендіру» әдісінде тапсырмалар беріледі.

 

Критерий бойынша бағалау оқушылардың алдын-ала белгіленген критерийлер мен дискрипторлармен бағаланады. Критерий бағалаудың тиімділігі оқушының құзіреттілігін (бір нәрсе жасай алу қабілеті) қалыптастыру үшін қолданылады.

«Түсті стакандар» әдісі арқылы бағаланып барады.

 

 

 

Компьютермен жұмыс жасау кезеңіндегі қауіпсіздік ережесін қадағалаймын.

Рефлексия

    Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе?

.

 

 

 

 

 

 

Жалпы баға

 

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                              

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал ""түстер палитрасы " 3 сынып"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Психолог

Получите профессию

Интернет-маркетолог

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
