Инфоурок Другое Другие методич. материалыВнеклассное мероприятие на тему "Мектеп - біздің анамыз"

Внеклассное мероприятие на тему "Мектеп - біздің анамыз"

Скачать материал

                                           Қысқа мерзімді жоспар

Пәні:  әдебиеттік оқу

Мектеп:М.Шаханов атындағы  ЖОМ

Күні: 3.09.2016 ж.

Мұғалімнің аты-жөні: З.Елекеева

Сынып: 2

Қатысқандар саны:  27

Қатыспағандар саны:-

Сабақ тақырыбы: Мектеп-біздің анамыз

Сабаққа негізделген оқу мақсаты:

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Жаңа тақырып туралы ұғымдары қалыптасады

Оқушылардың басым бөлігі:

Өлеңнің мағынасын түсіндіре алады

Кейбір оқушылар:

Арнайы тапсырмаларды   қолдана алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Өлеңнің мазмұнын түсіндіре алады

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Мектептің қажеттілігін   меңгереді

Сыныптағы диалог:жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Қиын сөздермен жұмыс жасалынады

Сіз неліктен  ... екенін  айта аласыз ба?

Мектеп-біздің анамыз деп не себептен аталған? деген сұраққа жауап айта алады.

Жазылым бойынша ұсыныстар

сөздікті  жазады.

Алдыңғы тақырып

Малды пайдаға жарату мәтінінен түсінгендерін сұрау

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жасалған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

3 минут

 

 

7 минут

Сыныпта  ынтымақтастықты қалыптастыру. Оқушылар бір-біріне тілек айтады.Оқушыларды дыбыс түрлеріне қарай топтастыру.

«Жаңғақ» әдісі арқылы оқушылар  өткен сабақ пен жаңа сабақтың байланысын ажыратады және сабақта айтылатын  ақпараттар туралы мәлімет береді.Сабақ мақсаттарымен таныстыру және табыс критерийлерін және топ ережесін оқушылармен бірге құрамыз.

«Әдебиеттік оқу» оқулығы

Авторлары: Б.Т.Қабатай,

С.Р.Рахметова,

4-басылым өңделген

Атамұра-2013

Қорапшадағы сұрақтар

 

Ортасы

5 минут

 

 

3 минут

5 минут

 

 

2 минут

 

 

 

10 минут

 

 

Оқулықпен жұмыс жасау

Ой қозғау. Өткен сабақ пен бүгінгі сабақтарды байланыстыру,ажырату.

Дәптермен жұмыс.Күн ретін,сабақтың тақырыбын  жазады .Сөздікті көшіріп жаздырту.

Сергіту жаттығуы есебінде

«Константинополь» ойыны - «Табиғат» сөзінен бірнеше сөздер жазу  арқылы оқушылардың сөздік қорлары тексеріледі.

Топпен жұмыс. «Қонаққа бару» әдісі

Топтағы оқушыларға І  өлеңнің 2 шумағын мәнерлеп оқиды,  ІІ топ 3,4-шумақтарын мәнерлеп оқиды, ал  ІІІ топ- І,ІІ топтар сөзбен баяндайды..

Өлеңді кестемен жұмыс арқылы талдаймын.

Оқушыларға «Мектеп» тақырыбында әңгіме немесе өлең,эссе  құрату. (Тапсырма жалпылама беріледі бірақ дарынды,талантты балалардың ойын тексеремін)

 суреттер,  сөздер қимасы

Аяқталуы

7 минут

Оқушылар сабақтағы көңіл-күйлерін смайликтерге стикерлерді орналастыру арқылы кері байланыс жасалынады.

Оқушылардың сабаққа қатысқандығын таратпа гүлдерінің саны  арқылы анықтау.

 

Түрлі-түсті гүл стикерлері

Қосымша ақпарат

Саралау сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Сіз қабілеті жоғары   сұрақтарға жауап беріңіз.Оқушыларға  тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

 

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы  байланыс

 

 

Сурет бойынша сөйлем құрап,сөйлеу түрлерін ажырату  арқылы жұмыс сатылай жоғарылай түседі.

Формативті бағалау түрлері қолданылады.

Бас бармақ арқылы топтағы оқушыларды және топты бағалаймын,қорытынды бағаларын таратқан  гүл стикерлеріне байланысты  бағалаймын.

Дүниетану пәнімен,тарихпен және халықтық педагогикамен,еңбекке баулу пәндерімен байланыс  жүргізілді.

 

Рефлексия

Сабақ\ оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал  қалай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт  ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы  Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

 

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не екенін білдім?

 

 

 

 

Тексерілді:

 

ТексерілдіТтттррпТексерілді

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Внеклассное мероприятие на тему "Мектеп - біздің анамыз""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Микробиолог

Получите профессию

Менеджер по туризму

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
