Инфоурок Другое Другие методич. материалыАшық сабақ "Мектеп кітапханасы"

ашық сабақ "Мектеп кітапханасы"

Скачать материал

АШЫҚ  САБАҚ

 
Сабақтың тақырыбы: Мектеп кітапханасы 
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың білім деңгейін көтеру, ұжымдық түрде білім алуға баулу, сөздерді өзара байланыстырып, грамматикалық тақырыптармен ұштастыру;Кітапхана туралы білімдерін кеңейту. 
Білімділік: Оқушының білімдік танымдарын өмірмен байланыстыра отырып арттыру. Сөздік қорын молайту 
Дамытушылық : Тақырып бойынша оқушылардың ой-өрісін байыту, етістіктің райларын пысықтау, тапсырмалар орындау. Қазақ тілінде өз ойларын жеткізе білу дағдыларын қалыптастыру. 
Тәрбиелік : Оқушылардың білімге деген құштарлығын арттыру.Ұйымшылдыққа, ізденімпаздыққа, іскерлікке үйрету. Адамгершілік пен еңбексүйгіштікке тәрбиелеу. 
Танымдық : Сөйлеу , ойлау , көру қабілеттерін дамыту . 
Сабақтың түрі: аралас сабақ 
Пәнаралық байланыс: орыс тілі 
Қолданылатын әдістер: шығармашылық ізденіс, баяндау, сұрақ-жауап, көрнекілік әдісі, интерактивті оқыту әдісі, СКТТ. 
Негізгі әдіс : ізденіс 
Сабақты толық меңгеру үшін дамыта оқыту, ақпараттық,ИКТ технологияларды қолдандым. 
Сабақтың көрнекілігі: интербелсенді тақта, слайдтар. 
Сабақтың барысы: Мұғалім сөзі, сабақтың мақсаты және жоспарымен таныстыру. 
1Ұйымдастыру кезеңі 
2.Үй жұмысын тексеру 
3.Жаңа сабақ, мәтінмен жұмыс 
4.Сұрақ-жауап 
5. Тапсырмалар 
6.Қорыту. 
7.Үй жұмысын беру 
8.Рефлексия.Бағалау 
ІІ. Мотивация. 
Егерде біз күнімізді жақсы көңілмен бастасақ күніміз жақсы өтуіне күә боламыз.
(говорят если день начнешь с улыбки, то он обязательно будет хорошим. Давайте дети передадим друг другу нашу улыбку и начнем урок) 
1.Ұйымдастыру кезеңі: 
1.Қазір қандай жыл мезгілі? Қазір көктем мезгілі. 
2.Бүгін аптаның қай күні? Бүгін аптаның сейсенбі күні. 
3.Бүгін қай ай, қай күн? Бүгін наурыздың он үші. 
4.Бүгін ауа райы қандай? Ауа райы бүгін ашық, жылы. 
Балалар, өткен сабақтың жалпы тақырыбы қандай болды? Еске түсірейк. 
«Мұңы білгенін жөн» 
Үй тапсырмасымен тексеру: (Интербелсенді тақтада слайдтар ) 
1. Біздің мектеп нешек қабатты? 
2. Қазақ тілі кабинеті қайда орналасқан? 
3. Бірінші қабатта не орналасқан? 
4.Мектеп қайда орналасқан? 
5. Орыс тілі кабинеті нешінші қабатта? 
6. Кабинеттер қалай жабдықталған? 
«Қайталау –оқу анасы» 
Граматиканы қайталау -Етістіктің қандай райлары бар?(ашық, қалау, шартты, бұйрық) 
Ашық рай (изъявительное наклонение) үш шақтың жасалу жолдары арқылы жасалады:Мен келдім.Мен келемін.Мен келетінмін. 
Бұйрық рай (повелительное наклонение)етістіктің бұйрықты түрде жіктелуі арқылы жасалады:Мен барайын. Сен бар.Сіз барыңыз.ол барсың. 
Шартты рай (условное наклонение)іс-қимылдың орындалу-орындалмау шартын білдіреді.-Са,-се жұрнақтар + жіктік жалғау арқылы жасалады: Күн ашық болса, мен келемін.Әжең келсе, сен барасың. 
Қалау рай (желательное наклонение) іс-қимылды орындаушының тілегін, ниетін білдіреді.Ғы,-ғі;-қы,-кі жұрнақтар +тәуелдік жалғауы арқылы жасалады:Біздің сабақ оқығымыз келді. 
Жаңа білімді игеру 
Сабақтың эпиграфы: (Слайд) 1. Қабат-қабат қатталған, 
Асыл сөзбен апталған . 
Парағы бар сөйлейтін, 
Ол қазына өлмейтін. (кітап) 
Кіріспе сөз-видеоролик бойынша қысқаша сөз айту: 
Мынау біздің кітапхана. Кітапханада көптеген газет-журналдар да бар.Кітапхана қорыны- кітап. Оқушылар кітапханаға жиі келіп тұрады. 
Жаңа сөздер 
Мәтінмен танысу алдында біз сендермен жаңа сөздермен жұмыс жүргіземіз. 
Мұғалім оқиды,оқушылар хормен қайталайды. 
Кілт-ключ 
Кітапхана қоры-библиотечный фонд 
инабатты-вежливый 
өз істерін- свои обязанности 
келіп тұрамын-прихожу 
жүйелі-системный 
анықтама- справка 
дайындалуға-готовиться 
пайдалануға-пользоваться 
керекті- нужные 
«Көп ойлан, жақсы сөйле – пайдалы болсын» 
Мәтінмен жұмыс: 
Біздің кітапхана екінші қабатта орналасқан.Онда орыс, қазақ, ағылшын және басқа тілдерде кітаптар бар. Біз күнде кітапханаға келіп тұрамыз. 
Іші өте таза, жылы, әдемі.Кітапханада түрлі газет-журналдар да көп. Онда өте мәдениетті,инабатты,өз істерін жақсы білетін Дворецкая Светлана Станиславовна жұмыс істейді. Кітапханада керекті журнал немесе кітаппен пайдалануға болады.Мұнда сабаққа дайындалуға жақсы жағдай жасалған.Кітапхананың негізі болып саналатын өте бай библиографиялық анықтама аппараты-жүйелі алфавиттік каталогы бар. Ол –кітапхана қорының негізгі кілті. 
Оқушылар тізбектеп оқиды, аударады, жаңа сөздердің астын сызады. 
«Жедел жауап аялдамасы» 
Сұрақ-жауап: 
1.Кітапхана нешінші қабатта? Кітапхана екінші қабатта 
2.Онда қандай кітаптар бар? Онда қазақ, орыс, ағылшын және басқа тілдерде кітаптар бар 
3.Біздің кітапханада кім жұмыс істейді?Кітапханада дворецкая Светлана станиславовна жұмыс 
істейді 
4.Кітапханада не істеуге болады? Кітапханада сабаққа дайындалуға болады 
5.Кітапхана қорының негізгі кілті не? Негізгі кілті- жүйелі алфавиттік каталог 
Тапсырмалар: 
1.Мәтіннен сөйлемнің аудармасын тап: 
1.В библиотеке много разных газет и журналов.Там созданы хорошие условия для подготовки к уроку. Он является основным ключом библиотечного фонда. 
Біздің кітапхана екінші қабатта орналасқан.Онда орыс, қазақ, ағылшын және басқа тілдерде кітаптар бар. Біз күнде кітапханаға келіп тұрамыз.Іші өте таза, жылы, әдемі.Кітапханада түрлі газет-журналдар да көп. Онда өте мәдениетті,инабатты,өз істерін жақсы білетін Дворецкая Светлана Станиславовна жұмыс істейді. Кітапханада керекті журнал немесе кітаппен пайдалануға болады.Мұнда сабаққа дайындалуға жақсы жағдай жасалған.Кітапхананың негізі болып саналатын өте бай библиографиялық анықтама аппараты-жүйелі алфавиттік каталогы бар. Ол –кітапхана қорының негізгі кілті. 
3.Берілген сөздерді СККТ бойынша фонетикалық талдау жасаңыз:кітапхана, журнал 

Кітапхана 0=_--- 
Берілді: кітапхана 
Шешімі: 9О=--------- 
1.тілдің қатысыны қарай -4О=_____________ 
Жақтың қатысыны қарай-4O=______________ 
Еріннің қатысына қарай-4О=_____________________ 
5О=-----------_________ 


журнал 0=_--- 
Берілді: журнал                       Шешімі: 6О=--------- 
1.тілдің қатысыны қарай -2О=_____________ 
Жақтың қатысыны қарай-2O=______________ 
Еріннің қатысына қарай-2О=_____________________ 
4О=-----------_________
БІЛЕГІҢЕ СЕНБЕ, БІЛІМІҢЕ СЕН. 
1.Мақал-мәтелдерді аяқтап жазыңыз. 
Кітап пен ғылым –тілсіз ....(мұғалім) 
Кітап алтын ....(қазына) 
Күш – білімде, 
Білім ...(кітапта). 
Кітап - білім бұлағы, 
Білім -....( өнер шырағы). 
Кітап көзі жұмыққа арзан, 
көзі ашыққа .....(маржан). 
Кітап - қаймақ, білім - ....(оймақ ) 
Кітап - оқығандікі, білім .....(тоқығандікі). 
(мұғалім,қазына,кітапта, өнер шырағы, оймақ, маржан, тоқығандікі) 
2.Мәтінге 5 сұрақ дайындандар: 
1.Біз күнде қайда барамыз? 
2.Дворецкая Светлана Станиславовна қайда жұмыс істейді? 
3.Кітапханада қандай кітаптар бар? 
4.Кітапхана қандай? 
5.Кітапханада немен пайдалануға болады? 
3. Сөз тіркесін құраңыз : 
Инабатты 
Жүйелі 
Пайдалануға 
Басқа 
Керекті 
Журнал 
Кілті 
Дайындалуға 
Сабаққа 
Болады 
Адам 
Каталог 
Тілдерде 
Келіп тұрамыз 
Жиі 
негізгі 
«Тапқыр болсаң, айтып көр» 
1.Мәтіннен түбірлес сөздерді табыңыз :кітапхана,кітапханаға, кітапханада,кітапхананың 
2. Мақалды тап: Кітап-алтын қазына 
К,а,і,қ,а,н,а,з,п,т,а,ы,н,л,ы,т 
Сабақты қорытындылау: 
1.Кітапхана қайда орналасқан? Кітапхана екінші қабатта 
2.Кітапханада не бар? Газет-журналдар және кітаптар бар 
3.Кітапхана қорының негізгі кілті не? Негізгі кілті- жүйелі алфавиттік каталог 
4.Кітапханашы қандай адам?Кітапханашы өте мейірімді, инабатты адам 
5. Кітаптар қандай тілдерде? Онда қазақ, орыс, ағылшын және басқа тілдерде 

Үйге тапсырма: «Мектеп кітапханасы» тақырыбына Эссе жасау 
«Мәдениетті, инабатты» сөздеріне СКТТ фонетикалық талдау жасау 

Рефлексия. Балалар бүгінгі сабақтан сендер қандай әсер алдыңдар не ұнады не ұнамады айтып, смалик арқылы көрсетіңдер. 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Ашық сабақ "Мектеп кітапханасы""

Настоящий материал опубликован пользователем Игисенова Гаухар Жангирхановна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт

Скачать материал
    • 10.02.2015 2820
    • DOCX 22.7 кбайт
    • 10 скачиваний
    • Оцените материал:
  • Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.

    Удалить материал
  • Автор материала

    Игисенова Гаухар Жангирхановна
    Игисенова Гаухар Жангирхановна

    учитель общественных дисциплин

    • На сайте: 10 лет и 3 месяца
    • Подписчики: 0
    • Всего просмотров: 31598
    • Всего материалов: 15

    Об авторе

    Категория/ученая степень: Высшая категория
    Преподаватель общественных дисциплин. Стаж работы 21 лет, преподаватель высшей категории, методист колледжа, руководитель ЦК. Почему мне необходимо измениться? Потому что я должна иметь достаточно обстоятельные навыки о том, как происходит обучения, об уровне мотивации отдельных учащихся, о переживаемых и эмоциях и об их жизни за пределами колледжа. Мне необходимо сотрудничать не только с коллегами в колледже, но и в рамках сетевых профессиональных сообществ и различных партнерских соглашений, предполагающих активное использование процессов коучинга и менторинга. Я должна обладать прочными навыками в области информационных технологий и методиками, навыками эффективного использования цифровых ресурсов в процессе преподавания, автоматизированной системой управления процессом преподавания с целью отслеживания процесса обучения учащихся. И последнее, но не менее важное: мне необходимо непрерывно рефлексировать в ходе своей практики для того, чтобы учиться на своем опыте. Учитель должен быть примером для детей. Вызывать желание подражать. Именно такой педагог может, будет хорошим воспитателем и сможет дать своим учащимся прочные знания. Великий казахский поэт и мыслитель Абай, писал: «они совершенствуют человеческий разум, учат нас отличать добро от зла, несомненно, мы во многом обязаны им.» (Абай Кунанбаев «Слова назидания» с.125). Если проанализировать в каких странах требования к учителю довольно жесткие, то это опять будут страны являющиеся лидерами в образовании. На данном этапе мои убеждения имеет большее влияние на учеников, чем мои знания. Изменения в системе образования невозможны, если не меняются убеждения учителей и их подход к обучению – ведь «истинное путешествие к открытию заключается не в поиске новых пейзажей, а в новом взгляде». (Марсель Пруст)

Презентация Адалдық нұры ашық сабақ, сынып сағаты, тәрбие сағаты, көркем құрал

Файл будет скачан в форматах:

  • pdf
  • pptx
38773
71
26.10.2024

Материал разработан автором:

Разработок в маркетплейсе: 39
Покупателей: 535

Настоящая методическая разработка опубликована пользователем Сексембаева Манара Ануаровна. Инфоурок является информационным посредником

Бұл презентация «Адалдық нұры» тақырыбын талқылайды. Бұл тақырып әлеуметтік жауапкершілік, этика және адалдық туралы маңызды мәселелерді қамтиды. Болашақ ұрпақ, мектеп оқушыларының жақсы қасиеттерін нығайту, дамыту мақсатында әзірленген. Сынып сағаты, тәрбие сағаты, қосымша сабақ, ашық сабақ, көркем құрал. Профилімде басқа да тәрбие сағаттары, сынып сағаттары мен ашық сабақтарға арналған материалдар (презентация+кроссворд+шығармашылық тапсырмалар+викториналарымен) бар: Перезентация Мамандық таңдау. Жақсы кәсіп - толық ырыс. Түлектермен сынып сағаты Презентация Денсаулық - зор байлық. Денсаулықты күту, денсаулықты сақтау, денсаулық маңызы Презентация Отан Ана. Егемендік. Тәуелсіздік – ел тұғыры. презентация + кроссворд, ашық сабақ, сынып сағаты, тәрбие сағаты Презентация "Сыйластық пен ізгілік - береке нәрі, сынып сағаты, ашық сабақ, тәрбие сағаты" Презентация Адалдық нұры ашық сабақ, сынып сағаты, тәрбие сағаты, көркем құрал Презентация Жақсы сөз - жан азығы. ашық сабақ, сынып сағаты, тәрбие сағат, көркем құрал, мақал-мәтелдер Презентация Бес асыл іс. Ақыл, еңбек, терең ой, қанағат, рақым. Абай шығармашылығы. ашық сабақ, тәрбие сағаты, сынып сағаты Презентация Қазіргі заманғы алаяқтардың схемалары. Қаржы пирамидасы. ашық сабақ, тәрбие сағаты, сынып сағаты Презентация Харассмент туралы ақпарат. Қосымша сабақ, сынып сағаты, тәрбие сағаты Презентация Бауырмалдық - асыл қасиет. ашық сабақ, тәрбие сағаты, сынып сағаты. презентация+викторина тест (жауаптарымен)+тәжірибелік/шығармашылық тапсырмалар, сынып жұмысы+Кроссворд+жауаптары Презентация Жол қауіпсіздігі: Балаларға және оқушыларға арналған жол жүру ережелері. ашық сабақ, тәрбие сағаты, сынып сағаты. презентация+викторина тест (жауаптарымен)+тәжірибелік тапсырма, сынып жұмысы. Жол жүру ережелері Перезентация Мамандық таңдау. Жақсы кәсіп - толық ырыс. Түлектермен сынып сағаты, ашық сабақ, тәрбие сағаты. Танымал мамандықтар мен жаңа мамандықтар. презентация + кроссворд Мамандықтар + кеңестер

Краткое описание методической разработки

Бұл презентация «Адалдық нұры» тақырыбын талқылайды. Бұл тақырып әлеуметтік жауапкершілік, этика және адалдық туралы маңызды мәселелерді қамтиды. Болашақ ұрпақ, мектеп оқушыларының жақсы қасиеттерін нығайту, дамыту мақсатында әзірленген. Сынып сағаты, тәрбие сағаты, қосымша сабақ, ашық сабақ, көркем құрал. Профилімде басқа да тәрбие сағаттары, сынып сағаттары мен ашық сабақтарға арналған материалдар (презентация+кроссворд+шығармашылық тапсырмалар+викториналарымен) бар:

Перезентация Мамандық таңдау. Жақсы кәсіп - толық ырыс. Түлектермен сынып сағаты 

 Презентация Денсаулық - зор байлық. Денсаулықты күту, денсаулықты сақтау, денсаулық маңызы

Презентация Отан Ана. Егемендік. Тәуелсіздік – ел тұғыры. презентация + кроссворд, ашық сабақ, сынып сағаты, тәрбие сағаты 

Презентация "Сыйластық пен ізгілік - береке нәрі, сынып сағаты, ашық сабақ, тәрбие сағаты"  
Презентация Адалдық нұры ашық сабақ, сынып сағаты, тәрбие сағаты, көркем құрал

Презентация Жақсы сөз - жан азығы. ашық сабақ, сынып сағаты, тәрбие сағат, көркем құрал, мақал-мәтелдер 

Презентация Бес асыл іс. Ақыл, еңбек, терең ой, қанағат, рақым. Абай шығармашылығы. ашық сабақ, тәрбие сағаты, сынып сағаты 

Презентация Қазіргі заманғы алаяқтардың схемалары. Қаржы пирамидасы. ашық сабақ, тәрбие сағаты, сынып сағаты  

Презентация Харассмент туралы ақпарат. Қосымша сабақ, сынып сағаты, тәрбие сағаты 

Презентация Бауырмалдық - асыл қасиет. ашық сабақ, тәрбие сағаты, сынып сағаты. презентация+викторина тест (жауаптарымен)+тәжірибелік/шығармашылық тапсырмалар, сынып жұмысы+Кроссворд+жауаптары 

Презентация Жол қауіпсіздігі: Балаларға және оқушыларға арналған жол жүру ережелері. ашық сабақ, тәрбие сағаты, сынып сағаты. презентация+викторина тест (жауаптарымен)+тәжірибелік тапсырма, сынып жұмысы. Жол жүру ережелері    

Перезентация Мамандық таңдау. Жақсы кәсіп - толық ырыс. Түлектермен сынып сағаты, ашық сабақ, тәрбие сағаты. Танымал мамандықтар мен жаңа мамандықтар. презентация + кроссворд Мамандықтар + кеңестер   

Развернуть описание
Смотреть ещё 5 584 курса

Методические разработки к Вашему уроку:

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
