Сабақ: Сан
есімнің емлесі (40)
|
Мектеп: М.Маметова
атындағы орта мектеп
|
Мерзімі: 14.12.15.
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Айтжанова Шолпан Мухаметжановна
|
Сынып: 6 «а»
|
Сабаққа
қатысқандар:
|
Сабаққа
қатыспағандар:
|
Сабаққа негізделген оқу
мақсаттары:
|
Сан есімнің емлесінің ерекшеліктері, қызметі
туралы түсінік беру, сан есімнің түрлері бойынша алған білімдерін анықтау
мақсатында топтық жұмыс ұйымдастыру
|
Сабақ мақсаты:
|
Барлық оқушы: Сан есімнің емлесі туралы, қызметі туралы түсінеді
|
Оқушылардың басым бөлігі: Сыни тұрғыдан ойлау
модулін негізге ала отырып, оқушылардың ой-өрісі, танымдық қабілеті дамиды
|
Кейбір оқушылар: Сан
есімнің емлесі туралы біледі, өздігінен қолдана біледі. Тест, әртүрлі
тақырыптық тапсырмаларды, мақал-мәтелдерді біледі
|
Тілдік мақсат:
|
Оқушылар орындай алады: Сөйлем ішінде сан есімнің емлесін қолданып, сөйлем құрай
алады
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Сан есімнің емлесі
|
Сыныптағы диалог \ жазылым үшін
пайдалы тілдік бірліктер:
Айтылым, жазылым
|
Талқылауға арналған тармақтар: 1. Сан есімнің емлесі деп нені айтамыз? 2. Ол не үшін
қажет?
|
Алдыңғы оқу:
|
Сан есім
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт:
|
I Ұйымдастыру кезеңі 5 мин.
Сабаққа дайындық
Сабақты ұйымдастыру
Оқушының көңіл-күйін реттеу
Топқа бөлу
II Қайталау 5 мин.
Үй жұмысын тексеру
III Оқушының іс-әрекеті. 15мин.
А) Тақырыпты меңгеру
Ә) Оқулықпен жұмыс жүргізу
Б) Дәптермен жұмыс.
В) Постермен жұмыс
IV Бекіту 10 мин
А) Бекіту
Жеке жұмыс
Ә) Сергіту сәті
Тақтамен жұмыс
V Қорытындылау 5 мин
А) Бағалау
Б) Кері байланыс
VI Үйге тапсырма беру 5 мин
|
Ресурстар
|
Сабақтың басталуы:
10 мин.
|
І Ұйымдастыру 5 мин.
А) Амандасу, оқушыларды түгендеу
Ә) Психологиялық дайындық
Б) Топқа бөлу (Берілген сандар
бойынша мақал-мәтел айту)
ІІ Қайталау 5 мин.
А) Үй жұмысын тексеру «Өрмекші»
әдісі бойынша
|
Әдемі әуен
|
Сабақтың ортасы: 25 мин.
|
Негізгі бөлім:
А) «Джигсо» әдісімен ережені
меңгеру
Ә) Оқулықпен жұмыс жүргізу.
130-жаттығу (Ауызша, жұптық жұмыс)
Б) Дәптермен жұмыс. 128-жаттығу
(Жазбаша)
В) Постермен жұмыс. (Сөзжұмбақ
шешу)
Қалыптастыру: Жеке жұмыс
көмегімен оқып білгенін түсінуге мүмкіндік беру. (Семантикалық карта, ребус құру,
теңге санау)
Бекіту: Тақтамен жұмыс. «Қатесін түзет»
ойыны арқылы
|
Кітаптар
Жеке үлестірмемен жұмыс
|
Сабақ аяқталуы: 10 мин.
|
Сабақтың аяқталуы:
А) Бағалау, ынталандыру
1. «Жарайсың, Басбармақ!»
2. «Отшашу»
3. Өзін-өзі бағалау «Геометриялық
фигуралар»
4. Топпен бағалау
Б) Кері байланыс
«Екі түрлі түсініктеме күнделігі»
Үйге тапсырма:
131-жаттығу
|
Стикерлер
|
Қосымша ақпараттар: әдеби кітаптар оқу
|
Саралау: Оқушыларға қандай қолдау
көрсете аласыз? Оқушы мүмкіндігіне шек бар ма?
|
Бағалау: Оқушының алған білімін көруді
қалай жоспарлайсыз?
Мадақтау
Формативті бағалау
|
Пәнаралық байланыс:
Әдебиет
Орыс тілі
|
Кері байланыс:
Сабақ \ оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы көңіл-күй қандай болды?
Берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Өз жоспарыма қандай түзетулер
енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ
туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы осы сабаққа сәйкес келетін
сұрақтарға жауап беріңіз
|
|
1. Қорытынды бағамдау:
Қандай екі нәрсе табысты болды?
2. Қандай екі нәрсе сабақты
жақсарта алды?
3. Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|
1.
2.
1.
2.
|
|
|
|
|
|
|
|
|