Сабақтың
тақырыбы: Мәтіннің тақырыбы және негізгі ойды анықтау Нәтиже сабақ. Мен
не үйрендім?
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Молдамсеитова Г.О.
Күні: 08.02.18
|
СЫНЫП: 2 «А»
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
2.2.5.1 - дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті
табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу
|
Сабақ нәтижесі:
|
Оқушылардың
барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
Оқушылардың
көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз
бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен
жұмыс жасайды.
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан
тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша
мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық,
топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын
өзіне аудара алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық,
суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі
заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап,
әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка,
қазақ тілі.
|
Сабақтың жоспары
|
Жоспарланған уақыт
|
Сабақ барысы :
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5 минут
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Таңғы шеңбер
«Сөйлемді аяқта» жаттығу.
Оқушылар шеңберге тұрып, «Мен кеше .... көрдім» деп өткен күні
не көргендерін айтады.
(Ұ) Мақсаты: Сұрақ-жауап арқылы
сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау.
-
Адам нені көреді?
-
Қайдан көреді?
-
Біз қандай тарау өтіп жатырмыз?
-
Денсаулық деген не?
-
Спорт туралы хабарды қайдан білеміз?
-
Қандай телебағдарламаларды білесіңдер?
-
Бүгінгі сабақта не туралы өтеміз?
|
Смайликтер
|
Жаңа
білім
10 минут
|
Білу және түсіну. Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?
1) Мына
сурет бойынша не айтуға болады?
2) Суреттегі
заттар бойынша сөз тіркесін құраңдар?
Мысалы: теннис ракеткасы,футбол добы,
баскетбол ойыны,т.б
3) Құраған
сөз тіркестерінен ішінен 2 сөйлем жазыңдар?
Мысалы: Мен теннис ойынын жақсы көремін.
Димаш пен Асан демалыс күндері футбол ойынын ойнады.
|
Оқулық,
мәтіндер.
|
Ортасы
10 минут
|
Қолдану
Дәптермен
жұмыс.
5-
жаттығу. Тақырыбы бойынша мәтін мазмұнын болжа.Қарамен жазылған сөздердің
түбірі мен қосымшасын ажырату.
Өздік
жұмысы.
Жетістік
критерийлері:
Ø мәтін мазмұны бойынша сұрақ қояды жауап береді,
болжай алады.
Талдау. 6- жаттығу. «Денім сау болсын
десең...» тақырыбына әңгіме құрастырып айт.
Жетістік
критерийлері:
Ø сурет бойынша әңгіме құрай алады.
|
Топтық
талқыға салады,
ойланады.
Смайликтер
|
Сергіту
сәті
2 минут
|
Сергіту сәті
|
видеожазба
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
10 минут
|
Сабақты қорыту:
- Сабақта
не маңызды болды?
-Сабақта не қиындық болды
-Келесі сабақта қандай спорт туралы білгілерің
келеді?
Рефлексия: «Ішкі,
сыртқы шеңбер»
Оқушылар
ішкі және сыртқы шеңбер құрып, бүгінгі сабақта не үйренгені бойынша сыртқы
шеңбер сұрақ қояды, ішкі шеңбер жауап береді. Кейін ауысады.
Өзін-өзі
бағалау.
<= арқылы
баға беру.
|
|
Кері
байланыс
3 минут
|
Рефлексия:
«Сөйлемді
аяқта»
Мен
бүгінгі сабақты..................(түсіндім, түсінбедім)
Маған
тақырып .................. (қиын, оңай, жеңіл, көңілсіз)
Келесі
сабақта .................(тырысу, белсенді болу, қатысу)
|
Рефлексия парағы.
|
Үйге
тапсырма: «Менің
сүйікті спортым» атты шағын әңгіме жазу.
|
Саралау –
Сіз қосымша
көмек
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті
жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау -
Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік
жəне еңбекті
қорғау
ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Деңгейі жоғары оқушыларға
қойылым дайындауға беріледі
|
Өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағаланады
|
Сергіту сәті
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай
екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай
екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ
барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге
көмектесетін не білдім?
|
|
|
|
|
|
|
|