Кіріспе
бөлім
|
3 минут
|
Ұйымдастыру.
А)Оқушылармен
амандасу.
Б) топқа
бөлу, стикер түсіне сәйкес
I топ
«қызыл»
IIтоп
«сары»
IIIтоп
«көк»
IV топ
«қызғылт»
В)
сабақтың мақсатын түсіндіру
|
Сабаққа
назар аударады.
Психологиялық
жағынан дайындалады.
Тақтада
ілініп тұрған (стикерге термин сөздер жазылған) стикерді алады. Алған стикер
түсіне сәйкес келетін топқа отырады.
Дәптерлеріне
тақырыпты жазып алады.
|
Жаңа
сабақ
|
3 минут
|
- Қызығушылығын ояту
Сабақтың
тақырыбын ашу мақсатында «Ассосация» әдісін қолданамын.
Қарапайымдылар
деп аталу себебі неде деп ойлайсыздар?
Әр топқа
ойлануға 1минут уақыт беріледі
|
Әр топ
ойласып, өзіне берілген тапсырманы ауызша айтып шығады.
|
Оқулықпен
жұмыс
|
10 минут
|
«ДЖИГСО»
әдісі арқылы топқа оқулықтағы мәтін беріледі.
|
Оқулықтағы
тапсырманы іштей оқып, топта талқылайды.
Топта
автор орындығына ие болған оқушы , сыныпқа түсіндіреді.
|
|
2минут
|
Бейне
ролик көрсету
Интерактивті
тақтадан амеба туралы қосымша қызықты ақпараттар көрсету
|
Ой жинақтап
,әр көрсетілген ақпараттарға талдау жасап отырады.(ішкі сезіммен)
|
Постермен
жұмыс
|
10 минут
|
Әр топқа
плакаттар, суреттер т.б қажетті құралдар беремін.
1.
біржасушалы жәндіктерге сипттама
2.
амебаның сыртқы құрылысы
3.амебаның
ішкі құрылысы
4.
жалғанаяқтылардың пайдасы мен зияны деген тақырыпта әр топ өздерінің
постерлерін қорғайды.
|
топ
ішінде зерттеу арқылы, бір-бірлерінің ойларымен бөліседі. Оқыған білімдерін
қолданады. Әр топ мүшелері өз шығармашылығын көрсетеді. Әр топ өз постерлерін
қорғайды.
|
|
2 минут
|
Формативті
бағалау
2
жұлдыз 1 ұсыныс арқылы бағалау
|
Топтар
бірін бірі 2 жұлдыз 1 ұсыныс арқылы бағалауды жүзеге асырады.
|
|
1 минут
|
Сергіту
сәті
|
Жаттығу
жасап бой сергітеді.
|
|
5 минут
|
Танымдық
тапсырма
(Топқа
бөліну кезінде әр оқушыға берілген сөз туралы ақпарат іздеу)
- ұялы телефон арқылы (интернет
көзі)
- оқулықтан
- өздері білетін ақпаратар
|
Әр
оқушы сабақтың басында алған стикердегі сөздер туралы білетін ақпараттарымен
бөліседі.Білмейтін оқушы ол туралы ақпаратты интернеттен іздейді.(егер оқушы
табалмаса үйге ізденіп келуге беріледі)
|
|
|
Жаңа
сабақты жинақтау
Сүрақ-
жауап арқылы( мұғалім мен оқушы арасында диолог орнату)
|
Пысықтау
сұрағына жауап береді.
|
|
|
Рефлексия
« Табыс ағашы»
Сабақтан
алған әсерің қандай?
Жогары-түсіндім
Ортасы-жартылай түсіндім
Томені-түсінбедім
|
Оқушы
стикерге сабақтан алған әсерін жазып, табыс ағашына орналастырады.
|
Бағалау
|
|
Оқушыларды
сабақ кезеңдерінде берілген жауаптарына сәйкес суреттер беріп отырамын.
(жеке және топқа)
|
Сурет
жинау арқылы сабаққа қызығып отырады. Жинаған сурет санына қарай бағаланады.
Оқушы қолындағы сурет арқылы өзін -өзі бағалайды және топ мүшелері қосу
арқылы топты бағалайды.
|