Ұзақ
мерзімді жоспардың тарауы:
Есептерді
электронды кестелердің көмегімен шешу
|
Мектеп: Ә.Төлепбергенов орта
мектебі
|
Күні:
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Қонысбаева Гульзат
|
Сынып:
7
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Кестелі мәліметтердің
графикалық ұсынылуы
|
Осы
сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
7.2.2.3-электронды
кестеде диаграммалар құру
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлық
оқушы:
электронды кестеде диаграмма құру жолдарын біледі
Көпшілік
оқушылар:
кестедегі мәліметтердің диаграмма түрлерін қолданып графикалық түрде ұсына
алады
Кейбір
оқушылар:
диаграммаларды түрлі салаларда қолдануды жүзеге асыра алады
|
Ойлау
дағдылары
|
Білу,
түсіну, қолдану, жинақтау
|
Бағалау
критерийі
|
·
Электронды
кестеде мәліметтерді диаграмма түрінде жазуды біледі
·
Кестедегі
ақпараттарды диаграмма түрлерін қолданып өрнектей алады
·
Әртүрлі
саладағы ақпараттардың диаграммаларды қолданып мониторингін жасай алады
|
Тілдік
мақсаттар
|
Диаграмма
гистограмма графика шенбер аймак
|
Құндылықтарға
баулу
|
Топта
бірлескен жұмыс орнату, бір-бірлерінің пікірін тыңдау, құрметтеу арқылы білім
алу
|
Пәнаралық
байланыс
|
ағылшын
тілі, математика
|
Алдыңғы
білім
|
Ақпараттың
өлшем бірліктері
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
3 мин
6 мин
|
Ұйымдастыру:
Сәлемдесу, түгендеу
«Сәлемдесу»
бір-бірлерінің әрекетін, сөзін қайталамай сәлемдеседі.
Топқа біріктіру:
«конфет» әдісі. Оқушылар қоржыннан алған конфеттердің түстері арқылы топқа
бірігеді.
«Галерея»
әдісі. Оқушыларға сұрақтар беріледі. Жауаптары сынып стеналарына ілінеді.
Оқушылар сұрақты оқып стенадағы жауаптарды табады.
Жүрекшелер
арқылы бағалау
|
А4
парағы
конфеттер
|
Сабақтың
ортасы
25 мин
5 мин
5 мин
5мин
5 мин
5 мин
|
Миға
шабуыл:
Кестедегі
мәліметтерді қалай салыстырар едіңдер?
Салыстырудың
қандай түрлерін ұсынасыңдар?
Мәліметтерді
салыстырмалы түрде көрсетуді қалай атайды?
Слайд
материалы арқылы тақырыпты визуалды көрсету
Тапсырма
1
Кесте
ішіндегі мәліметтерді сурет бойынша нұсқағыштармен сәйкестендіріңдер
|
нүктелік
|
|
гистограмма
|
|
Қатқыл
диск
|
|
аймақтық
|
|
графикалық
|
|
сызықтық
|
Дескрипторлар:
·
Диаграммалардың
түрлерін анықтай алады
·
Диаграммаларды
салыстырады
·
Жүрекшелер
арқылы бағалау
Тапсырма2
7 сынып
оқушыларының тоқсандық үлгерім көрсеткішін гистограмма түрінде жазыңдар
Оқушының
аты-жөні
|
І тоқ
|
ІІ тоқ
|
ІІІ
тоқ
|
ІҮ тоқ
|
орта
баға
|
А.Есмахан
|
|
|
|
|
|
К.Арғынова
|
|
|
|
|
|
Ж.Зиятбек
|
|
|
|
|
|
М.Жәнібек
|
|
|
|
|
|
Дескрипторлар:
-
Мәліметке
байланысты аңызды өздері енгізіп диаграмма қүрады
Тапсырма
3
Суретте
ең көп сталған автокөліктердің кестесін құрып цилиндр, графикалық
диаграммалар құрыңдар.
Дескрипторлар:
Ақпараттарды
әртүрлі диаграммалар арқылы ұсына алады
Диаграмманы
түрлі салада қолдана алады
Жүрекшелер
арқылы бағалау
|
слайд
А4
парағы
Компьютер,
А4 парағы
Компьютер,
А4 парағы
|
Сабақтың
соңы
4 мин
2 мин
|
Шағын
тест алу
«Кеме»
әдісі арқылы сабаққа кері байланыс орнату. Бояу арқылы көрсетеді.
|
А4
парағы
Кеме
суреті
|
Саралау-
Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау-
Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай текеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық
және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
Бірлескен
жұмыс, жеке жұмыс арқылы сабақты меңгерту. «Сәлемдесу» көңілді ахуал орнату,
«конфет» әдісі арқылы топтарға біріктіру, «Галерея» әдісі бойынша өткен
тақырыпты пысықтау, миға шабуыл, деңгейлік тапсырмалар, тест орындату, кері
байланыс жасату: «Кеме» әдісі
|
ауызша,
жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру
|
Компьютермен
жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру
|
|
|
Жалпы
бағалау
Сабақта
ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақтың
бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы
сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не
нәрсеге назар аудару қажет?
|
|
|
|
|
|