Инфоурок Информатика Рабочие программы"Компьютер құрылғыларының бір орталықтан басқарылуы" сабақ жоспары

"Компьютер құрылғыларының бір орталықтан басқарылуы" сабақ жоспары

Скачать материал

Мектеп

Күні

Мұғалімнің аты-жөні

 

Қатысқандар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы:

Компьютер құрылғыларының бір орталықтан басқарылуы

Оқу мақсаттары:

Компьютер құрылғыларының бір орталықтан басқарылуы туралы, ортақ қолжетімді файлдарды жүктеу, орналастыру, компьютерлік желі үғымы туралы білімдерін қалыптастыру.

Жетістік критерийлері

Барлық оқушылар

1. Компьютерлік желі ұғымын, файлдарды жүктеуді, көшіру және жүктеудің түрлі әдістерін үйренеді,  білімдері қалыптасады.

2. Біліп үйренгендерін қолданып, практикалық және теориялық түрде берілген тапсырмаларды орындайды.

Оқушылардың басым бөлігі

Файлдарды көшіру және жүктеудің түрлі әдістерін үйренеді.

Кейбір оқушылар

Білімін жинақтайды, рефлексия жасайды: файлдарды жүктеу,көшіруге арналған программалармен жұмыс жасаудың әдіс-тәсілдерін  үйренеді.

Өткен тақырып.

«Миға шабуыл» стратегиясы арқылы өткен тақырыпты қайталау.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Сын тұрғысынан ойлау, «Миға шабуыл», «Инсерт», «Өз ойыңмен бөліс», «Кубизм», «Сәйкестендіру», «Білгенге маржан»

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, слайд, оқулық,

Пәнаралық байланыс

Қазақ тілі, физика

Жұмыс түрлері

Тапсырмалар, қосымшалар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І кезең

Ұйымдастыру кезеңі

Тренинг «Өз ойыңмен бөліс». Интернет желісі біз үшін қажет пе? Сынып оқушылары өз ойымен бөліседі.

Сынып оқушыларының зейінін сабаққа аудару. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Топтастыру.

Оқушылар өз ойларын жалғастырып айтады. Сынып оқушылары

«Компьютерлік желі»,

«Ортақ файлдар»,

«Интернет» болып топтарға бөлінеді

Үй тапсырмасын тексеру

«Өрмекшінің торы» әдісі бойынша үй тапсырмасы сұралады. Файлдар мен бумалармен жұмыс түрлері сұралады.

Қадамдық тапсырмаларды үйде аяқтап келу дәрежесін тексереді. Ол үшін ентербелсенді тақтадан жауаптарын көрсетеді немесе өзі айтып тұрады.

Мұғалім берген тапсырмаларды орындау. Қателік кеткен болса, түзетулер жүргізу.

Қызығушылығын ояту, мәселе қою.

Көпір тапсырмасы

«Кубизм» әдісі арқылы  сұрау. Файлдарды жүктеу деген не?

Интернетті қандай мақсатта пайдаланамыз?

Оқушы жауаптарын тыңдайды.

 Қосымша сұрақтар қою арқылы толықтырады.

Көпір тапсырмаларында берілген сұрақтарға әр топ сыни тұрғыдан ойлау арқылы жауап береді.

ІІ кезең

Теория бойынша «Білу», «Түсіну», «Талдау», «Жинақтау» тапсырмалары (топтық жұмыс, презентация, мұғаліммен бірге талдау)

«Білгенге маржан» ойыны

Әр топқа төмендегі тақырыптар бойынша мазмұнды сызба дайындау

1-топ. Компьютерлік желі

2-топ. Ортақ файлдар құру

3-топ. Интернет

 (топтық жұмыс)

«Білу» тапсырмасындағы  сұрақтарға жауап береді.

«Түсіну» тапсырмаларына қорытынды  жасап, ой-тұжырым жасайды.

«Талдау» тапсырмасындағы тақырыптың басты идеясын айтады.

«Жинақтау» тапсырмасы.  Кестеде берілген анықтама-ларды сәйкестендіреді, сөзжұмбақты дәптерлеріне шешеді.

Жаңа сабақты меңігерту мақсатында жаңа ұғымдармен, материалдармен таныстыру, слайдтар көрсету арқылы мәліметтер беру.

 

Топ бойынша жасалған жұмыстарды тексеру.

 

Әр қадам тапсырмаларына нұсқау беру, тексеру.

Сөзжұмбақ  «Сервер».

Жауаптары:

1. Пиксель

2. Компьютерлік желі

3. Браузер

4. Провайдер

5. Утилиттер

6. Ақпарат

Оқушылардың мұндағы мақсаты-берілген тапсырмаларды қатесіз, топпен бірлесе отырып орындау.

 

.

 

Оқулықпен жұмыс жасау. Қадам тапсырмаларын дұрыс орындау.

 

 

Сергіту сәті

«Көңілді күн» әніне жаттығу асау

Оқушылармен бірге сергіту жасау.

Интербелсенді тақтадағы бейнероликтегідей жаттығу жасайды.

ІІІ кезең

«Қолдану» және «Баға беру» тапсырмалары

«Қолдану» тапсырмасы бойынша оқушылар  практикалық жұмысты компьютерде орындайды. Интернеттен файлдарды жктеуді үйренеді

«Баға беру»  тапсырмасы бойынша  файлдарды сақтау кезінде нені ескеру керектігі туралы ойларымен бөліседі.

Компьютерде орындалатын практикалық тапсырмаларды қалай орындау керектігін оқушыларға түсіндіру, тексеру.

 

 

Оқушылар тақырып бойынша алған білімдерін практикада қолдану мақсатында практикалық тапсырмаларды компьютерде орындайды.

 Теориялық білімін бекіту арылы біліктілігі қалыптасады.

Бағалау, кері байланыс (бағалау парағы бойынша)

Топтар  бір-бірін «Үш шапалақ»  әдісі бойынша бағалайды.

Мұғалім тексереді, дұрыс нәтижелерін  бағалайды. Бағалау парағына қорытынды бағаларын қояды.

Өзінің дұрыс жауабы бойынша  тексеріп, бағалау парағына жазады.

Үй тапсырмасы

§5-ті оқу, анықтамаларды жаттау

Оқушыларға бағдар беру, түсіндіру, үй тапсырмасының қалай орындалу керектігіне шолу жасау.

Оқушылар үй тасырмасын күнделікке жазады

Рефлексия: 1. Сабақ (оқу мақсаттары) шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде ұлгердім ба? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

2. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1:

2:

3. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

4. Сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Рефлексия: 1. Сабақ (оқу мақсаттары) шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде ұлгердім ба? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

2. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1:

2:

3. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

4. Сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Рефлексия: 1. Сабақ (оқу мақсаттары) шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде ұлгердім ба? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

2. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1:

2:

3. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

4. Сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Рефлексия: 1. Сабақ (оқу мақсаттары) шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде ұлгердім ба? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

2. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1:

2:

3. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

4. Сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Рефлексия: 1. Сабақ (оқу мақсаттары) шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде ұлгердім ба? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

2. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1:

2:

3. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

4. Сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал ""Компьютер құрылғыларының бір орталықтан басқарылуы" сабақ жоспары"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Специалист по безопасности

Получите профессию

Интернет-маркетолог

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
