Инфоурок / Биология / Конспекты / Ұлпалар туралы түсінік. Өсімдік ұлпаларының түрлері: түзуші, жабын, негізгі (ассимиляциялық және қорға жинақтаушы), өткізгіш, механикалық ұлпалар.

Ұлпалар туралы түсінік. Өсімдік ұлпаларының түрлері: түзуші, жабын, негізгі (ассимиляциялық және қорға жинақтаушы), өткізгіш, механикалық ұлпалар.



Московские документы для аттестации!

124 курса профессиональной переподготовки от 4 795 руб.
274 курса повышения квалификации от 1 225 руб.

Для выбора курса воспользуйтесь поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВА).

ДИПЛОМ от Столичного учебного центра: KURSY.ORG


библиотека
материалов

hello_html_6102b9f6.gifҚысқа мерзімді жоспар 9 сабақ Пән мұғалімі:


БЕКІТЕМІН


ПӘНІ

Биология

КЛАСЫ

6


МЕРЗІМІ


ТАҚЫРЫП


Ұлпалар туралы түсінік. Өсімдік ұлпаларының түрлері: түзуші, жабын, негізгі (ассимиляциялық және қорға жинақтаушы), өткізгіш, механикалық ұлпалар. Өсімдік мүшелерінің жасушалық құрылысы. Өсімдік — көпжасушалы организм.


МАҚСАТЫ

Өсімдік ұлпалары туралы баяндау. Ұлпалардың атқаратын қызметтері туралы оқушыларды таныстыру.


КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ


Мәтін бойынша жұмыс жасауға дағдалынады;

Тапсырманы өз беттерінше орындауға үйренеді;

Сынып оқушыларымен қарым-қатынастары өрбиді;

Қойылған мәселені жетік меңгеріп одан әрі өрбітеді;

Ақпараттық білімдері сараланады;


КЕЗЕҢДЕРІ

РЕСУРСТАР

САБАҚТАҒЫ ІС-ӘРЕКЕТ

ДИФФЕРЕНЦИАЦИЯ

БАҒАЛАУ

Ұйымдастыру кезеңі

(2 минут)

Биология оқулығы


Сабақ амандасып, сынып оқушыларын түгелдеуден басталады. Сергіту сәті ретінде сыныпқа «Ормандағы жануарлар» биінің ұимылдарын қайталау ұсынылады.




Қызығушылық

ты ояту

(3 минут)

«Биолог анықтамалығы» журналы





Оқытушы мәтіннен 4-5 басты сөздерді таңдайды және тақтаға жазады.

  • «а» нұсқасы: Жұптарға миға шабуыл әдісімен осы терминдерге жалпы түсініктеме беруге және олар келесі мәтінде қалай қатысатынын болжауға 5 минут беріледі.

  • «б» нұсқасы: Оқушыларға топта немесе жеке түрде берілген басты терминдерді қолданып баяндаманың өз нұсқасын құру және жазу ұсынылады.



Жекеленген оқушыларға көмек


Үш шапалақ







Өзара бағалау



Мағынаны тану

(15 минут)






(5 минут)


Биология оқулығы




Интернет желісі материалдары


1 саты: Оқушыларға берілген тақырып бойынша ойлану және не біледі және не ойлайтынын жазу ұсынылады;

2 саты: Ақпаратпен алмасу.

Тиімді пайдалануға ұсыныстар:

1. 1-сатыда 5-7 минуттық қатаң лимит;

2. Талдауда ойлар сыналмайды, бірақ қайшылықтар жазып алынады;

3. Айтылған ұсыныстардың жедел жазылуы.



Тұлғааралық интеллектке ие оқушылар әр топта жеке қасиеттері қалыптасады













Өзін өзі бағалау


Рефлексия

(10 минут)




«Ыстық орындық» әдісі бойынша жаңа тақырыпты бекіту


Дарынды оқушыларды анықтау

2-жұлдыз,

1-тілек.



Қорытындылау



Үйге тапсырма: Ұлпалардың ашылу тарихы туралы мәлімет жинақтау. Тақырып соңындағы сұрақтарды жазбаша дәптерге оындау.






Очень низкие цены на курсы переподготовки от Московского учебного центра для педагогов

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 65% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: KURSY.ORG

