369909
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 5.520 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.200 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 70%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокДругоеКонспектыМенің ойыншықтарым. Сабақ жоспары. 1- сынып

Менің ойыншықтарым. Сабақ жоспары. 1- сынып

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Қазақ тілі. 1-сынып. ҚМЖ 10.12.2015

Сабақтың мақсаттары:

Білімділік:

Дамытушылық:

Тәрбиелік:


Балалардың ойыншықтар туралы ұғымдарын кеңейту. Ойыншықтар арқылы түрлі қимыл қозғалыс жасату. Үйренген сөздерден сөйлем құрату. Дыбыстарды дұрыс анық айта білуге жаттықтыру.

Ауыз тілінің дағдысы дамуы, диалог, монолог дағдысы дамуы. Балалардың ойыншыққа деген қызығушылығын арттыру, сөздік қорларын молайту.


Ойыншықтармен қалай ойнау керектігін түсіндіре отырып, ұқыптылыққа, тату ойнауға, ойыншықты күтіп ұстауға тәрбиелеу

Сабақтың түрі:


Жаңа сабақ


Сабақтың әдістері:

Сөзжұмбақ, ойын элементтері, сұрақ-жауап.



Күтілетін нәтижелері:





Білу керек: «Ойыншықтар» тақырыбына лексикалық бірліктер білу, тәуелдік жалғаулары.


Болу керек:тақырып бойынша сұраққа жауап беру, сұрақ қою, оларға жауап беру, сөз тіркестері құру

Негізгі лексикалық бірліктер:

Ала – пестрый

Жаңа – новый

Көп – много

Ойнайды – играет

Домалақ - круглый


Көрнекіліктер:

Төл әріппен жазылған карточкалар, екі ватман: сұрақтармен, жауаптармен, сөзжұмбақ, ойыншықтардың суреттері.



Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі


  1. Амандасу





  1. Ауызекі сөйлеу






  1. Психологиялық көңіл



  1. Фонетикалық жаттығу












ІІ. Үй жұмысы тексеру






















Ой қозғау







ІІІ. Жаңа сабақ


  1. Сабаққа жаңа лексикалық бірліктер енгізу








  1. Сергіту сәтті





  1. Меңгерту кезеңі

































ІҮ. Бекіту кезеңі








Ү. Бағалау. Үйге тапсырма беру.




Ойын жүріс тоқталды, Қазақ  тілі сабағы басталды.

Сәлеметсіңдер ме, балалар!

Қал қалай сендерге?


-Кім бүгін кезекші?

Балалар, кезекшіге сұрақтар қойындар. (оқушылардың сұрақтары мен кезекшінің жауаптары тексеремін)


-треннинг «Робот»




Карточкада жазылған төл әріптерді көрсетемін.

Мен сөздерді айтамын










Мәтінмен жұмыс ұйымдастырамын. Тақтада екі ватман іліулі тұр. 1-ші ватманда мәтінге сұрақтар, екінші ватманда жасырылған жауаптары.

  1. Женя кімге сәлем берді?

  2. Оляның қандай ойыншықтары бар?

  3. Оның аты кім?

  1. Женя Оляға сәлем берді

  2. Оляның қуыршағы бар.

  3. Оның аты Барби.

Тәуелдік жалғау қайталамыз






Сөзжұмбақ









Ала – пестрый

Жаңа – новый

Көп – много

Ойнайды – играет

Домалақ - круглый

Мен оқимын, балалар қайталайды.



«Аяқпенен топ топ топ...» жаттығу жасаймыз.




  1. «Жұмбақ ойдан шығару» ойын. Мен ойын шарттары түсіндіремін. Үлгі бойынша жұмбақ құрастыру.

Үлгі:

«доп»

Қандай? Осымен ұқсас не?

домалақ глобус

ала жіп

қызыл сәбіз


домалақ, бірақ глобус емес

ала, бірақ жіп емес

қызыл, бірақ сәбіз емес

бұл не?



  1. Кітаппен жұмыс. 69 бетте, 1 жаттығу сөз тіркестері оқу және аудару











Мен ойыншықтардың суреттері көрсетемін. Оқушылардың мақсатты: ойыншықтардың атауларын үлгі бойынша айту. Үлгі: бір қызыл домалақ доп, және т.с.с.


Әр оқушы тізімнен үйге тапсырма таңдайды.

  1. Сөздер жаттау, 71 б., 5- тапсырма

  2. Сөздер жаттау, 70 б., 2-тапсырма



Амандасады.

Өзінің көңіл-күйі көрсетеді.



Оқушылар кезекшіге сұрақтар қояды. Кезекші сұрақтарға жауап береді.


Оқушылар мұғаліммен қайталайды.


Оқушылар бір-бірінен осы әріппен сөз айтады. Оқушылар осы сөздер ішінде төл дыбыстарды болса оны көрсетеді. (әр оқушыда бар)




Сұратарға жауаптары береді және өзі тексереді.














Тәуелдік жалғау есіне алады.




Сөзжұмбақ шешіп отырғанда, сабақтың тақырыбы ашылады.





Оқушылар қайталайды, дәптерге жазылады.






Сергіту сәттің жаттығулары орындалады.



Үлгі бойынша жұмбақтар құрастырылады, және оларды дәптерге жазады.















Бір оқушы оқиды, аударады, егер дұрыс аударса балалар алақанмен бір рет «хлоп» деп жасайды, егер дұрыс аудармаса ештене істемейді. Төл әріппен сөздер дәптерге жазып қояды.




Суретке қарайды және үлгі бойынша ауызекі сөйлейді.





Әр оқушы тізімнен үйге тапсырма таңдайды.







ә

і

ғ

ң

ү

ұ

ө

қ

һ



Ала – пестрый

Жаңа – новый

Көп – много

Ойнайды – играет

Домалақ - круглый


Ала – пестрый

Жаңа – новый

Көп – много

Ойнайды – играет

Домалақ - круглый


Ала – пестрый

Жаңа – новый

Көп – много

Ойнайды – играет

Домалақ - круглый


Ала – пестрый

Жаңа – новый

Көп – много

Ойнайды – играет

Домалақ - круглый

Ала – пестрый

Жаңа – новый

Көп – много

Ойнайды – играет

Домалақ - круглый


Ала – пестрый

Жаңа – новый

Көп – много

Ойнайды – играет

Домалақ – круглый

Ала – пестрый

Жаңа – новый

Көп – много

Ойнайды – играет

Домалақ – круглый


Ала – пестрый

Жаңа – новый

Көп – много

Ойнайды – играет

Домалақ - круглый


