Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / География / Рабочие программы / Открытый урок по географии на тему: " Адам және табиғат "

Открытый урок по географии на тему: " Адам және табиғат "

Самые низкие цены на курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации!

Предлагаем учителям воспользоваться 50% скидкой при обучении по программам профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок".

Начало обучения ближайших групп: 18 января и 25 января. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (20% в начале обучения и 80% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru/kursy

  • География

Поделитесь материалом с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Адам және табиғат

Сабақтың мақсаты:а балалардың табиғат туралы түсінігін кеңейту,табиғаттың адам өмірі үшін қажеттің бәрін беретінін

                                      сондықтан табиғатты сүю оны қорғау  керектігін өздері бақылай отырып, қорытынды шығару.

                                       ә адамның жақсы жаман қасиеттеріне өз пікірлерін айтып,шешім қабылдауға,салыстыруға 

                                       үйрету,табиғатты қорғауға сүюге тәрбиелеу.

                                       б дүниетанымын,ой өрістерін дамыту.

Сабақтың түрі:тренинг

Сабақтың әдісі: топтық,жұптық,көрнекілк,пікір талас

Көрнекіліктер:табиғат суреті қиықшалар,венн диаграммасы,мақал-мәтелдер.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру    

Психалогиялық сәт  Күз бен қысы өткесін,

                                        Жылдың көктем,жазы бар

                                         Естен шығып кетпесін

                                         Ай аттарын жаттап ал.

Оқушылар   топқа  бөлініп, парақ шалар  таратылады.

Жаңа  сабақ.

Тренинг  мақсаты  топтасып  жұмыстануға,  ойларыңды  ашық  айтуға  дағыландыру. 

Ережесімен  танысайық           Тыныштық   сақтау

Бірін  бірі  тыңдау

                                                  Қол   соғу

                                                       Ойын  ашық  айту 

Көрнекілікпен  жұмыс  Жаз  мезгілі     

О, Табиғат  та  адам,жануар,құстар тіршілік  етеді.

М,Адам   дегеніміз  кім

О,Ол   тірі табиғат,қозғалады,сөйлейді,еңбек   етеді.

М,Жануар, құстарда осындай әрекет етеді ғой,айырмашылығы неде

О,Адам оқып  білім  алады,миымен ойлайды.

М,Білімді   қайдан  алуға болады

Мектеп,колледж,институт,университет  т.б

Жұптық  жұмыс.  Кім не істейді    Екі  бөлінген  кеспе қағазды  таратып,жұптарын  тауып,берілген  сөйлемідауыстап  оқу  

керек.Салыстыру   жұмысы.Тақта ға жақсы және жаман баланы бейнелейтін сюжетті суреттер ілінеді.Әр сурет жайлы балалар өз пікірін ортаға салады.

М:-жаман адам қайдан пайда болады

Ж:-оқымаған тәртіпсіз ,ата-анасың мұғалімдерді тыңдамаған жалқау,еріншек балалардан шығады.

М:олар не бүлдіруі мүмкін

Ж:олар ұрлық жасайды,жазықсыз адамды ренжітеді.

М:ондай адам табиғатты жақсы жақсы көруі мүмкін бе

Ж:жоқ оларды ештеңе қызықтырмайды.

М:-олай болса ,осы сөзімізге дәлел мына бір табиғаттан келген хатты оқиық.

                         Құрметті сынып оқушылары

Белгісіз топ орман қарағайларын кесіп ұрлаған,қылмыс белгілері қалған орман тұрғындары қобалжуда сіздерді орманымызды қорғауға шақырамыз.

1.Шағымды талдау.

2.Жауап хат жазу.

-Оны қайдан байқадыңдар

-Ашық аспан мен жердегі шөптердің жасыл екендігінен

-Аспан мен жерді не деп атаймыз

-Табиғат 

-Ендеше,балалар,менің  жұмысыма ссендер көмектеседі деген үміттемін.

М:-жазда барып өзен жағасына  бөгелдім.Кім айтады мен ол жерде не көрдім.

Ж:-Тау,өзен,ағаш,құс,гүл.

М:-жазда тауға өрмелеп 

Шаршап талаи бөгелдім

Жан-жағыма  мен кенет

Қарап едім не көрдім

Ж:күн,бұлт,жануарлар,тас

М:-Табиғаттың қай  түрін көріп отырсыңдар

-Тірі табиғат,өлі табиғат

3.Доппен жұмыс допты әр балаға лақтырып тірі табиғат:Тірі табиғат пен өлі табиғатты салыстыра отырып       

Венн диаграммасын толтырамыз

1 топ тірі табиғатқа  тән қасиеттер

2 топ   өлі табиғатқа тән қасиеттер 

3 топ тірі мен өлі табиғаттың ұқсастығы

4.Тест жұмысы

Тапсырманың орындалу тәртібі

1.Қажет сөздерді сөздерді сызықпен белгілеуді ескерту

2.Топ ішінен біреуі жауап береді.

3.Топ жұмысына сәтті орындалғанын айтып қателескен жері болса басқа топпен ақылдасуын қалыптастыру3.Қортынды 

-Балалар өлі табиғаттан адамға су баспана қажет.Баспанада өлі табиғат қой

-жоқ ол табиғат емес

М:-неге табиғат емес 

О:-ол зат

М:-оның зат екенін қайдан білесіңдер  

Оқушылар пікірін тыңдау. Ребус шешу

Бағалау


Идёт приём заявок на самые массовые международные олимпиады проекта "Инфоурок"

Для учителей мы подготовили самые привлекательные условия в русскоязычном интернете:

1. Бесплатные наградные документы с указанием данных образовательной Лицензии и Свидeтельства СМИ;
2. Призовой фонд 1.500.000 рублей для самых активных учителей;
3. До 100 рублей за одного ученика остаётся у учителя (при орг.взносе 150 рублей);
4. Бесплатные путёвки в Турцию (на двоих, всё включено) - розыгрыш среди активных учителей;
5. Бесплатная подписка на месяц на видеоуроки от "Инфоурок" - активным учителям;
6. Благодарность учителю будет выслана на адрес руководителя школы.

Подайте заявку на олимпиаду сейчас - https://infourok.ru/konkurs

Автор
Дата добавления 25.03.2016
Раздел География
Подраздел Рабочие программы
Просмотров83
Номер материала ДВ-555734
Получить свидетельство о публикации

УЖЕ ЧЕРЕЗ 10 МИНУТ ВЫ МОЖЕТЕ ПОЛУЧИТЬ ДИПЛОМ

от проекта "Инфоурок" с указанием данных образовательной лицензии, что важно при прохождении аттестации.

Если Вы учитель или воспитатель, то можете прямо сейчас получить документ, подтверждающий Ваши профессиональные компетенции. Выдаваемые дипломы и сертификаты помогут Вам наполнить собственное портфолио и успешно пройти аттестацию.

Список всех тестов можно посмотреть тут - https://infourok.ru/tests


Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх