Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Другое / Другие методич. материалы / План урока "Мамандықтар" 5 класс

План урока "Мамандықтар" 5 класс

Самые низкие цены на курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации!

Предлагаем учителям воспользоваться 50% скидкой при обучении по программам профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок".

Начало обучения ближайших групп: 18 января и 25 января. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (20% в начале обучения и 80% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru/kursy

  • Другое

Поделитесь материалом с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: «Нәтиже сабақ. Мамандықтар»
Сабақтың мақсаты: 1) Білімділік: оқушылардың модуль бойынша алған білімдерін қайталау, тақырыпқа байланысты тапсырмалар беру арқылы білімдерін тексеру, бағалау.
2) Дамытушылық: жеке тұлғаның бойында қисынды ойлау, тапсырмаларды орындай білу қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.
3) Тәрбиелік: оқушылардың барлық мамандық иелерін сыйлай білуге, құрметтеуге тәрбиелеу. Бар мамандықтардың адамға қажет екенін ұғындыру.
Көрнекілігі: карточкалар, суреттер, слайдтар
Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап, суретпен жұмыс, жеке жұмыстар мен жұптық, ұжымдық жұмыстар.
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Пән аралық байланыс: орыс тілі ағылшын, сурет
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру бөлімі

Амандасу, түгендеу.

Сабаққа дайындықтарын қадағалау

Зейіндерін сабаққа аудару


ІІ Үй тапсырмасын тексеру (мамандық туралы өлең жатқа айту, мамандық иелері бейнеленген сурет салып келу)

ІІІ Нәтиже сабақ (Мұғалімнің кіріспе сөзі)
Балалар, бүгінгі біздің сабағымыздың мақсаты мамандықтар модулі бойынша алған білімдерімізді қайталап өту. Бүгінгі сабағымызда мен хабаршы (репортер) болып, мамандықтар туралы хабар жүргізбекпін. Біздің хабарымызға тек 45 минут уақыт берілген. Сонымен, өмірде мамандық түрі өте көп. Жақсы маман болу үшін көп оқып, еңбектену қажет. Әр адам мүмкіндігінше ұнаған мамандықты таңдап алады. Бүгін 5 «б»сыныбында «Мамандықтар әлемі» атты көрме ұйымдастырылды. Назарларыңызға көрмеден репортаж. (Оқушылар үйден бояп келген суреттерін іліп, бейнеленген сурет бойынша әңгімелеп береді. Мысалы: Бұл – дәрігер. Ол адамдарды емдейді.



Дәрігер:
Жақсы оқып сабақты,
Білім алып толамын.
Ауруларды емдейтін
Мен дәрігер боламын.
Шаштараз:
Сән үлгісін қиятын
Шаштараз болам жолыңа
Түрлі – түрлі шаш қиып
Қызмет етем халқыма.
Сатушы:
Жақсы оқып сабақты
Мақсатым бұл ұраным
Үлкен болып өскенде
Сатушы боп тұрамын.




Құрылысшы:
Қолда темір қалағым
Саздан сарай саламын
Алматыдан аумайтын
Әсем қала саламын.
Мұғалім:
Мұғалім, аспазшы
Жақсы оқып сабақты
Білім алып толамын
Бөбектерді оқытар
Мен мұғалім боламын
Аспазшы:
Дәмді тамақ пісіріп
Өнерлі бала боламын
Халқым сүйген ардақты
Мен аспазшы боламын.


ІV Ендігі кезекті «Тілашар» айдарына берейік. Студиямызда «Тілашар» бағдарламасы:
Жазушы – (писатель)
Аспаз - (повар)
Мұғалім (учитель)
Балықшы – (рыбак)
Суретші - (художник)
Наубайшы –(пекарь)
Құрылысшы – (строитель)
Сатушы –( продавец)
Әнші – (певец)
Кітапханашы – (библиотекарь)
(Мен оқимын, оқушылар аудармасын табады)

V Енді «Телекөпір» арқылы бір - бірімізбен сұхбат құрайық.
Көрермен хаттары. Енді осы бөлімнің тілшісіне хаттарды оқып, жауап беруіне көмектесейік.(ауызша жұмыс)

«Мағынаны ажырату» сатысы. (Телекөпір жүргізушісі Алтай Әділ)
Асты кім әзірлейді? 
Адамдарды кім емдейді? 
Шашты кім қияды? 
Балаларды кім оқытады? 
Үйлерді кім салады? 
Кітапты кім береді? 
Көлікті кім жүргізеді? 
Интерактивті тақтада мамандықтар иесін слайдтар арқылы көрсету. 


Бүгін хаттар бөліміне сіздерге арнап, көптеген ашық хаттар да келіп түскен.
Дәптерлеріңді ашып, бүгінгі күн ретін және тақырыпты жазамыз.
1 - хат: Төмендегі жұрнақтардың көмегімен туынды зат есімдер жасаңыз:
- шы,- ші
Зерттеу, жазу, кен, теңіз, балта, мүсін, жылқы, сәулет, аң, қобыз, тіл, ел, есеп,
орман
2 - хат: Жақшаларды ашып, аударып, оқыңыз.
Менің анам (учитель) емес,(врач). Ауылда (доярки, пекари, строители) өте қажет.

4 - хат: Кітаппен жұмыс ( - бет диолог оқыту)

VI Келесі кезекте «Полиглот» (Жауабы үш тілде берілуі тиіс)

(«Полиглот» жүргізушісі Кабоев Мамед)
• Сания балаларды оқытып жүр.
Оның мамандығы қандай? (мұғалім – учитель – a teacher)
• Салтанат адамдарды емдеп жүр.
Оның мамандығы қандай? (дәрігер – врач - a doctor)
• Алина тіс емдейді.
Оның мамандығы қандай? (тіс дәрігері – стамотолог - a dentist)
• Нуржан сурет салады.
Оның мамандығы қандай? (суретші – художник – an artist)
• Мира ән айтып жүр
Оның мамандығы қандай? (әнші - певица – a singer)

Енді, көрермендер, кезекті жарнамаға берейік:
Қазіргі жастардың мамандықтарға деген көзқарасы (слайдттар «балалардың бейнесі»)


VІІ Сабақты қорытындылау, бекіту.
Сонымен, көрермендер, бүгін біздер көптеген мамандықтарды қамтыдық. Олардың еңбегі туралы айттық.
Әр маман жұмысқа кірерде шартқа отырып, мекеменің заңымен танысады. Біздер де бүгін шартқа отырып, заң қабылдайық.
Оқу оқы, еңбек ет,
Демал,
Досқа бер көмек,
Отанды сүй,
Адал бол,
Өнегелі адам бол! (топпен айтқызу)

Құрметті 5 «б» сынып оқушылары бізде қиындықтар туып жатыр. Осы «мамандықтар» тақырыбында кітап шығарсақ па деген ой туындап еді. Енді сіздерден сол кітаптың сырты көрнекі бетін калаш ретінде жасап берулерініңізді сұраймыз. Сіздерде 4 – 5 минут уақыттарының бар. (өздері бөлініп отырған топтар бойынша орындайды.)

VІІІ Бағалау
Бүгінгі бағалауымыз да ерекше болмақ құрметті көрермендер алдарыңызда геометриалақ фигуралар бар. Онда 3 – бұрыш – 3 бағасын, 4 бұрыш – 4 бағасын, жұлдызша – 5 деген бағаны білдіреді. Енді өз – өздерініңзді бағалай отырып осы геометриялық фигураларды бір – бірлеріңізге ұсынуды сұраймын. Рахмет.


ІХ Үйге тапсырма: Құрметті көрермендер сіздерге келесі үйге тапсырма. Біздің келесі бағдарламамызға «Қазіргі замандағы мамандық иелері» атты тақырыпта презентация жасап келу. Сонымен қатар «Отбасымдағы мамандықтар иелері» тақырыбында эссе жазып келу.


Осымен, бүгінгі хабарымызды аяқтаймыз.
Эфирде келесі жүздескенше, қош сау болыңыздар!








Идёт приём заявок на самые массовые международные олимпиады проекта "Инфоурок"

Для учителей мы подготовили самые привлекательные условия в русскоязычном интернете:

1. Бесплатные наградные документы с указанием данных образовательной Лицензии и Свидeтельства СМИ;
2. Призовой фонд 1.500.000 рублей для самых активных учителей;
3. До 100 рублей за одного ученика остаётся у учителя (при орг.взносе 150 рублей);
4. Бесплатные путёвки в Турцию (на двоих, всё включено) - розыгрыш среди активных учителей;
5. Бесплатная подписка на месяц на видеоуроки от "Инфоурок" - активным учителям;
6. Благодарность учителю будет выслана на адрес руководителя школы.

Подайте заявку на олимпиаду сейчас - https://infourok.ru/konkurs

Автор
Дата добавления 02.02.2016
Раздел Другое
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров101
Номер материала ДВ-406345
Получить свидетельство о публикации

УЖЕ ЧЕРЕЗ 10 МИНУТ ВЫ МОЖЕТЕ ПОЛУЧИТЬ ДИПЛОМ

от проекта "Инфоурок" с указанием данных образовательной лицензии, что важно при прохождении аттестации.

Если Вы учитель или воспитатель, то можете прямо сейчас получить документ, подтверждающий Ваши профессиональные компетенции. Выдаваемые дипломы и сертификаты помогут Вам наполнить собственное портфолио и успешно пройти аттестацию.

Список всех тестов можно посмотреть тут - https://infourok.ru/tests


Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх