23қазан 2015
жыл
Уақыты: 15.40
|
Сабақтың мақсаты:
|
Оқушыларға топпен жұмыс
жасата отырып алғырлыққа, тапқырлыққа,байқампаздыққа, әсемдікке үйрету.
Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту, сана-сезіміне қозғау салу, шығармашылық
жұмыс деңгейін көтеру.
|
Әдісі:
|
Диалогтық оқыту, топпен
жұмыс, формативті бағалау.
|
Уақыты
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушылар іс-әрекеті
|
Ресурстар, көрнекі құралдар
|
Сабақ барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі
|
3 мин
|
1. Оқушылармен сәлемдесу
|
|
|
2. Топқа бөлу (түрлі
түсті кағаз арқылы)
|
Оқушылар 4 топқа
бөлінеді
|
|
2. Үй жұмысын тексеру
|
5 мин
|
Натюрморт тақырыбына салған
суреттері бойынша оқушылардың деңгейін анықтау. Үй тапсырмасын қайталау
мақсатында сұрақтар қоямын.
|
Суреттерін тақтаға
іледі, натюрморт сөзіне анықтама береді. Сұрақтарға жауап береді.
|
Слайд
|
3. Жаңа сабаққа ену
|
7 мин
|
1-тапсырма
Алдарындағы қиынды
суреттерді құрастырып, суреттеріңе сәйкес ат қойыңдар.
|
Суреттерді топ болып
құрастырып, суреттеріне сәйкес ат қояды.
|
Плакат, маркер.
|
2- тапсырма
Суреттеріңе сәйкес ақын
жазушылардың өлеңдерінен үзінді бір шумақ өлең жазыңдар.
|
Оқушылар тапсырма
бойынша топта жұмыс жасайды, үзінді өлеңдер жазады, топтан бір оқушы
баяндайды.
|
|
8 мин
|
3- тапсырма
|
Суретпен танысады
|
|
Интерактивті тақтадан
төрт жыл мезгілі көрсетіледі.
|
Сұрақтарға жауап береді.
|
|
1. Мына суреттерде не
бейнеленген?
|
|
Интерактивті тақта,
слайд.
|
2. Суреттердің қандай
ерекшеліктері бар?
|
|
|
3. Осы суреттердің
қандай ортақ белгісі бар?
|
Ортақ белгі табиғат екенін
табады.
|
|
Тақырып «Пейзаж» сөзі
жазылады. Нақты анықтамасы көрсетіледі.
|
Пейзаж сөзінің
анықтамасын айтады.
|
Интерактивті тақта,
слайд.
|
4. Практикалық жұмыс
|
10 мин
|
4-тапсырма
Өздерінің құрастырған
суреттерін бейнелеңдер.
|
Әр топ біріге отырып табиғат
суреттерін салады.
|
Плакат, қарындаштар,
акварель, қылқалам.
|
|
|
|
|
Ортақ тұжырымға
келтіру.
Әр топтың жұмысы ерекше
құнды екенін ұғындыру.
|
Оқушылар бір –бірінің
суреттерін карап ішінен ең жақсы суретті таңдап, топ атынан біреуі
қорғайды.
|
|
5. Сабақты қорытындылау
|
5 мин
|
Бүгінгі сабақтан алған
әсері жайлы жаздырту.Рефлексия
|
Бүгінгі сабақтан алған
әсерлерін жазады.
|
Рефлексия парағы.
|
6. Үйге тапсырма беру
|
2 мин
|
Өзің тұратын көшелерінің
бірін акварель бояуымен салу
|
Оқушылар берілген
тапсырма бойынша дайындалулары керек.
|
|
7. Бағалау
|
5 мин
|
Бағалау критерийлері
бойынша өздерін бағалату.
|
Топ мүшелері өздерін
бағалайды
|
Бағалау критерийлерінің
сұрақтары.
|