Для всех учителей из 37 347 образовательных учреждений по всей стране

Скидка до 75% на все 778 курсов

Выбрать курс
Получите деньги за публикацию своих
разработок в библиотеке «Инфоурок»
Добавить авторскую разработку
и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок Информатика Другие методич. материалыСабақ жоспары "Құжаттармен бірлесіп жұмыс жасау" 9 сынып

Сабақ жоспары "Құжаттармен бірлесіп жұмыс жасау" 9 сынып

библиотека
материалов

Сабақ жоспары.

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Мектеп: Тасөткел орта мектебі

Ақпаратпен жұмыс

Күні:11.09.2019 Мұғалім: Құйқалақова А.Е

Сыныбы: 9 Қатысқандар саны: 3

Қатыспағандар саны: 0


Сабақтың тақырыбы:

Құжаттармен бірлескен жұмыс

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.1.3.1 - бұлтты технологияларды қолдана отырып, құжаттармен бірлесе жұмыс істеуді ұйымдастыру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Бұлтты технология туралы, оның турлерімен, ресурстарыментанысу.


Оқушылардың басым бөлігі:

Бұлтты технологияны қолдана отырып, құжаттармен жұмыс жасауды ұйымдастыру.

Кейбір оқушылар:

Бұлтты технологияның тиімді жақтарын шығармашылық тұрғыда қолдану.

Бағалау критерийі:

1.Бұлтты технология ұғымымен, оның түрлерімен, ресурстарымен танысады.

2.Бұлттытехнологияны қолдана алады.

3.Бұлтты технологияны қолдана отырып, құжаттармен жұмыс жасай алады.

Тілдік мақсаттар:

Пәндік лексика және терминология

. Бұлтты технология, Ортақ бұлттар, Аралас бұлттар, Қоғамдық бұлттар, Жеке бұлттар, аккаунт,Google Disk, Google Drive, Gmail,Google Docs, Yandex Disk, OpenDrive.

Диалогтар мен жазулар үшін қолданылатын сөз тіркестері:

Бұлтты технология дегеніміз не?

Бұлттық технологияның қандай түрлері бар?

Бұлттық технологялардың ресурстарын ата?

Бұлттық технологияның артықшылықтары мен кемшіліктері қандай?

Орыс, ағылшын тілінде:

Бұлттық технологиялар- Облачные технология-Cloud technology

Жеке бұлттар-частное облака- Private cloud

Ортақ бұлттар-общие облака-Public cloud

Қоғамдық бұлттар-общественные облака-Community cloud

Аралас бұлттар-смешанные облака-Hybrid cloud

Есептік жазба- аккаунт-account


Құндылықтарға баулу:

Жеке және топтық жұмыс арқылы ұйымшылдыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу. Заманауи қоғамда өмір сүріп, асқақ рухты бойларына сіңіру.

Пәнаралық байланыс:

Ағылшын тілі, орыс тілі (сөздікпен жұмыс)

Алдыңғы білім:

Ақпараттың қасиеттерін біледі. Ақпараттың қасиеттерін ажырата алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жұмыс түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы.


10 минут


Ұйымдастыру бөлімі

1.Оқушылармен амандасу және оқушыларды түгендеу.

2.Сыныпта жағымды ахуал орнату:

«Бір минуттық әңгіме» тәсілі

Мақсаты: Оқушының бір-бірінен ақпарат алу дағдысын қалыптастыру, айтылым,тыңдалым дағдасын қалыптастыру.

Тиімділігі: Оқушылар бір-бірімен әңгімелесу арқылы ой қорыта алады, жұптық жұмыс жүреді.

Нұсқау: Оқушылар қарама-қарсы сызық бойымен қатарға тұрып, бір біріне сәттілік тілей отырып,жұптық әңгіме жүргізеді. Алдыңғы білімді еске түсіру мақсатында ашық сұрақтар қояды.

Топқа бөлу.

Тақырыпқа қатысты сурет қималары арқылы топқа бөлу.

І топ: «Google»

ІІ топ: «Yandex»

ІІІ топ: «Sky Drive»

Жаңа сабақтың тақырыбын ашу:

«Миға шабуыл» әдісі.

Мақсаты:Оқушыларға суреттер көрсету, проблеманы зерттеу арқылы ой-өрісін дамытады, oйын еркін жеткізеді. Айтылым дағдысы қалыптасады, сыни тұрғыдан ойлау қабілеті артады.

Нұсқау: Жаңа сабақ бастар алдында осы әдіс бойынша тақырыпқа байланысты суреттер көрсету арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашамын.


















Сурет қималары.


hello_html_ae6760d.jpg

hello_html_m4919f3aa.jpg

hello_html_m1950bce2.jpg





Сабақтың ортасы.


25 минут

«Кинометафора» әдісі арқылы жаңа тақырыпқа байланысты бейнеролик көрсету.

Мақсаты: Жаңа тақырыпқа байланысты түсінік беру, Тыңдалым дағдысын қалыптастыру.

«Еркін микрафон» әдісі

Мақсаты: Оқушылар бейнеролик туралы пікірлерін айтып, ойларымен бөліседі. Тыңдалым, айтылым, сыни тұрғыдан ойлау дағдылары қалыптасады.

Оқушылар ауызша марапат сөздермен бағаланады.

Топтық жұмыс:

«Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі арқылы постер қорғау

Мақсаты: Жаңа тақырыпты меңгерту. Топтар бір-бірінің жұмыстарын тыңдау арқылы жаңа сабақты меңгереді. Айтылым, тыңдалым дағдысы қалыптасады.

І топ: «Бұлттық технологиялар туралы мәлімет беру, оның түрлерімен таныстыру»

ІІ топ: «Бұлттық ресурстардың түрлері»

ІІІ топ: «Бұлттық технологияның артықшылығы мен кемшіліктері»

«Екі жұлдыз бір тілек» айту арқылы бір- бірін бағалайды.


Практикалық жұмыс:

Саралап оқыту тапсырмалары.

Мақсаты: Әр түрлі деңгейдегі оқушылар тобы үшін тапсырмалар бере отырып, қажеттіліктерін анықтау. Сын тұрғысынан ойлау дағдыларын қалыптастыру.

Топтық жұмыс:

А деңгейі:

«Бұлттық технология» сөзіне ассосация жасау

Дескриптор:

1. «Бұлттық технология» тақырыбына қатысты термин сөздерді жаза алады.

2. Бұлттық технологияның түрлерін, ресурстарын жаза алады.


В деңгейі:

«Бұлттық технология» сөзіне Сенквейн әдісін жасау

Дескриптор:

  1. «Бұлттық технология» сөзіне зат есім жаза алады.

  2. «Бұлттық технология» сөзіне сын есім жаза алады

  3. «Бұлттық технология» сөзіне етістік жаза алады.

  4. «Бұлттық технология» сөзіне сөйлем жаза алады

  5. «Бұлттық технология» сөзіне синоним жаза алады.


С деңгейі:

«Бұлттық технология» Фрейер моделін жасау

Дескриптор:

1.Анықтамасын жаза алады.

2.Тақырыпқа тән сипаттарды жаза алады.

3.Мысалдар келтіре алады.

4.Антимысалдар келтіре алады.

Жеке жұмыс:

Google Disk қызметін пайдалана отырып «менің сыныптастарым» тақырыбында файл құрып, жүктеу.

Дескриптор:

1.«Менің сыныптастарым» тақырыбында файл құра алады.

2.Файлды Google Disk-ке жүктей алады.

Оқушылар өздерін бас бармақтарын көрсету арқылы бағалайды.

hello_html_m10e5c74b.png

«Бірге ойлаймыз» әдісі арқылы сабақты қортындылаймын.

Мақсаты: Жаңа тақырыпты қай деңгейде меңгергендігін анықтау. Шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Нұсқау: Мұғалім оқушылардың қаламдарын жинап алады, оларды араластырады. Қай оқушының қаламы түссе сол оқушы мына сұрақтарға жауап береді:

  1. Бұлтты технология дегеніміз не?

  2. Бұлтты технологияның қандай түрлері бар?

  3. Бұлтты технологияның ресурстарын ата?

  4. Бұлтты технологияның артықшылықтарын ата?

  5. Бұлтты технологияның кемшіліктерін ата?

Оқушыларды смайликтермен бағалаймын. hello_html_40777b60.jpg

https://bilimland.kz/kk/courses/education-movies/uchebnye-filmy/informatika/lesson/bultty-tekhnologiya-degenimiz-ne


1 дана микрафон




А3 парақтары, маркерлер, оқулық 9 класқа арналған «Арман ПВ» баспасы,2019 жыл.

Г.И.Салғараева,

К.А.Калымова,

Ж.А.Орынтаева
















































Компьютер










Сабақтың соңы:


5 минут

Кері байланыс (рефлексия).

«Ойды аяқта» әдісі арқылы кері байланыс жүргізіледі.

Мақсаты: Оқушылардың сабақты қай деңгейде меңгергендігін және қажеттіліктерін анықтау.

1.Бүгін мен білдім.....

2.Мен үйрендім.....

3.Қиындық тудырды....

4. Қолымнан келді.....

hello_html_2830c210.jpg

Саралау.

Жаңа материалды меңгерту үшін сіз қандай белсенді оқыту әдістерін қолданасыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға сіз қандай тапсырмалар берер едіңіз?

Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында

«Бір минуттық әңгіме» тәсілін пайдаланамын. «Миға шабуыл» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашамын.Жаңа тақырыпты түсіндіру мақсатында «кинометофора» әдісін пайдаланып, «еркін микрафон»арқылы оқушылардың пікірлерін тыңдап, ойларымен бөлісемін және тақырыпты меңгерту үшін «ойлан,жұптас,бөліс»әдісі арқылы топтық жұмыстарды ұйымдастырамын.

Саралау тапсырмаларына «Ассосация», «Фрейер моделі», «Сенквейн» әдістерін пайдаланамын.

Сабақты қортындылау мақсатында «Бірге ойлаймыз» әдісін қолдануды жоспарлап отырмын.


Бағалау.

Оқушылардың жаңа тақырыпты игеру деңгейлерін бағалауды қалай жоспарлап отырсыз?


«Еркін микрофон» әдісінде ауызша кері байланыс беріп отырамын.

«Ойлан,жұптас, бөліс» әдісінде «Екі жұлдыз бір тілек» айтады.

Жеке жұмыстан кейін оқушылар өздерін бас бармақ арқылы бағалайды.

«Бірге ойлаймыз» әдісінен кейін Смайликтер арқылы бағалаймын.





Деңсаулық және қауіпсіздік ережесін сақтау.




Информатика кбинетінде сабақ бастамас бұрын оқушылар қауіпсіздік ережелерін еске түсіріп, қауіпсіздік журналына қол қояды. Практикалық жұмыс барысында көзге арналған жаттығуды жасап отырады.





Жалпы баға.


Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы, оқу туралы ойыңыз).

1.

2.

Сабақты жоспарлауға не ықпал ете алады (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1.

2.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақта неге көңіл бөлу керек?

1.

2.





Курс повышения квалификации
Курс профессиональной переподготовки
Учитель информатики
Курс профессиональной переподготовки
Учитель математики и информатики