Сабақ
3- сабақ
|
Сабақ
өтілетін уақыт:
Орны:
биология кабинеті
|
Барлық
оқушы саны: 9
Қатысқаны:
9
|
Сілтеме
|
Күнтізбелік
жоспар, оқу жоспары, оқулық,
|
Сабақ
тақырыбы
|
Бала
Мәншүк
|
Жалпы
мақсаттар
|
Мәншүк
Мәметованың ерлігі туралы оқушылардың түсініктерін тереңдету; сабақ тақырыбын
өздігінен талқылай, Мәншүктің ерлігі туралы ойларын тұжырымдайды,
шығармашылық жұмыстар атқарады; шағын топ құрамында өзара қатынасқа түседі,
сенім және сыйластық дағдыларын қалыптастыруға атсалысады, топ мүшелерінің
бәрі де оқу материалын меңгеруін қадағалайды, бір-біріне көмек көрсетеді.
|
Түйінді
идеялар
|
Елімізде
бейбітшілікті қорғауға өздерінің азаматтық борыштарын орындауға міндетті
екендігін түсінеді.
|
Оқыту
нәтижелері
|
«Бала
Мәншүк» оқу барысында оқушылардың соғысқа қарсы көзқарастарын қалыптастыру.
|
Көрнекіліктер
|
Үлестірмелі
материалдар, сұрақ-жауап,Мәншүктің суреті, муляждар, маркерлер
|
Дереккөздер
|
АКТ
(таныстырылым), оқулық, жұмыс дәптер, дерек фильм
|
Сабақ
барысы
|
Уақыты
|
Әдіс-тәсілдер
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау(формативті,
суммативті)
|
Сабақ кезеңдері
1-кезең:
Қызығушылықты ояту:
- үй тапсырмасын тексеру;
-
ұйымдастыру
-қарастырылған
тақырып бойынша бұрынғы білім еске түсіріледі;
-
белсенді әрекетке жұмылдырылады;
-
ойлау жұмысына ынталандырылады
|
7мин
|
Психологиялық
ахуал
Топқа
бөлу
Ойлан,
жұптас, пікірлес.
Сұрақ-жауап
|
Сабақта
қолданылатын гүлдің бейнесінде жасалған қаламдар арқылы топқа бөлу.
Үрленген
шарларды таңдап, тілек жаздыру
«Атқыштар»,«Мергендер»,
«Пулеметшілер» топқа бөлінеді.
|
3
түсті қаламды таңдайды, топқа отырады.
Түсіне
қарай таңдайды, тілек жазады, бір-біріне ұшырады
Өткен
материалды еске түсіреді. «Көрініс» әзірлейді. Жүмыстарын қорғайды. Топтың
ережесін сақтайды. Екі жұлдыз, бір пікір айтады.
|
Формативті
бағалау. Топтың спикері бағалайды
|
2-кезең:
Мағынаны ажырату:
-
оқушылар өз тәжірибелері арқылы жаңа білім туралы өзіндік түсінік пен пікір
қалыптастырады;
-
жаңа білім жайлы өзіндік түсінік қалыптастырады;
|
10мин
|
Таныстырылым.
«Мен
зерттеушімін»
|
Кейіпкердің
өмірбаяны, суреті.
Дерек
фильм.
|
Дарынды,
талантты оқушылар таныстырады.
Фильм
көреді.Сабақтың мақсатын анықтайды.
.
|
|
3-кезең:
Ой- толғаныс:
анализ,
өз ойлары мен түсініктерін өздері игерген мәліметтері арқылы жеткізеді;
синтез,
бір-бірімен ой бөліседі
сабақ
қорытындысы
|
28мин
|
Үш
бөлімдік сұхбат
ЖИКСО
Диалогтік
оқыту
«Алтын
сандық»
Тілек
ағашы
|
Мәтін
үшке бөлінеді.
Оқушылар
А,В,С деп топқа бөлінеді.
Жұппен,
топпен жұмыс
Сандақтың
ішіндегі сұрақтар
Саусақтармен
жұмыс
|
Мәтінді
оқиды. А-В-ға, В-С-ға сұрақ қояды.
Топта
спикер бас бармақ арқылы сайлайды.
А-В,
В-С, С-А орынмен ауысып келеді. Мәтіннің түсінгендерін айтады.
Топта
бір оқушыны таңдайды, сол оқушы сандықтың ішінен сұрақ алады, топқа қайтып
талдайды.
Саусақтарға
тілек жазады, тілек ағашына іледі
|
Формативті
бағалау. Бірін-бірі бағалау.
|
Келесі
оқуға арналған тапсырмалар (үй тапсырмасы)
|
Мәтін
Эссе
жазу
Кроссвордд,
ребус
|
Тақтада
стикерлер ілінеді
|
Тақтада
стикерлерге жазылған үй тапсырмасын таңдайды
|
Сумативті
бағалау
|
Рефлексия
|
Тілек ағашы
|
Саусақтар таратылады, нұсқау беріледі
|
Өз ойларын жазады, тілек ағашына іледі
|
|
|
|
|
|
|
|
|