Инфоурок Другое Другие методич. материалыСабақ жоспары 5 сынып

Сабақ жоспары 5 сынып

Скачать материал

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Менің тәуелсіз Қазақстаным

Мектеп: Ө.А.Жолдасбеков атындағы №9лицей

Мұғалімнің аты-жөні: Алмабаева Балнур Сагиевна

Күні: 6.03.19ж

Сынып: 5

Сабақтың тақырыбы

Уа, еркіндік! Сенсің менің ең ғажайып өлеңім.  

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

 

5.Т2.Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау.

5.О6. Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіру.   

Сабақтың мақсаттары

 

Барлығы: Қазақ тіліндегі тілдік құрылымдар негізінде оқушыларды ақын Қ.Сариннің шығармашылығымен танысады..

Көбі: Жалпы тақырып бойынша жаңа сөздер біледі.

Кейбірі: Меңгерген сөздерді қолдану арқылы өлеңнің өзекті мәселесіне көзқарасын білдіреді.

Бағалау критерийлері

 

 

Оқушының төменгі жетістігі (ОТЖ): Қ.Сариннің өлеңдері жайлы ақпарат береді, қойылған сұрақтарға жауап береді.

Оқушының орташа жетістігі (ООЖ): ақынның шығармашылығы жайында айтады, өлеңдерін сипаттай- ды, қосымша мәліметтер береді.

Оқушының жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): тақырып аясында тілдік қарым-қатынас құра алады, сұхбаттасады, шағын мәтін құрайды

Тілдік мақсаттар

Негізгі сөздер мен тіркестер.

Еркіндігім, өзегімде, боданына, бұғауландық, бәйгеге, құның, боздақтарым, ғұмырымда.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларға рухани-мәдени тәрбие беру.

Рухани-мәдени құндылықтарға баулу  бостандықты, еркіндікті сезіндіру арқылы іске асырылады.

Пәнаралық байланыс

Тарих

АКТ қолдану дағдылары

Бейнематериал /https://www.youtube.com/watch?v=f_gCsgK1nyQ\

Бастапқы білім

«Алтын қалам» әдеби сыйлығының жеңімпазы кім екенін біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

 

3 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

 

Сәлемдесу, түгендеу.

Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін «Жылы жүрек- ізгілік тілегі» атты жүрекшелер арқылы бір-біріне тілек білдіру.

Топқа бөлу. «Пазл» әдісі арқылы мына берілген суреттер арқылы сыныпты 2 топқа бөлу.
Похожее изображениеКартинки по запросу бүркіт суреттері

«Сиқырлы» әдісті пайдалану мақсатында мына берілген сұрақтар арқылы тақырыптың атын ашу. Мағынаны тану кезеңі

1.       Берілген суретте не көріп тұрсыңдар?

2         Не түсіндіңдер?

3.       Алғашқы 2 суреттер нені білдіреді?

4.       3 пен 4 сурет жайлы не айтар едің?

5.       Ал қандай үндестік бар?

 

Суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АКТ

 

Сабақтың ортасы

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

(Ұ) Бейнематериалды мұқият көріп шығу.

Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында //www.zharar.com/kz сайтынан Қалқаман Сариннің «Тәуелсіздік» өлеңін ақынның өзінің орындауында

(Ж) Тыңдалған бейнематериал бойынша өлеңнің негізгі мазмұнын түсініп және нақты ақпаратты анықтау үшін өлеңді оқи отыра

Өлеңмен жұмыс.

Еркіндігім.
Қасиеттім.
Қастерлім.
Өзің барда өзегімде жоқ шер мұң!
Кеше сенің келбетіңді арман ғып,
Боданына бұғауландық басқа елдің.
Бабалардың басын тігіп бәйгеге,
Аналардың жанарына жас бердің!
Уа, Еркіндік,
Қош келдің!

Уа, еркіндік!
Құның немен өлшенді?!
Сені көксеп
Боздақтарым өлсе өлді!
Сенсің менің ең ғажайып өлеңім,
Ең шуақты,
Ең шырайлы,
Ең шерлі!
Әр таңыңды сүйіншілеп тұрайын-
Құдай берген ғұмырымда өлшеулі

1. Сөздікпен жұмыс. А) Мұғалім интерактивті тақтадан тақы- рыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады.

2. Мәтіналды жұмыс.

А) Айтылым. Дұрыс айтуға, жаңа ақпаратты қабылдауға ма- шықтандыру  үшін  1-тапсырманы орындатады.

Ә) Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға машықтандыру үшін 2-тапсырманы орындатады.

Б) Оқылым. Мәтінді мәнерлеп, дұрыс оқуға машықтандыру үшін  3-тапсырманы орындатады.

3. Мәтінмен жұмыс. А) Тыңдалым. Оқылым. Мәтінді мәнерлеп, дұрыс оқуға машықтандыру үшін 4-тапсырманы орындатады.

Ә) Айтылым. Дұрыс айтуға, жаңа ақпаратты қабылдауға ма- шықтандыру  үшін  6-тапсырманы орындатады.

5. Мәтінсоңы жұмыс. А) Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға ма- шықтандыру  үшін  7-тапсырманы орындатады.

Ә) Тыңдалым. Оқулықтағы 8-тапсырманы  орындатады.

6. «Білгенге маржан» айдарымен берілген мақалды оқиды, талдатады.

(Ұ) Берілген тірек-сызба бойынша өлеңдегі жаңа сөздердің мағынасын тану.

 

 

(ШТЖ) «Бір айналым сөйлесу» стратегиясы бойынша ортаға 6 оқушы шығып өлең жолдары арқылы сұрақтарға жауап бере отыра, асықты жылдам табыстау.

1.       Кеше сенің (неңді?) арман қылдық.

2.       (Кімдердің?) жанарына жас бердің.

3.       Өзегімді өртке ораған (қайда?)

4.       (Кімге?) жету қиын соншалық.

5.       Алла берген (ненің?) әр сәті.

6.       (Қандай?) қоғам теңселді.

7.       (Қай?) таңынды сүйіншілеп тұрайын.

 

 

(Ұ) «Блум» түймедағы әдісі бойынша

Қарапайым сұрақ

Дәлел сұрақ

Интерпретациялық сұрақ

Тәжірибелік сұрақ

Бағалау сұрағы

Шығармашылық сұрақ бағытында берілген сұрақтарға жауап бере отырып, өз көзқарасын жеткізу.

 

 

Дескриптор:

-          Өлеңде көтерілген негізгі ойды анықтайды.

-          Тақырып бойынша меңгерген сөздерді еркін қолданады.

-          Көтерілген мәселе бойынша өз ойын берілген сұрақтар арқылы білдіреді.

Топпен  кері байланыс   орнату

- Сіздерге берілген сұрақтар оңай болды ма?

- Қай сұрақ арқылы өз ойыңды білдіре алдың?

Сергіту сәті:

«Жаса Қазақстан» әнімен қимыл қозғалыстар көрсету.

Тыңдалым. Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды,  қайталайды.

Айтылым. Дұрыс айтылуымен ауызша жаттығу жүргізеді.

Айтылым. Сұрақтарға жауап береді.

Жазылым. Мәтін құрайды.

Оқылым. Желтоқсан оқиғасы туралы қысқаша мәтін құрайды.

Тыңдалым.

Оқылым. Мәтінді тыңдайды, өлеңді мәнерлеп оқиды, түсінгенін  айтады.

Айтылым. Диалог құрады

Бейнематериал /https://www.youtube.com/watch?v=f_gCsgK1nyQ\

 

 

 

 

 

Оқулық

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тірек-сызба

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылармен бірге дайындау.

 

 

 

 

 

 

 

үнтаспа

Сабақтың соңы

 

 

6 мин

 

Топтық жұмыс. Оқулықтағы 9-тапсырманы  орындатады.

Жазылым.  Синквейн дайындайды.

Жеке жұмыс. Оқулықтағы 10-тапсырманы   орындатады.

Айтылым. Жақшадағы сұраққа жау- ап береді, сөйлем

Рефлексия.     Кемпірқосақ  суреті.

Картинки по запросу кемпірқосақ суреті

 

1 жолақ.         Өлеңнің мазмұнын түсіндім

2 жолақ.         Өлеңнің маңыздылығы

3 жолақ.        Өз көзқарасымды білдіру қиын болды

4 жолақ.        Қиындықты жеңу үшін не істей аламын

Рефлексия кестесі

 

 

стикерлер

 

 

Үй тапсырмасы

2 мин

Әр топ берілген шумақты жаттап келу.

оқулық

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру: 

Қабілеті жоғары оқушылар мәтін  мазмұнын  өз бетінше айта алады.

 

 

Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 

 

Жалпы баға

 

 

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Сабақ жоспары 5 сынып"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Микробиолог

Получите профессию

Интернет-маркетолог

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
