Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / География / Другие методич. материалы / Солтүстік Американың жер бедері мен пайдалы қазбалары.
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • География

Солтүстік Американың жер бедері мен пайдалы қазбалары.

библиотека
материалов

Қысқа мерзімді жоспар

7-сынып

Күні


Сабақтың тақырыбы

§30. Солтүстік Американың жер бедері мен пайдалы қазбалары.

Сабақтың мақсаты

оқушыларға материктің жер бедері құрылысының ерекшелігін және пайдалы қазбаларының орналасуындағы ерекшелігін көрсету, білімдерін дамыту.

Күтілетін нәтиже

  • Солтүстік Американың жер бедері мен пайдалы қазбалары туралы білімдерін толықтырады. Өз ойларын айтып картамен жұмыс істеу шеберлігі артып жан-жақты ойлап, топпен жұмыс жасау қабілеттері дамиды.

Қолданылатын модульдер

Сыни ойлауды дамыту, оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер, көшбасшылық, оқу және оқыту үшін бағалау, АКТ.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

«Жіңішке» және «жуан» сұрақтар әдісі, «Миға шабуыл», «ЖИГСО» әдісі, Семантикалық карта, Постер қорғау, «Бағдаршам» әдісі, критериалды бағалау.

Ресурстар

(Әдебиеттер,

сілтемелер,

құрал-жабдықтар)

(жер бедері)

  • 3 түсті стикерлер, дүниежүзінің физикалық картасы, атлас карта, интерактивті тақта, бағалау парағы, мозайка, бағдаршам парақшасы, қосымша материалдар.


Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс – әрекеті


Уақыты


Сабақтың кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

5 мин

І. Кіріспе.

Ұйымдастыру.

Психологиялық ахуал орнату. Оқушыларды тексеру.

- Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу.





Сәлемдеседі жылы қабақты сезеді.


8 мин

Үй тапсырмасын сұрау.

§29. Солтүстік Америка. Географиялық орны, ашылуы және зерттелу тарихы.

«Жіңішке» және «жуан» сұрақтар әдісі бойынша.




Үйге берілген тапсырманы сұрау:

«Жіңішке» және «жуан» сұрақтар әдісі бойынша.


Топ оқушылары бір-біріне сұрақтар қояды.

Жіңішке сұрақтар – бір рет қана дәлелді жауап талап ететін сұрақтар.

Жуан сұрақтар – күрделі, толық жауап береді, талдауды қажет етеді.


5 мин

ІІ. Тұсау кесер

Қызығушылықты ояту.


Топқа бөлу.

Топқа бөліну «Мозайка» әдісі бойнша.


Бейнероликтер «Солтүстік Американың жер бедері»

Миға шабуыл стратегиясы.

Сұрақтар:

1. Жер бедері дегеніміз не?

2. Жер бедерінің қандай түрлері?

3. Ойпат, қырат, таулар анықтама.


Топқа бөлінеді.

  • Жазықтар

  • Таулар

- Пайдалы қазбалар Оқушылар ойланады, өз пікірлерін ортаға салады.


  • Шығу тегі, пішіні және жасы бойынша айырмашылық жасайтын тегіс емес жер бетінің жиынтығы жер бедері деп аталады.

20 мин

ІІІ. Негізгі бөлім.

Жаңа материалмен танысу.


Бекіту.


Бағдаршам әдісі.

Топтық жұмыс.

«Пайдалы қазбалардың игерілуі кезіндегі жер бедеріне тиетін асері»


Бейнероликтер:

« Жер бедері»

«ЖИГСО» әдісімен меңгеру.

- Жазықтар;

- Таулар;

- Пайдалы қазбалар.







«Бағдаршам» әдісі






Бейнероликтер: «Дүниежүзілік жер бедерінің экологиясы»

«Пайдалы қазбалардың игерілуі кезіндегі жер бедеріне тиетін асері»

(Постер қорғау)


- Екі жұлдыз бір тілек.


Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау.

Топтарға бөлу («жанұяға»1,2,3,4). Мәтін қанша бөлікке бөлінсе, топта сонша бөлікке бөлінеді. Жанұяның әр мүшесіне тапсырма беріледі. Отбасыға қайта оралып жанұя мүшелері өздеріне берілген тақырыптарын түсіндіріп топта талқылайды.

Оқушылар сабақ процесінде өзінің қалай жұмыс істегені туралы ойын түйеді, бағдаршам түстері бойынша өз жұмысын ауызша бағалайды




Мұғалім берген тақырып бойынша постер қорғауға топтық жұмыс жасайды.


Топтар бір-бірлеріне постер бойынша екі ұсыныс, бір тілек айтады.

5 мин

IV.Қорытынды.

Рефлексия.


V. Бағалау.


  • «Алма ағашы»



Бағалау парағындағы критерийлер бойынша жиынтық бағалау жасайды.

Оқушылар сабақ процесінде жасалған жұмыс бойынша толыққанды,жан-жақты түйіндеме жасап ойын түйеді, рефлексия жасап оз ойларын айтады.

Топ басшылары бағалау парағындағы критерийлер бойынша топ мүшелеріне ұпайын қояды, жұмысына баға береді.

2 мин

VІ. Үйге тапсырма.


§30. Солтүстік Американың жер бедері мен пайдалы қазбалары.

Кескін картаға жер бедерін түсіреді.



Бағалау парағы. Дискрипторлар: «5» – 9-10 ұпай; «4» – 6-8 ұпай; «3» - 3-5 ұпай

Аты - жөні

«Жіңішке» және «жуан» сұрақтар әдісі

«ЖИГСО» әдісін

Постер қорғау

(постерге ой қосты 4 ұпай)

Қортынды

Баға

1







2







3







4







5







6









Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 03.02.2016
Раздел География
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров426
Номер материала ДВ-410332
Получить свидетельство о публикации