Мұғалімнің аты-жөні
|
Какибаланова Маржан Бөкебайқызы
|
Күні: 09.01.2016
|
"Өкпеті"
орта мектебі
|
Сыныбы: 8
|
Пәні: Ағылшын
тілі
|
Барлық оқушы
саны-
Қатысқаны-
Қасыспағаны -
|
Тақырыбы
|
Wildlife. Тірі
табиғат
|
Мақсаты
|
"Wildlife"- "Тірі табиғат" тақырыбы туралы
мәлімет алады. Болымсыздықты білдіретін : dis, ir, un префикстерін қолдануды
үйренеді.
|
Оқыту нәтижесі
|
Жаңа сөздіктерді
меңгере отырып, Қазақстандағы жануарлар әлемін класстарға бөле отырып
тілдерін жаттықтырады. Болымсыздықты білдіретін : dis, re, un префикстерін
қолдануды біледі.
|
Стратегиялар
|
"Жұппен
жұмыс". "Алтын балық",."Тақырыпты аш"
|
Ресурстар
|
Маркер, алтын
балық суреті, ватман, стикер, кесте
|
Сабақ барысы
|
Сабақ
кезеңдері,
уақыты
|
Мазмұны
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс
-әрекеті
|
Бағалау
|
Кіріспе
2 мин
2 мин
|
1. Тұлға
аралық байланысты орнату. "Шаттық шеңбері"
тілек айту
2. Топтастыру
Оқушылар бірлесе
жұмыс жасау үшін топтастырылады. (түрлі жануарлар мен құстар суреті (сүтқоректі,
бауырмен жорғалаушы, қосмекенді)
|
Good morning,
children!
How are you?
Who is on duty
today?
Оқушылардың
топтасып отыруына басшылық жасап, қадағалау.
|
Good morning, teacher. I am on
duty today. Today is the 9th of January
Таңдаған түрлі
жануарлар мен құстар суреті қималары арқылы топтасады.
|
Жарайсың-
дар!
|
Негізгі бөлім
2 мин
3 мин
3 мин
7 мин
|
1.Қызығушылықты ояту.
Видео: Wildlife
2. Тіл жаттықтыру.
"Жұппен жұмыс" Жаңа сөздіктерді тарату
3. Мәтінмен жұмыс
4. Грамматика
Болымсыздық префикстері :dis, ir , un
|
Видео көрсету
Жаңа сөздердің
дұрыс айтылуын қадағалау
Тақырыпты ары қарай меңгеру
үшін мәтін тарату.
Ереже жазылған
кесте тарату
|
Жануарлар
әлемінің тамашаларын көреді
Жаңа сөздіктермен танысып, тілдерін жаттықтырады.
Инсерт әдісі бойынша оқиды, жаңа сөздерді тауып
белгілейді.
Кестені талқылау
|
Тамаша!
|
|
dis-префиксі етістікке жалғанып, болымсыздық
мағынаны береді.
ir- префиксі сын есімнің алдына жалғанады.
un- префиксі сын есімнің алдына жалғанады.
|
to approve-to disapprove;
to like-to dislike; to obey-to
disobey
regular-irregular;
resolute-irresolute;
responsible-irresponsible
comfortable-uncomfortable;
equal-unequal;
expected-unexpected;
happy-unhappy;
important-unimportant;
known-unknown;
limited-unlimited;
pleasant-unpleasant;
|
құптау-құптамау
жақсы көру-жақсы
көрмеу
бағыну-бағынбау
тұрақты-тұрақсыз;
батыл-батылсыз;
жауапты-жауапсыз;
қолайлы-қолайсыз;
тең-тең емес;
күткен-күтпеген;
бақытты-бақытсыз;
маңызды-маңызды
емес;
белгілі-белгісіз;
шектелген-шектелмеген;
жағымды-жағымсыз;
|
10 мин
|
5. "Алтын балық" әдісі / бірнеше
сөздер жазылған алтын балық суретін оқушыларға ұсыну. Ішінен префиксі бар
сөздерді оқушылар әр топтан бір-бірден алып жинайды. Артынан аудармасымен
айтып, талқылайды.
|
Ойынның шартын
түсіндіру, дұрыс жүргізілуін қадағалау.
|
Алтын балықты
өз аквариумдарына
жинайды. Сөздерді оқып, аудармасын табады.
|
3 шапалақ
|
Қорытынды
бөлім
12 мин
3 мин
1 мин
|
1."Тақырыпты аш" /постер/
Әр топқа тақырып беріледі, білімдерін ортаға салады.
1 топ-reptiles
2 топ-amphibians
3 топ-mammals
2. "Blob tree" арқылы бағалау
3. Үйге
тапсырма.
To learn prefixes
|
Оқушылар жұмысын
қадағалау
Әр оқушыға блоб
ағашын тарату
Түсіндіру, кері
байланыс.
|
Әр топ оқушылары берілген тақырып бойыншажасаған
постерлерін
қорғайды.
Өз ойларын
ортаға салады.
Өзін-өзі бағалау
парағымен жұмыс
Күнделікпен жұмыс
|
бағдаршам
"вlob tree"
Күнделік
|
|
|
|
|
|
|
|