Сыныбы 6
|
Күні
Пәні: Қазақ тілі
|
Тақырыбы:
|
Жақсы бала!
|
Мақсаты:
|
Тақырыптың
маңыздылығымен таныстыру, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге , тапсырмаларды
дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыландыру. Қазақ тілінде дұрыс сөйлеуге,
жазуға үйрету.
Өзін-өзі бағалай
алуға баулу
|
Күтілетін нәтиже:
|
Тақырыптың
маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді,
тпсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады. Қазақ тілінде
дұрыс сөйлеуге, жазуға үйренеді.
|
Өзін-өзі бағалай алатын болады
|
Дереккөздер,
құрал-жабдықтар:
|
Оқулық -6 сынып,
Т.М. Артыкова, видеожазба, , слайд, флипчарт, маркер, стикер, түрлі-түсті
шарлар.
|
Сабақтың барысы
|
Уақыты
|
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті
|
Кіріспе
Ұйымдастыру кезеңі
Сыныпта жағымды ахуалды
құру
Топқа
бөлу
|
2 мин
3 мин
|
– Балалар,
айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз.
Ендеше қол ұстасып, бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік.
Кел, балалар,
күлейік!
Күлкіменен түлейік!
Күлкі- көңіл ажары
!
Күліп өмір сүрейік!
|
Оқушылар сынып туралы ақпарат
береді
Шардың түсіне қарай топтасады
|
Миға шабуыл
Үй тапсырмасын тексеру
|
5 мин
|
Грамматикалық тақырыптарды пысықтау
(өткен, келер шақ. Мезгіл үстеу). Дәптерлерінен 5-тапсырманы тексеру
|
Оқушылар кезектесіп сұрақтарға
жауап қайтарады
|
Негізгі бөлім
Жаңа сабаққа көшу
Сөздікпен жұмыс
Оқулықпен жұмыс
Рефлексия
Бағалау
Үйге тапсырма.
|
3 мин
2 мин.
15 мин.
8 мин.
2 мин.
3 мин.
2 мин.
|
1. Оқушыларға видеожазбаны көрсету, алған әсерлерін
әңгімелету
(жақсы және жаман бала туралы)
1-тапсырманы орындату. Берілген сөздердің антонимік
қатарымен танысып, сөлемдер құраңдар.
Тентек- шалун, озарник.
Дәліз-коридор
Оқушылар мәтінді оқып, сұрақтардың жауабын
постерге түсіреді.
Оқулықтағы тапсырмаларды топтарға бөліп беріп,
орындатады
137 беттегі, 6-тапсырма
|
Әр оқушы өз ойларымен бөліседі
Оқулықтағы 1-тапсырманы ауызша орындайды
Әр топ өзбетінше орындайды
Тапсырманың шартына байланысты
орындалады (постерге түсіреді, дәптерде орындайды)
Оқушылар стикерлерге өздерінің
ұсыныстарын жазады.
Бағалау парақшаларын толтырады.
Оқушылар күнделіктеріне үй
тапсырмасын жазады.
|