Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Физика / Конспекты / Урок "Күш" Ньютон заңдары 9-сынып

Урок "Күш" Ньютон заңдары 9-сынып

  • Физика

Поделитесь материалом с коллегами:





Пән: физика, 9-сынып


Тақырыбы:

§11,12. Күш. Ньютонның екiншi заңы. Масса.

Мақсаты

Денелердің механикалық қозғалысын зерттеу барысында ауырлық, серпімділік, үйкеліс күштері туралы түсіндіру. Механиканың заңдарының бірі Ньютонның екінші заңын тұжырымдау.

Күтілетін нәтиже

А. Оқыған материалды айтып береді.

В.Күштердің түрлерін, күш пен үдеудің арасындағы байланысты қорытып, мысалдар келтіреді.

С.Ньютонның екінші заңын тұжырымдап, есептер шығарады.

Керекті жабдықтар

оқулық, ресурс парақтары, жұмыс дәптері, АКТ интернет желісі, суреттер топтамасы, бағалау парақтары, есептер жинағы, постерге критерий, Фличарт, өз жобаларын қорғау

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Диалогтық оқыту, зерттеушілік әңгіме, «қораптағы хат», кеңейтілген тапсырмалар,жоғары дәрежелі сұрақтар, «Ойлан.Жұптас.Бөліс», «Он сұрақ»

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе

12 мин

Ұйымдастыру.Оқушылармен амандасу. 2 мин. Коңілді музыка қосамын, оқушылардың зейінін өзіме аударамын; Ынтымақтастық орта қалыптастыру. Оқушыларды жаңа тақырыпқа сай келетін сөздер бойынша топқа бөлу. Топтардың атауы: І топ:«Қыс», ІІ топ: «Жаз», ІІІ топ: «Күз», ІVтоп: «Көктем». 1 мин Топтағы оқушыларға бағалау парақтары беріледі. Үй тапсырмасын «қораптағы хат» әдісімен тексеремін. 9 мин. Сұрақтар:1.Қандай санақ жүйесі инерциялық деп аталады? 2.Ньютонның І заңын тұжырымда. 3.Галилей мен Ньютонның қозғалысқа көзқарасы олардың ізіашарларының көзқарасынан немен ерекшеленеді?4.Ньютонның І заңын дәлелдейтін мысалдар келтір. Денелердің жерге қатысты қозғалысының қандай жағдайларында инерция заңының бұзылуы байқалады?5.Оны классикалық механиканың атасы деп атаған.6. Оны “сэр” деп атаған.

Мұғаліммен амандасады. Оқушылар сабақ құралдарын тексеріп, орналасады.Топтарға бөлінеді.




Топ мүшелері сұрақтардың жауабын айтады.


hello_html_232f3cba.jpg

Тұсаукесер2мин

1. Суреттер топтамасы беріледі.


Жаңа тақырыпты болжап айтады.

Негізгі бөлім

23мин

Оқулықпен, ресурс парақтарымен жұмыс.

Жаңа тақырыпты талқылау үшін суреттер топтамасы беріледі.

Ауырлық күші hello_html_m2696ad67.pngсерпімділік күші hello_html_79d62e6a.png үйкеліс күші hello_html_197ad871.png

hello_html_m1fec2abb.pnghello_html_m1fcc7f33.png

Зерттеушілік әңгіме: Осы суреттер топтамасы бойынша әр топ жаңа тақырыппен танысып, постер қорғайды. Есептер:9-жаттығу (1,3),10-жаттығу(1,2)

Оқушылар тақырыпты оқып тапсырманы жеке орындап,топта талдайды.

hello_html_m4ab2bc6a.jpg

Оқушылар постер қорғап, жұмыс дәптерімен жұмыс істейді,талқылайды   Топтық жұмыс. диалог зерттеушілік әңгіме, өзін-өзі және өзара бағалау

Қорытын-ды.5минут

«Соңғы 5 минут» әдісімен аяқтаймын.


Үйге тапсырма

1мин


Дайындық сұрақтары.

Үй тапсырмасын күнделікке жазады. §11,12.

9,10-жаттығу аяқтау.








Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:

Автор
Дата добавления 21.12.2015
Раздел Физика
Подраздел Конспекты
Просмотров233
Номер материала ДВ-276382
Получить свидетельство о публикации

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх