1368434
столько раз учителя, ученики и родители
посетили официальный сайт ООО «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015

Скидка 0%

112 курсов профессиональной переподготовки от 3540 руб.

268 курсов повышения квалификации от 840 руб.

МОСКОВСКИЕ ДОКУМЕНТЫ ДЛЯ АТТЕСТАЦИИ

Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана 26 сентября 2017 г. Департаменотом образования города Москвы

Инфоурок Начальные классы Другие методич. материалыУрок по окужающий мир "Мал шаруашылығы"

Урок по окужающий мир "Мал шаруашылығы"

библиотека
материалов

Ақтөбе қаласы

51 гимназия

Бастауыш класс мұғалімі

Сыдыкова Биба

Сабақ тақырыбы: Мал шаруашылығы

Сабақ мақсаты: Оқушыларға Қазақстандағы мал шаруашылығы туралы

білімдерін одан әрі жетілдіру. Мал шаруашылығының адам өміріндегі маңызы туралы түсіндіру. Табиғат байлығын қорғауға баулу. Сөздік қорын молайту, байланыстыры жүйелі сөйлей білуге үйрету. Адамгершілікке, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу. Экологиялық тәрбие беру.

Сабақ түрі: аралас

Сабақ әдісі: талдау - жинақтау, сұрақ - жауап, Джигсо әдісі.

Сабақ көрнекілігі: слайд, бейнетаспа.

Сабақ барысы:

1.Ұйымдастыру бөлімі:

Сыныпқа күн келеді.

Күн: Сәлем достар!

Көзімді таңмен ашамын,

Әлемге нұрын шашамын.

Мен алтын күннің сәулесімін,

Сендер маған қуаныштысыңдар ма?

Мен күн әлемінің сыйлығымын. Көздеріңді жұмыңдар, бастарыңды көтеріңдер. Мен сендердің беттеріңдемін, мені сипап көріңдер. Енді мұрындарыңа жеттім, мұрындарыңды сипаңдар. Көздеріңде, бастарыңдамын. Енді бір - бірімізге күлкі сыйлайық! Бір - бірімізбен амандасайық.

-Рахмет, балалар, жолдарыңыз болсын!

Асфальтпен жүреміз.

Енді құмға жетттік.

Алда теңіз. Қандай теңіздерді білеміз? Теңізде нелер болады? Олай болса, қайыққа отырып, балық аулаймыз. Теңізден балық аулау үшін сұрақтарға жауап беруіміз керек.

  • Ұшақтың қандай түрлерін білесіңдер?

  • Ұшақтың халық шаруашылығына тигізер пайдасы туралы айт?

  • Серіктің ағасы шағын ұшақ туралы не айтты?

  • Атақты ұшқыштар туралы не білесің?

  • Екі мәрте батыр атағын алған кім?

- Балалар, біз теңізден балық аулап болдық. Ал енді, экранға назар аударайық.

- Біздер не көрдік?

- Оларды бір сөзбен қалай атаймыз.

- Төрт - түлік малдардың адам өмірінде қандай маңызы бар?

Осы төрт - түлік малды қалай көбейтеміз?



1524a1d0bbd0bed188d0b0d0b4d18c35


Олай болса, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Мал шаруашылығы»

Қазақ ежелден мал шаруашылығымен айналысқан халық. Ғасырлар бойы қалыптасқан бай, тәжірибесі бар. Олар мал өрісін, тіршілік табиғатын, қадір қасиетін әбден танып білген. Қазақстан жерінде мал өсіруге қолайлы жерлер көптеп кездеседі. Мал шаруашылығы еліміз үшін аса маңызды шаруашылық.

Әрі қарай сабағымызда топ бойынша жұмыс жасаймыз.

1.Жанұялық топта отырады.

2.Мәтін беріледі.

3.Экспорттық топқа кетеді.

4.Сол топта орындайды, жұппен, топпен пікір алмастырады.

5.Жанұялыұ топқа оралады.

6.Топта ақпарат алмасады.

7.Әр топтан оқушылар ойларын айтып қорғайды.

Қосымша тапсырма: әр топқа төрт - түлік беріледі, сол бойынша жұмыс жасайды және қорғайды.

Бекіту: сонымен төрт - түлік мал ішсең тамақ, кисең киім, мінсек көлік.

Бағалау.

Үйге тапсырма: мәтінді оқып, әр топ қорғайды.















Курс профессиональной переподготовки
Учитель начальных классов
Найдите материал к любому уроку,
указав свой предмет (категорию), класс, учебник и тему:
также Вы можете выбрать тип материала:
Краткое описание документа:

Ақтөбе қаласы

№51 гимназия

Бастауыш класс мұғалімі

Сыдыкова Биба

Сабақ тақырыбы: Мал шаруашылығы

Сабақмақсаты: Оқушыларға Қазақстандағы мал шаруашылығы туралы

білімдерін одан әрі жетілдіру. Мал шаруашылығының адам өміріндегі маңызы туралы түсіндіру. Табиғат байлығын қорғауға баулу. Сөздік қорын молайту, байланыстыры жүйелі сөйлей білуге үйрету. Адамгершілікке, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу. Экологиялық тәрбие беру.

Сабақ түрі: аралас

Сабақ әдісі: талдау - жинақтау, сұрақ - жауап, Джигсо әдісі.

Сабақ көрнекілігі: слайд, бейнетаспа.

Сабақ барысы:

1.Ұйымдастыру бөлімі:

Сыныпқа күн келеді.

Күн: Сәлем достар!

Көзімді таңмен ашамын,

Әлемге нұрын шашамын.

Мен алтын күннің сәулесімін,

Сендер маған қуаныштысыңдар ма?

Мен күн әлемінің сыйлығымын. Көздеріңді жұмыңдар, бастарыңды көтеріңдер. Мен сендердің беттеріңдемін, мені сипап көріңдер. Енді мұрындарыңа жеттім, мұрындарыңды сипаңдар. Көздеріңде, бастарыңдамын. Енді бір - бірімізге күлкі сыйлайық! Бір - бірімізбен амандасайық.

-Рахмет, балалар, жолдарыңыз болсын!

Асфальтпен жүреміз.

Енді құмға жетттік.

Алда теңіз. Қандай теңіздерді білеміз? Теңізде нелер болады? Олай болса, қайыққа отырып, балық аулаймыз. Теңізден балық аулау үшін сұрақтарға жауап беруіміз керек.

♦Ұшақтың қандай түрлерін білесіңдер?

♦Ұшақтың халық шаруашылығына тигізер пайдасы туралы айт?

♦Серіктің ағасы шағын ұшақ туралы не айтты?

♦Атақты ұшқыштар туралы не білесің?

♦Екі мәрте батыр атағын алған кім?

- Балалар, біз теңізден балық аулап болдық. Ал енді, экранға назар аударайық.

- Біздер не көрдік?

- Оларды бір сөзбен қалай атаймыз.

- Төрт - түлік малдардың адам өмірінде қандай маңызы бар?

Осы төрт - түлік малды қалай көбейтеміз?

Олай болса, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Мал шаруашылығы»

Қазақ ежелден мал шаруашылығымен айналысқан халық. Ғасырлар бойы қалыптасқан бай, тәжірибесі бар. Олар мал өрісін, тіршілік табиғатын, қадір қасиетін әбден танып білген. Қазақстан жерінде мал өсіруге қолайлы жерлер көптеп кездеседі. Мал шаруашылығы еліміз үшін аса маңызды шаруашылық.

Әрі қарай сабағымызда топ бойынша жұмыс жасаймыз.

1.Жанұялық топта отырады.

2.Мәтін беріледі.

3.Экспорттық топқа кетеді.

4.Сол топта орындайды, жұппен, топпен пікір алмастырады.

5.Жанұялыұ топқа оралады.

6.Топта ақпарат алмасады.

7.Әр топтан оқушылар ойларын айтып қорғайды.

Қосымша тапсырма: әр топқа төрт - түлік беріледі, сол бойынша жұмыс жасайды және қорғайды.

Бекіту: сонымен төрт - түлік мал ішсең тамақ, кисең киім, мінсек көлік.

Бағалау.

Үйге тапсырма: мәтінді оқып, әр топ қорғайды.

ВНИМАНИЮ УЧИТЕЛЕЙ: хотите организовать и вести кружок по ментальной арифметике в своей школе? Спрос на данную методику постоянно растёт, а Вам для её освоения достаточно будет пройти один курс повышения квалификации (72 часа) прямо в Вашем личном кабинете на сайте "Инфоурок".

Пройдя курс Вы получите:
- Удостоверение о повышении квалификации;
- Подробный план уроков (150 стр.);
- Задачник для обучающихся (83 стр.);
- Вводную тетрадь «Знакомство со счетами и правилами»;
- БЕСПЛАТНЫЙ доступ к CRM-системе, Личному кабинету для проведения занятий;
- Возможность дополнительного источника дохода (до 60.000 руб. в месяц)!

Пройдите дистанционный курс «Ментальная арифметика» на проекте "Инфоурок"!

Подать заявку
