Ұзақ
мерзімді жоспар бөлімі:
7.3В
бөлім: Қысқаша көбейту формулалары
|
Мектеп:
Мұнайлы ауданы, №12 жалпы орта мектебі
|
Күні:
|
Мұғалімніңаты-жөні:
Сулейменов Исан
|
Сынып: 7"Д, Е"
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтақырыбы
|
Қайталау.Квадраттарайырмасыныңформуласы
(жаңаматериалдымеңгерусабағы)
|
|
Осы
сабақта
қолжеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу
бағдарламасына сілтеме)
|
7.2.1.10
, қысқаша көбейту
формулаларын білу және қолдану
|
Сабақмақсаттары
|
-
қысқаша көбейту формулаларын біледі және қолданады;
- алгебралық
өрнектерді ықшамдауда қысқаша көбейту формулаларын қолданады;
|
Бағалаукритерийлері
|
Қысқаша
көбейту формулаларын қолдана алады
Есептеулерде
қысқаша көбейту формалаларын қолдана алады
Дәлелдеуді
жүргізе алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Тілдікемеспәндерүшінқұрастырылады.
қысқаша
көбейту формулаларын ауызша тұжырымдай біледі;
-
ауызша тұжырымдалған қысқаша көбейту формулаларын жаза біледі;
Тілдік
мақсаттарды, лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаңыз
Пәнгетән
лексика мен терминология:
- қысқаша көбейту формулары;
- екі өрнектің квадраттарының
айырмасы;
Диалог
пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
- екі өрнектің квадраттарының
айырмасы .... тең;
|
Құндылықтардыдарыту
|
Көптілділікті,
жауапкершіліктісақтау.Академиялықадалдықтыдамыту, бірұжымдықтажұмысістеубілу,
көшбасшылықсапасындамыту
|
АКТ
қолдану
дағдылары
|
BilimLandинтернет
ресурсті қолдана білу
|
Бастапқы
білім
|
Бірмүшелер
және көпмүшелермен амалдар орындай алу.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері
|
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
5 мин
|
Амандасу.
Психологиялықахуал
«Қошемет сөздер»
Оқушылар шеңбер
жасап қол ұстасып тұрады. Көршінің көзіне қарап ол туралы жақсы сөз айту
керек.
|
|
|
Оқушылар өз топта келесі тепе-теңдігін
дәлелдейді:
Тепе-теңдігін дәлелдеңдер:
Одан кейін әр топ басқа топтарға өз
шешімін көрсетеді
|
Слайд
|
Бекіту
5 мин
|
Оқушыларға өз шешімдерін тексеру үшін
«Bilimland» сайтынан видеоны қарауға ұсынылады
Кері байланыс:
Шешімі дұрыс па?
Шешімі дұрыс емес болса, не істеу керек?
|
http://bilimland.kz/kk/#lesson=10069
|
Топтық
жұмыс
5 мин
|
Мұғалім әр топқа келесі карточкаларды таратады
Тең өрнектерді сәйкестендіріңіз.
|
Қосымша
1
|
Жұппен
жұмыс
10 мин
|
(оқушылар
1-2 саналып жұпқа бөлінеді)
Оқушылар
қасында отырған көршілермен келесі тапсырмаларды орындайды. (кілт арқылы
өзара тексеріс).
1.Тиімді
тәсілмен есептеңіздер
1) 2)
3)4)
2.
Теңдеулерді шешіңіздер
1)
2)
3)
4)
5)
6)
3.
Көбейтінді түрінде жазыңыздар.
Кері
байланыс:
Квадраттардың
айырмасының формуласын қолдану қиындық туғызды ма?
-
Қандай?
-
Қосымша талқылауды қажет ететін сұрақтар бар ма?
|
Қосымша
2
|
Қосымша
тапсырмалар
|
Тез
орындаған оқушыларға арналған тапсырмалар:
Тиімді
тәсілмен шығарыңдар:
|
Қосымша
3
|
Рефлексия
5 мин
|
Бағдаршам әдісі бойынша рефлексия жүргізу
|
|
Үй
жұмысы
|
Оқулық бойынша тапсырма орындау №254
|
Оқулық
|
Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
Қабілеті
жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
|
|
|
|
|
|
|
|