Инфоурок / Другое / Конспекты / Қазақ әдебиетінен жоспар 5 сынып

Қазақ әдебиетінен жоспар 5 сынып


Только до конца зимы! Скидка 60% для педагогов на ДИПЛОМЫ от Столичного учебного центра!

Курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации от 1 400 руб.
Для выбора курса воспользуйтесь удобным поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВЫ).

Московские документы для аттестации: KURSY.ORG


Краткое описание документа:

Сабақтың тақырыбы: С. Мұқанов.

Сабақтың мақсаты: С. Мұқанов өмірі мен шығармашылығына талдау жасау.

Сабақтың нәтижесі:С. Мұқанов өмірі мен шығармаларын талдай алды.

Сабақтың түйінді идеялары:Бірігіп жұмыс жасау,

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топқа бөлу, «Маршрут» картасы әдісі, «Елші» әдісі, «ТВ шоу әдісі».

Сыныбы: 5 «а»

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау

Қолданылатын ресурстар

5-мин

Топқа бөлу

Нұсқау:Балалар «Алғырлар», «білгірлер», «тапқырлар», «сарапшылар» болып топқа бөлінесіңдер.

«Сарапшылар» тобындағы оқушылар үш топты бағалап, бақылап отырасыңдар.

Балалар топқа бөлініп отырады.

«Сарапшылар» тобындағы оқушылар үш топты бақылап, бағалап отырады.

5минут

3мин

Үй тапсырмасын сұрау.

«ТВ шоу» әдісі

Таныстырылым «С. Мұқанов» өмірінен бейне таспа кинофильмінен үзінді

Балалар бір-біріңе микрафон арқылы сұрақ-жауап қоясыңдар.

  • М. Әуезов кім?
  • М. Әуезов қандай шығармаларын білесіңдер?
  • М. Әуезов қай жылы дүниеге келді?

Осы бейне фильмнен әр топқа тапсырма беремін «Алғырлар» тобы С. Мұқанов кім екенін тірек сызба арқылы қорғайсыңдар.

«Білгірлер» тобы С. Мұқанов өмірін айтасыңдар.

«Тапқырлар» тобы шығармаларын айтасыңдар.

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Балалар берген тапсырмаларды орындады.

Белгілер арқылы бағалау.

Микрафон, тірек сызба,

ноутбунк, С. Мұқанов портреттері,

20мин

Негізгі бөлім

«Маршрут картасы» әдісі.

Балалар маршрут картасында үш аялдама болады әр аялдамаға бүгінгі сабақ сұрақ құрастырасыңдар бірінші аялдамада жеңіл сұрақ, екінші аялдамада орташа сұрақ, үшінші аялдамада күрделі сұрақ қоясыңдар.

Оқушылар «Маршрут картасы» әдісін орындайды.

Бағалау критерийлері

1.Әңгіменің нақтылығы 5бал

2. Әңгіменің толық ашылуы 5 бал

3.Сөз шеберлігі 5 бал

плакат, маркер, түрлі-түсті қағаздар, қайшы.

10мин

Қорытынды

«Елші» әдісі.

Үйге тапсырма

Нұсқау:Балалар «Елші» әдісінде әр топ

бір- біріне елшілікке барады қалам қағаз алып бүгінгі сабақ түсінген түсінбегенін сұрайды.

С. Мұқанов өміріне ой толғау жасау.

Оқушылар бүгінгі сабақтардан алған білімдерін «Елші» әдісі арқылы сабақты түсінгенін түсінбегенін айтты.

Жиынтық бағалау

Қалам, қағаз
