Сабақ№________ Сыныбы_________
Күні_________
Тақырыбы: Еуразияның
жер бедері мен пайдалы қазбалары.
Мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға Еуразияның жер бедері мен пайдалы қазбалары, таралып
орналасуы жөнінде түсіндіру.
Дамыту: Өз бетінше ізденіспен шығармашылық тұрғыда жұмыс істеуге дағдыландыру.
Өз ойларын еркін де сауатты, нақты жеткізу қабілеттерін арттыру.
Тәрбиелік: Жан-жақтылыққа, ізденімпаздыққа баулу, тыңдай және сөйлей білу
мәдениетін арттыру.
Сабақтың
типі: Жаңа білім беру сабағы
Сабақтың
түрі: Аралас сабақ
Сабақтың
әдісі: 1. Сұрақ-жауап.
4. Тірек-сызбамен жұмыс.
2. Әңгіме-дәріс. 5. Б.Ү.Ү. кестесі.
3. Топтастыру.
Сабақтың
көрнекілігі: Қосымша деректер, оқулық, кескін
карта, карта т.б.
Сабақтың
жоспары:
І.
Ұйымдастыру кезеңі.
ІІ. Үй
тапсырмасын тексеру.
1. Сұрақ-жауап.
Қорытындылау.
ІІІ. Жаңа сабақ.
1. Әңгіме-дәріс.
2. Топтастыру.
3.
Тірек-сызбамен жұмыс.
Қорытындылау.
IV. Жаңа
сабақты бекіту.
1. Б.Ү.Ү.
кетесімен жұмыс.
V.
Қорытындылау, бағалау.
VІ. Үйге
тапсырма беру.
Сабақтың
барысы:
І.
Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушыларды түгендеу, оқу құралдарын дайындатып, зейіндерін сабаққа
аударту.
ІІ. Үй
тапсырмасын тексеру.
1.
Сұрақ-жауап.
1. Еуразияның географиялық орны?
2. Еуразияның қоныстануы?
3. Еуразияның зертелу тарихы?
4. Еуразияның жағалауындағы мұхиттар?
5. Еуразияның жағалауындағы теңіздер?
Қорытындылау.
ІІІ. Жаңа сабақ.
1.
Әңгіме-дәріс.
Жаңа
сабақ әңгіме-дәріс беруден басталады.
2.
Топтастыру.
Топтастыру
арқылы Еуразияның жер бедерінің дамуы мен ерекшеліктерін түсіндіру.
3. Тірек-сызбамен жұмыс.
Тірек-сызба арқылы Еуразияның
пайдалы қазбаларын түсіндіру.
Топтастыру арқылы гейзерлер кездесетін
елдерді түсіндіру.
Топтастыру
арқылы Еуразияның ірі жазықтарын түсіндіру.
Тірек-сызба арқылы Еуразияның
таулары мен қазан шұңқырларын түсіндіру.
Қорытындылау.
IV. Жаңа
сабақты бекіту.
1. Б.Ү.Ү.
кестесі.
Білгенім
|
Үйренгенім
|
Үйренгім
келеді
|
|
|
|
V.
Қорытындылау, бағалау.
VІ. Үйге
тапсырма беру.
Үйге:§16-17 Еуразияның жер бедері мен пайдалы
қазбалары,мазмұндау.