Сынып
|
Биология
7 сынып Сабақ 8 23.09.2015ж
|
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Ішекқуыстылар
типінің жалпы сипаттамасы. Тұщы су гидрасы
|
|
Сілтеме
|
Оқулық
«Атамұра» баспасы, «Қызықты биология» кітабы
|
|
Сабақтың
мақсаты
|
Ішекқуыстылар
типінің жалпы сипаттамасы, тұщы су гидрасы туралы білімді өз бетімен игеруге
ықпал ету
|
|
Күтілетін
нәтиже
|
Ішекқуыстылар
типінің жалпы сипаттамасы, тұщы су гидрасы туралы білім қалыптасады.
Тақырыптың адам өмірдегі маңызын түсінеді.
|
|
Оқытудың
әдістері
|
Оқытудағы
жаңа тәсілдер
Диалогтік
оқыту, СТО
|
Топтық
жұмыс
Жұптық
жұмыс
жеке
жұмыс
|
|
Тапсырма
көздері:
|
Тірек
конспектісі
Сызбанұсқа
|
Блум
таксономиясын пайдалану
Рефлексия
|
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушылардың
іс-әрекеті
|
|
Оқушылармен
амандасу, көңіл күйлерін сұрау, сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру.
Өткенді қайталау мақсатында және оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын дамыту
мақсатында «Алты қалпақ» стратегиясын пайдалану «Ауру қоздырғыш
қарапайымдылар: дизентерия амебасы, безгек паразиті. Қарапайымдылардың
табиғаттағы және адам өміріндегі маңызы»
|
Өзін-өзі
реттейді, топқа бөлінеді, топ ережесіне бағынады. Өз ойларын білдіреді.
1-топ ақ
қалпақ
2-топ
жасыл қалпақ
3-топ
сары қалпақ
4-топ ақ
қалпақ, көк қалпақ
5-топ
қара қалпақ, кызыл қалпақ
|
|
Білу,
тану
|
|
Түсіну
|
«Ішекқуыстылар
типінің жалпы сипаттамасы. Тұщы су гидрасы» тақырыбын оқушыларға өз бетімен
талдауға бағыт-бағдар беру. Топты іштей, сыртай бақылау.
|
Өз
бетімен жаңа тақырыпты меңгереді, топ ішінде талдайды:
1-топ:
Ішекқуыстылар типі
2-топ:
Ішекқуыстылардың қарапайымдылардан ерекшелігі
3-топ:
Гидраның құрылысы
4-топ:
Гидраның тітіркенгіштігі
5-топ:
Гидраның қоректенуі, тыныс алуы
|
|
Қолдану
|
Әр топқа
өз тапсырмаларын постерге сурет немесе схема түрінде бейнелету. Топтарды
сырттай, іштей бақылау.
|
Әр топ
өз тапсырмаларын постерге бейнелейді, қорғайды.
|
|
Талдау
|
Жаңа
сабақтың тақырыбын оқушыларға талдату мақсатында «Термин сөздердің сырын аш»
тапсырмасын әр топқа беру
|
Тапсырманы
орындайды
1топ:
Эктодерма, Энтодерма
2-топ:
Атпа жасушалар
3-топ:
Қармалауыштар
4-топ:
Регенерация
5-топ:
Рефлекс
|
|
Жинақтау
|
Жаңа
сабақта алған білімдерін жинақтау мақсатында тест жұмысын жүргізу
|
Жаңа
сабақта алған білімдерін жинақтайды.
|
|
Бағалау
|
Формативті
бағалау.
Критериалды
бағалау
|
Өзін-өзі,
өзгені бағалайды
|
|
Келесі тапсырма
Рефлексия
|
Тапсырманы
орындауға бағыт беру
Сабақта
не ұнады?
Сабақта
не ұнамады
|
Ізденіс
жұмыстарын жүргізу
|
|