Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
I, ІІ, ІІІ - бөлім
Аманкелді жалпы білім беретін орта мектебі
Сабақтың тақырыбы:
2013-2014 оқу жылы
М.Әуезов
“Көксерек” әңгімесі
7 «А» сыныбы
Өткізген: мухатина С.С
2 слайд
2. Дамытушылық:оқушыларды адалдыққа,табиғатқа қамқор болуға,әр қадамын ойланып істеуге тәрбиелеу;
1.Білімділік)шығарманың мазмұнын талдай отырып,әңгіменің тақырыбы мен идеясын ашу, Көксеректің түз тағысы екенін мысалдар келтіру арқылы дәлелдету;
Мақсаты:
3. Тәрбиелік: балаларды өз пікірін қорғай білуге үйрету,іздендіру арқылы ойлай білу дағдысын қалыптастыру;
3 слайд
I, ІІ, ІІІ - бөлім
Сабақтың құрылымы:
Сабақтың түрі: сот сабақ.
Сабақтың әдісі: СТО, топпен жұмыс,кубизм, сұхбаттасу
Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, суреттер
Сабақта қолданылатын модульдер: сыни тұрғыдан ойлауға үйрету
Пәнаралық байланыс: құқық
4 слайд
I, ІІ, ІІІ - бөлім
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі
ІІІ. Жаңа сабақты бекіту
ІҮ. Қорытынды
ІІ. Жаңа материалды түсіндіру
Ү. Үйге тапсырма беру
5 слайд
I, ІІ, ІІІ - бөлім
Күтілетін нәтиже
1
Әрбір оқушы өзінің айтқан ойын дәлелдеп шығуға тырысады;
2
Проблемалық жағдайлардан шығудың жолын біледі және кездескен жағдайда тәсілін қолдана алады;
3
Өзгенің пікірін тыңдап, сұраққа нақты әрі дәлелді жауап бере алады; Өзара бірлесіп жұмыс жасай алады.
6 слайд
I, ІІ, ІІІ - бөлім
Топтың ережесі:
Ынтымақтаса жұмыс жасау;
Бір-бірінің ойын бөлмеу;
Топта бірін-бірі тыңдау, сыйлау.
Сыпайы сөйлеу.
7 слайд
I, ІІ, ІІІ - бөлім
Адам
Қасқыр
8 слайд
I, ІІ, ІІІ - бөлім
Кубизм. Кубизм әдісі бойынша мына кубикті екі топқа кезекпе-кезек иіремін. Қай қырының сұрағы түссе соған жауап бересіз Дайынбыз ба?
1.Суретте. Көксеректің портретін суреттеңіз.
2. Салыстыр. Дала қасқыры мен кКөксеректі салыстырыңыз.
3. Зертте. Қасқыр туралы тағы қандай шығарма білесіз?
4.Қолдан. Көксерек туралы ел адамдары не дейді?
5. Дәлелде. Көксеректі жауыздыққа итермелеген де, Құрмашқа ауыз салдырған да қандай жағдай?
9 слайд
I, ІІ, ІІІ - бөлім
Сұрақтар
1. «Көксерек» сөзі сендерге қалай таныс?
2. «Көксерек» кімнің шығармасы? Жазушы неліктен шығармасының тақырыбын
«Көксерек» деп атады?
3. «Көксерек» әңгімесінің шығу тарихына тоқталу.
«Көксерек» әңгімесінің тақырыбы мен идеясын оқушылардың көмегімен анықтау.
Оқиғаның мазмұнына тоқталу.
1 Көксерек Қарадыр аулында.
2.Көксерек-түз тағысы
3. Жекпе жек.
10 слайд
I, ІІ, ІІІ - бөлім
«Көксерек» оқиғасы неліктен бұлай өтті,осыған байланысты
оқушылардың пікірін тыңдасақ.
Сот төрағасы сот үрдісін ашық
деп жариялайды.
11 слайд
I, ІІ, ІІІ - бөлім
Прокурор сөз алып, «қылмыстық оқиғаға» қысқаша шолу жасайды,осындағы бейкүнә Құрмаштың өліміне кінәлі Көксеректі жазаға тарту керек деген ұсыныс айтады.
12 слайд
I, ІІ, ІІІ - бөлім
Ақтаушылар:
13 слайд
I, ІІ, ІІІ - бөлім
Даттаушы:
14 слайд
I, ІІ, ІІІ - бөлім
Куәгерлер
15 слайд
I, ІІ, ІІІ - бөлім
Сот үкім
шығарады
16 слайд
I, ІІ, ІІІ - бөлім
Толғаныс. Синку-эй әдісі бойынша «қасқыр», «аңшы»
сөздеріне бес жолды өлең жазып көрейік.
1.Қасқыр
2. Жыртқыш,қомағай.
3. Ұлиды, шабуылдайды,жортуылдайды
4. Қасқыр-түз тағысы, перзенті.
5. Бөрі,көкжал.
Аңшы
2. Қырағы,сақ
3. Атады,көздейді, аулайды,
4. Аңшы қансонарда аңға шығады.
5. Мерген.
17 слайд
I, ІІ, ІІІ - бөлім
18 слайд
I, ІІ, ІІІ - бөлім
19 слайд
I, ІІ, ІІІ - бөлім
20 слайд
I, ІІ, ІІІ - бөлім
М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі бойынша
«Бөлтірікті қанша асырасаң да
тауға қарап ұлиды» тақырыбына эссе жазу.
Үйге тапсырма:
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 671 792 материала в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Мухатина Саягул Сабитбековна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
72/180 ч.
Курс профессиональной переподготовки
600 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Мини-курс
8 ч.