Сабақтың тақырыбы:
Разрядтан екі рет аттап өту арқылы қосу және азайтудың жазбаша тәсілі
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Жазбаша
«баған» түрінде қосу және азайту тәсілін /алгоритмін/ қолдануды үйренуді
қалыптастыру.
Дамытушылық:
Оқушылардың ойлау қабілетін, пәнге қызығушылығын
арттыру. Іскерліктерін, өз бетімен еңбектену сезімдерін, жеке
оқушылардың білім дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік:
Оқушыларды алғырлыққа, тапқырлыққа, дәлдікке,
ұқыптылыққа
тәрбиелеу.
Пәндік нәтиже: Оқушылар
жазбаша «бағанмен» қосу және азайту тәсілін /алгоритмін/ қолдануды үйренеді.
Сабақ
түрі: пысықтау сабағы.
Сабақтың
типі: білім мен дағдыны қалыптастыру.
Сабақ көрнекілігі:
интерактивті тақта, слайд-презентациялар, бағалау парақтары,
деңгейлік тапсырмалар.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлеметсіздер ме оқушылар!
Бұл сабаққа
келмейді ешкім ермек үшін,
Есеп-қисап,сан-цифр термек үшін.
Көрсетіп есептеудің жолын талай,
Келдім оларды айтып бермек үшін, -деп
сабағымызды бастамас бұрын,бір-бірімізге деген көңіл-күйлерімізді білдірейік.
Психологиялық ахуал:
Ойға толсын
санамыз,
Бестік болсын
бағамыз.
Баласындай бір
үйдің,
Тату болсын
арамыз.
(құшақтасып
көріседі, қол алысып амандасады.
І Ауызша есеп:
|
206
|
370
|
200
|
280
|
410
|
700
|
580
|
300-ге арттыр
|
506
|
670
|
500
|
580
|
710
|
1000
|
880
|
200-ге кеміт
|
6
|
170
|
0
|
80
|
210
|
500
|
380
|
ІІ
Үй тапсырмасын тексеру:
Қарсы отырған
жұппен алмасып тексереді.
№4
458+167= 954-486= 991-777=
275+146= 721-549= 768-689=
522+245= 658+173= 666-297=
ІІІ Қызығушылықты ояту «
Ой қозғау»
Адасқан әріптер/топқа бөлу/
1.
к,ү,ж,і,р,й
- жүйрік тобы
2.
л, й,о,ш,ы -
ойшыл тобы
3.
р, а,п,т,ы, қ
– тапқыр тобы
Топ тапсырмалары: / разрядтары бойынша,
разрядттан аттап өту арқылы / орындау және оны тексеру/
І топ ІІ
топ ІІІ топ
518-496 632-259 621-356
159+678 459+378 457+150
ІҮ Мағынаны тану: Есептер
шығару /оқулықпен жұмыс/
№3
а/ бір шаруашылықта 248 қой, ал екіншісінде біріншісіне қарағанда 119 қой кем.
Екі шаруашылықта барлығы неше қой бар?
ә/ Үш күнде 424 л қымыз сатылды.
Бірінші күні 135 л қымыз, екінші күні 142 л қымыз, қалғаны үшінші күні сатылды.
Үшінші күні неше литр қымыз сатылды?
№5 /ізденіске жетелейтін тапсырма/
Сергіту сәті
№6 Қиықшадағы жазылған сандарды бос
орындарға қойып, өрнектің мәнін тап. Тура теңдік құрастыр.
·
3 =
* 4 =
ІІІ Ой толғаныс
Тура теңдіктерді сәйкестендір.
«Әрқайсысына затын табуға көмектес»
Үйге
тапсырма
№4 , 31
бет
Бағалау: бағалау
парақтары бойынша жүргізіледі
Кері
рефлексея: «Көңіл күй» оқушылар сабақтан алған әсерлерін білдіреді