Инфоурок / География / Рабочие программы / География пәнінен сабақ жоспары 9сынып Қазақстан әлем картасында ,экономикалық-географиялық жағдайы және мемлекттік құрылымы. 10 сынып Түркі тілдес елдердің шаруашылығы
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

География пәнінен сабақ жоспары 9сынып Қазақстан әлем картасында ,экономикалық-географиялық жағдайы және мемлекттік құрылымы. 10 сынып Түркі тілдес елдердің шаруашылығы

Выберите документ из архива для просмотра:

Выбранный для просмотра документ 10 А сабак.doc

библиотека
материалов

Пәні:География

Сыныбы: 10 «А»

Сабақтың тақырыбы:Түркі тілдес елдердің шаруашылығы


SMART мақсаты:


Түркі тілдес елдердің шаруашылығы туралы сабақ көлемінде топтық жұмыс арқылы білімдерін жүйелеу,түркі елдерінің шаруашылығының дамуы мен қалыптасу кезеңдеріне,дамыған салаларына сипттама беруді жүзеге асыру


Білу:Түркі тілдерінің шаруашылығы жайлы білу(барлығы)

Түсіну:Түркі елдерінің географиялық орнын білу(көпшілігі).

Қолдану:Түркі елдерінің шаруашылығын талдау жасау арқылымамандану салаларын айта алу(кейбіреуі).

Жұмыстың қандай түрілері оқушылардың белсенді білім алуына әсер етіп,олардың ойлауына барынша ықпал жасайды.

Диалогтік оқыту арқыл топтағы талқылауды ұжымдастырамын

Оқушылардың пікірлесуі үшін арнайы тапсырмалар беремін.Жеке пікірлер айтуға ықпал жасаймын.Оқушылардың тақырып жөнінде ой-пікірі.көзқарасы тыңдалады(топтық жұмыс)

Оқушыларға білім алуға көмектесу үшін бағалауды қалай пайдаланасыз?

Оқушыларды бағалауда.жасалған жеке жұмыс үшін өзін-өзі және өзгені бағалауын мән беремін,критералдыбағалауды пайдаланамын.Екі жетістік,бір ұсыныс айту

Сыныптағы барлық оқушыларды (талантты және дарынды,жас ерекшеліктеріне сәйкес) жұмысқа қалай тартасыз?

Жұмысты ерте орындап болған оқушыға қосымша тапсырма беріледі,жас ерекшеліктеріне сәйкес беріледі.

Сіз олар үйренеді деп жоспарлаған мәселелердің барлығын олардың үйретілгенін қайдан білесіз?

Оқушылардың берілген тапсырмалар бойынша жоба қорғауларынан,бағалау парағы арқылы анықтауға ,оқушылардың сұрақтарға жауап беру мен күткен нәтижеге жеткенін анықтауға болады.






Сабақ барысы


Уақыт

Мұғалім іс-әректі

Оқушының іс-әрекеті

Ресурс

Ұйымдастыру 3 мин.Кіріспе

Сәлемдесу,түгелдеу.Назарларын сабаққа аудару.Топтық жұмысқа оқушыларды бейімдеу.топ ережесін еске түсіру.Ретімен санау арқылы 2 топқа бөлемін

Оқушыларды топтық жұмысқа тарту.оқушыларды 2 топқа бөлу Топ сандар 1- топқа,жұп сандар,2- топқа отырады


Түсаукесер

2 мин

Оқушыларды сабақтың мақсатымен,тақырыбымен таныстыру.

Оқушылар дәптерлеріне күннің реті мен сабақтың тақырыбын жазып алады.

Интер.тақта

Негізгі бөлім 25 минут


Түркі тілдес елдермен таныс екенін білу мақсатында ББҰ кстесінің білемін;Білгім келеді бағанын толтыру

1-қадам.Топтық жұмыс

1-топ

ОртаАзиядағы түркі тілдес елдердің дүние бөлігіндегі және тарихи географиялық орны

2Экономикалық –географиялық жағдайының ерекшелігі

3.Аймақтағы әкімшілік бөлінуі

4.Табиғаттағы,табиғат ресурстары

5.Туристік обьекті 6. Халқы

7.Шарашылығы.Өнеркәсіп пен ауыл шарушылығының саланың құрамы,даму бағыттары.Көлік қызмет көрсетуІшкі экономикалық айырмашылықтары.Ірі қалалары

8.Сыртқы экономикалық байланыстарыҚазақсанмен өзара қарым-қатынастары


1.Оқушылар білімімен бөоліседі Топтық ереже бойынша топ мүшелері өз жұмыстарын атқарады














Оқушылар критери арқыл бағаланады2 жетістік,1 ұсыныс арқылы топтар бірін-бірі бағалайды





















Жұмыс парағы

























2-топ

Кавказ,ресей,Қытай мемлекеттеріндегі түркі тілдес елдер


Бағалау

Крийтеримен бағалау

2-қадам

Жеке және топтық жұмыс

Географмялық саясаты

Тақырыпқа байланысты әр топ өз тапсырмалары бойынша не білетіндерін пайдалана отырып,формативті бағалау.



3-қадам.Топтық жұмыс.

Шығармашылық жұмыс

Әр топ жұмыс дәптеріне.кскін картаға түркі тілдес елдердің шекараларын түсіру









Әр топ жұмысын қорғайды.


2-қадам бойынша жұптас, топтас бойынша бір-бірімен ой бөлісу(бармақпен бағалау)

3-қадам бойынша оқушылар ұтымды,құнды жауап берген топ мүшелерін бағалау 1 тілек арқылы бағалайды.







Оқулық,кеспе қағаз










Жұмыс дәптер










О.Ү.Б

7мин


4-қадам.Қорытынды

Топ ішіндегі жүргізілген жұмыстар туралы сыртқы,ішкі бақылаушыларды сөйлету

«Сабақтан алған әсерін»рефлексия жазбаша және ауызша,баяндау ұсынылады.

Сабақты қорытындылау мақсатында алған әсерлерімен бөлінеді,ұсыныс тастайды.


Үйге тапсырма

2 минут

Үйге тапсырма:

Түркі тілдес елдердің шаруашылығы

Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады







10 «А»сынып оқушысы --------------пәніне арналған 1 күндік жұмыс парағы.


Сабақ тақырыбы:§ 5.Қазақстан әлем картасында,эконмикалық-географиялық жағдайы және мемлекеттік құрылысы.


Сабақтың мақсаттары:Жұмысты орындау барысында талап етілетін ерекшеліктер:


  1. Шарт:.................................................................................................................

  2. Шарт:..................................................................................................................

  3. Шарт:.................................................................................................................

жеке жұмыс.1 күндік жұмыс парағына бүгінгі тақырып жайлы өз ойларыңды түсіріңдер.


Қазақстан экономикасы бұған дейін не білесіңдер?

ББҮ толтыру


Білемін

Білгім келеді

Үйрендім









  1. Қадам.Топтық жұмыс

  1. топ:Қазақстанның экономикалық-географиялық жағдайына сипаттама беріңдер

  2. топ:Қазақстанның ТМД елдерімен интеграциясын сипаттаңдар.Интеграция дегеніміз не? Түсіндіру

  3. топ:Қазақстанның әлем картасындағы алатын орнына баға беріңдер.

  4. топ:Қазақстан аумағы арқылы өтетін жолдарының экономикалық үшін қандай маңызы бар?

Талдау,картадан көрсетіп түсіндіру.--------

-----------

Бағалау.(критериймен бағалау)

  1. қадам.Топтық жұмыс.

Басқыш тапсырмалары

(Өз ойларыңды жұмыс парағына түсіріңдер)

Басқыш тапсырмалар.

  1. топ.Қазақстанмен шектесетін мемлекеттерді кескін картаға түсіріп,шектесудің тиімді және тиімсіз жақтарына баға беріңдер.

  2. топ.Қазақстанның мемлекеттік құрылысына сипаттама беру.

  3. Топ.Облыстың басты ресурсы-бұл оның экономикалық-географиялық жағдайы деген пікірге қалай түсінесің?


Көзқарастары

  1. топ.Картадан Қазақстанның Еуразия материгіндегі орнын көрсетіп,оның өзіндік ерекшеліктеріне сипаттама беру

Бағалау.(Формативті бағалау)

Бағдаршам.2 шет.1 ұсыныст.б

  1. қадам. Топтық жұмыс.

«Галереяға саяхат» ойыны арқылы әр топ мүшелері өздері орындаған жұмыстарын іліп,сол деректерді талдап,өз ойларын жазып түсіндіреді.


ББҮ толтыру


Білемін

Білгім келеді

Үйрендім








  1. қадам.Қорытынды:


Сабақ рефлексиясы:


Ұнады:.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Қиын болды:......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Тілегім:......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Выбранный для просмотра документ 10а ашык сабак.pptx

библиотека
материалов
Сабақтың тақырыбы: Түркі тілдес елдердің шаруашылығы
Сабақтың мақсаты: SMART мақсаты: Түркі тілдес елдердің шарушылығы туралы саба...
ББҮ кестесін толтыру Білемін Білгімкеледі Үйрендім
1-топ. 1.Орта Азиядағы Түркі тілдес елдердің дүние бөлігіндегі және тарихи г...
2-қадам. Топтық жұмыс Бүгінгі тақырыпқа байланысты топтасып, өз тапсырмалары...
3-қадам. Жеке жұмыс Шығармашылық жұмыс Әр топ жұмыс дәптеріне, кескін картағ...
 Түркі тілдес мемлекеттер
 әзірбайжан
Әзірбайжан Республикасы Әзірбайжан Республикасы (әз. Azərbaycan Respublikası...
 Әзірбайжан Республикасы
Өзбекстан Өзбекстан Республикасы — Орталық Азияда орналасқан мемлекет. Жер а...
 Өзбекстан
 Өзбекстан Республикасы
 Татарстан
 Татарстан Республикасы
 Қарақалпақстан
 Қарақалпақстан Республикасы
 Қырғызстан
 Қырғызстан Республикасы
ББҮ кестесін толтыру Білемін Білгім келеді Үйрендім
4-қадам. Қорытынды. Сабақ рефлексиясы: Ұнады Қиын болды? Тілегім не ұсынысым:
Үйге тапсырма: Түркі тілдес елдердің шаруашылығы ( кескін картаға түсіру, жұм...
23 1

Описание презентации по отдельным слайдам:

№ слайда 1 Сабақтың тақырыбы: Түркі тілдес елдердің шаруашылығы
Описание слайда:

Сабақтың тақырыбы: Түркі тілдес елдердің шаруашылығы

№ слайда 2 Сабақтың мақсаты: SMART мақсаты: Түркі тілдес елдердің шарушылығы туралы саба
Описание слайда:

Сабақтың мақсаты: SMART мақсаты: Түркі тілдес елдердің шарушылығы туралы сабақ көлемінде топтық жұмыс арқылы білімдерін жүйелеу, түрлі елдердің шаруашылығының дамуы мен қалыптасу кезеңдеріне,дамыған салаларына сипаттама беруді жүзеге асыру. Білу: Түркі елдерінің шаруашылығы жайлы білу (барлығы) Түсіну: Түркі елдерінің географиялық орнын білу (көпшілігі) Қолдану: Түркі елдерінің шаруашылығына талдау жасау арқылы мамандану салаларын айта алу (кейбіреуі)

№ слайда 3 ББҮ кестесін толтыру Білемін Білгімкеледі Үйрендім
Описание слайда:

ББҮ кестесін толтыру Білемін Білгімкеледі Үйрендім

№ слайда 4 1-топ. 1.Орта Азиядағы Түркі тілдес елдердің дүние бөлігіндегі және тарихи г
Описание слайда:

1-топ. 1.Орта Азиядағы Түркі тілдес елдердің дүние бөлігіндегі және тарихи географиялық аймақтағы орны. 2.Экономикалық-географиялық жағдайы,ерекшелігі. 3.Аумағы,әкімшілік бөлінуі. 4.Табиғаты, ресурстары. 5.Халқы, көлік кешені 6. Шарушылығы (Өнеркәсіп, ауылшаруашылығының салалық құрамы). 7. Сыртқы экономикалық байланыстары. Қазақстанмен өзара қарым-қатынасы. 2-топ. 1. Кавказ,Ресей,Қытай мемлекеттеріндегі Түркі тілдес елдердің дүние бөлігіндегі және тарихи географиялық аймақтағы орны. 2.Экономикалық-географиялық жағдайы,ерекшелігі. 3.Аумағы,әкімшілік бөлінуі. 4.Табиғаты, ресурстары. 5.Халқы. 6. Шарушылығы (Өнеркәсіп, ауылшаруашылығының салалық құрамы). 7. Сыртқы экономикалық байланыстары. Қазақстанмен өзара қарым-қатынасы. 1-қадам. Жұптық жұмыс

№ слайда 5 2-қадам. Топтық жұмыс Бүгінгі тақырыпқа байланысты топтасып, өз тапсырмалары
Описание слайда:

2-қадам. Топтық жұмыс Бүгінгі тақырыпқа байланысты топтасып, өз тапсырмалары бойынша не білетіндігін пайдалана отырып, тақырыпты ашатын қызықты мағлұматтарды баяндау. Оларға талдау жасау.

№ слайда 6 3-қадам. Жеке жұмыс Шығармашылық жұмыс Әр топ жұмыс дәптеріне, кескін картағ
Описание слайда:

3-қадам. Жеке жұмыс Шығармашылық жұмыс Әр топ жұмыс дәптеріне, кескін картаға түркі тілдес елдердің шекараларын түсіру Бейнеролик (Азербайжан Республикасы)

№ слайда 7  Түркі тілдес мемлекеттер
Описание слайда:

Түркі тілдес мемлекеттер

№ слайда 8
Описание слайда:

№ слайда 9  әзірбайжан
Описание слайда:

әзірбайжан

№ слайда 10 Әзірбайжан Республикасы Әзірбайжан Республикасы (әз. Azərbaycan Respublikası
Описание слайда:

Әзірбайжан Республикасы Әзірбайжан Республикасы (әз. Azərbaycan Respublikası) — Азия мен Еуропа аралығында, Шығыс Кавказда орналасқан мемлекет. Ол солтүстікте Ресеймен Дағыстан Республикасы арқылы, оңтүстікте Иранмен, Батыста Армениямен шектеседі. Ал оның эксклавы Нахичевань Автономиялық Республикасы оңтүстікте Иранмен, шығыста және солтүстікте Армениямен, батыста Түркиямен шектеседі. Климаты. Әзірбайжанның жер бедерінің үштен екісін Үлкен және Кіші Кавказ таулары, Қарабақ жанартаулық таулы үстірті және Талыш таулары алып жатыр. Ең биік жері – Базардүзі (4466 м). Климаты қоңыржай белдеумен (Құра-Аракс ойпатында) субтропикалық белдеуді (Ленкоран ойпаты) құрайды. Қаңтар айының орташа температурасы ойпатты аудандарда 0°С-тан 3°С-қа дейін, шілденің орташа температурасы 25 – 27°С. Жауын-шашынның орташа мөлшері тау етектерінде 200 мм, тау-беткейлерінде 1400 мм, ал Ленкоран ойпатында 1700 мм-ге жетеді. Ірі өзендері Кура және Аракс. Ең үлкен көлдері – Қажықабұл және Бөйүкшор. Ойпатта шөл, шөлейт және құрғақ дала өсімдіктері өседі, таулы жерлерде жалпақ жапырақты орман басым.

№ слайда 11  Әзірбайжан Республикасы
Описание слайда:

Әзірбайжан Республикасы

№ слайда 12 Өзбекстан Өзбекстан Республикасы — Орталық Азияда орналасқан мемлекет. Жер а
Описание слайда:

Өзбекстан Өзбекстан Республикасы — Орталық Азияда орналасқан мемлекет. Жер аумағы – 442,4 мың км2. Халқы – 24,6 миллион (2000). Негізгі халқы – өзбектер (75,8%), онан басқа орыстар (6%), тәжіктер (4,8%), қазақтар (4,1%), татарлар (2,4%), қарақалпақтар (2,1%), т.б. ұлт өкілдері тұрады. Мемлекеттік тілі – өзбек тілі. Тұрғындары негізінен ислам дінін ұстанады. Астанасы – Ташкент қаласы (2,1 миллион адам). Жері табиғи ресурстарға бай. Бүкіл Орта Азиядағы газ конденсатының 74%-ы Өзбекстанның үлесіне тиеді. Алтын қоры жөнінен ол әлемде 4, жез қоры жөнінен 11, уран қоры бойынша 7 – 8-орынды иеленеді. Мақта дақылын өсіру көрсеткіші бойынша әлемде 5-орында, оны экспортқа шығару жөнінен 2-орында. Ел аумағынан жалпы ұзындығы 4 мың шақырым құрайтын 9 ірі газ құбыры өтеді. Аса маңыздылары: Орта Азия – Орталық және Бұхара-Орал құбырлары. Жібек шикізатын, жүн, қаракөл елтірісі, жеміс-жидек, алтын, табиғи газды экспортқа шығарып, азық-түлік, шикізат, т.б. өнімдерді сырттан алады.

№ слайда 13  Өзбекстан
Описание слайда:

Өзбекстан

№ слайда 14  Өзбекстан Республикасы
Описание слайда:

Өзбекстан Республикасы

№ слайда 15  Татарстан
Описание слайда:

Татарстан

№ слайда 16  Татарстан Республикасы
Описание слайда:

Татарстан Республикасы

№ слайда 17  Қарақалпақстан
Описание слайда:

Қарақалпақстан

№ слайда 18  Қарақалпақстан Республикасы
Описание слайда:

Қарақалпақстан Республикасы

№ слайда 19  Қырғызстан
Описание слайда:

Қырғызстан

№ слайда 20  Қырғызстан Республикасы
Описание слайда:

Қырғызстан Республикасы

№ слайда 21 ББҮ кестесін толтыру Білемін Білгім келеді Үйрендім
Описание слайда:

ББҮ кестесін толтыру Білемін Білгім келеді Үйрендім

№ слайда 22 4-қадам. Қорытынды. Сабақ рефлексиясы: Ұнады Қиын болды? Тілегім не ұсынысым:
Описание слайда:

4-қадам. Қорытынды. Сабақ рефлексиясы: Ұнады Қиын болды? Тілегім не ұсынысым:

№ слайда 23 Үйге тапсырма: Түркі тілдес елдердің шаруашылығы ( кескін картаға түсіру, жұм
Описание слайда:

Үйге тапсырма: Түркі тілдес елдердің шаруашылығы ( кескін картаға түсіру, жұмыс дәптерді толтыру)

Выбранный для просмотра документ 9 А сабак.doc

библиотека
материалов

Пәні:География

Сыныбы: 9 «А»

Сабақтың тақырыбы:§5.Қазақстан әлем картасында ,экономикалық-географиялық жағдайы және мемлекттік құрылымы.


SMART мақсаты:


Сабақтар топтамасындағы аяқталғанда оқушылардың нені білгенін,түсінгенін және жасай алғанын қалар едіңіз?


Білу:Қазақстанның экономикалық-географиялық тропиктік жолдарын білу.Картамен жұмыс жүргізе білу(барлығы)

Түсіну:Интеграция ұғымын түсіну.

Қолдану:Қазақстанның әлем картасындағы алатын орнына баға беру,картамен жұмыс істей білу.

Жұмыстың қандай түрлері оқушылардың белсенді білім алуына әсер етіп,олардың ойлауына барынша ықпал жасайды?

Диалогтік оқыту арқылы топтағы талқылауды ұйымдастырамын.

Топпен жұмыс жасау үшін арнайы тапсырмалар беремін(топтық,жұптық жұмыс)

Пікірлер айтуға амал жасаймын.

Оқушыларға білім алуға көмектесу үшін бағалауды қалай пайдаланасыз?

Оқушыларды бағалаудакритерий арқылы нормативті бағалауды пайдаланамын,жасалған жұптық үшін.

Бағдаршам сигналдары:

Жасыл сигнал-Мен жақсы орындадым,Сары –мен жартылай орындадым,бірақ әлі де жұмыс істеу қажет,қызыл сигнал маған көмек керек,оқушылардың өзін-өзі өзгені бағалауына мән беремін.

Сыныптағы барлық оқушыларды (талантты және дарынды,жас ерекшеліктеріне сәйкес) жұмысқа қалай тартасыз?

Жұмысты ерте орындап болған оқушыға қосымша тапсырма беріледі,жас ерекшеліктеріне сәйкес беріледі.

Сіз олар үйренеді деп жоспарлаған мәселелердің барлығын олардың үйретілгенін қайдан білесіз?

Оқушылардың берілген тапсырмалар бойынша жоба қорғауларынан,бағалау парағы арқылы анықтауға ,оқушылардың сұрақтарға жауап беру мен күткен нәтижеге жеткенін анықтауға болады.







Сабақ барысы


Уақыт

Мұғалім іс-әректі

Оқушының іс-әрекеті

Ресурс

Ұйымдастыру 3 мин.Кіріспе

Сәлемдесу,түгелдеу,назарларын сабаққа аудару,5 жол аудару,берілген кеспе қағаз арқылы топқа бөлу,топ,ережесін еске түсіру

Оқушыларды 4-5 топқа бөлуі


Тұсау кесер 5 минут

Оқушыларды сабақтың мақсатымен,тақырыбымен таныстыру.

Оқушылар дәптерлеріне күннің реті мен сабақтың тақырыбын жазып алады.

Интер.тақта

5минут

1-қадам.Жұппен жұмыс.Үй тапсырмасын жұбымен тексереді.Бағалау:бағдаршам арқылы.

1.Оқушылар үй тапсырмасын жұбымен тексереді,білімімен бөліседі,жұптар бірін-бірі бағалайды


Негізгі бөлім 25 минут
























Презентация

Оқушыларға бейне жазбаны көрсету арқылы Қазақстанның экономикалық-географиялық жағдайына,әлем картасындағы орнына Қазақстанмен шектесетін мемлекеттерді кескін картаға түсіріп,шектесудің тиімді,тиімсіз жақтарына баға бергізу,өз ойларын ортаға салдырамын.Оқулықтың тақырыпшаларын оқытамын.

2-қадам

Топпен жұмыс

«Басқыш тапсырмаларын»оқулықпен жұмыс.Әр топқа тапсырмалар беру арқылы әр топтың пікірлерін тыңдау.Бір-біріне түсінігін бергізу.Бағалау критерий арқылы.

3-қадам.Топтық жұмыс.

«Галереяға саяхат»ойыны арқылыәр топ мүшелері өз орындаған жұмыстарын іліп қояды.Әр топ бөлініп галереяға ілінген деректердіоқып,тамашалап,өз ойларын айтады,сипаттама береді.Формативті бағалау

Топтық ереже ботйынша топ мүшелері өз жұмыстарын атқарады.Оқушылар критерий арқылы бағалайды.Бағдаршам сигналдарын ишаралар арқылы бірін-бірі бағалайды.


2-қадам бойынша (бармақпен бағалау)








3-қадам бойынша оқушылар ұтымды,құнды жауап берген топ мүшелерін бағалау парағы арқылы топ басшысы бағалайды.

Оқулық,кеспе қағаз










Жұмыс дәптер








Постер карта


10 минут

Сергіту сәті

4-қадам.Қорытынды

Топ ішіндегі жүргізілген жұмыстар туралы сыртқы,ішкі бақылаушыларды сөйлету

«Сабақтан алған әсерін»рефлексия жазбаша және ауызша,баяндау ұсынылады.

Сабақты қорытындылау мақсатында алған әсерлерімен бөлінеді,ұсыныс тастайды.


Үйге тапсырма

2 минут

Үйге тапсырма:

§5.Қазақстан әлем картасында экономикалық-географиялық жағдайы және мемлекетік құрылысы

Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады,түсінбеген тапсырманы сұрайды.

























9 «А»сынып оқушысы --------------пәніне арналған 1 күндік жұмыс парағы.


Сабақ тақырыбы:§ 5.Қазақстан әлем картасында,эконмикалық-географиялық жағдайы және мемлекеттік құрылысы.


Сабақтың мақсаттары:Жұмысты орындау барысында талап етілетін ерекшеліктер:


  1. Шарт:.................................................................................................................

  2. Шарт:..................................................................................................................

  3. Шарт:.................................................................................................................

жеке жұмыс.1 күндік жұмыс парағына бүгінгі тақырып жайлы өз ойларыңды түсіріңдер.


Қазақстан экономикасы бұған дейін не білесіңдер?

ББҮ толтыру


Білемін

Білгім келеді

Үйрендім









  1. Қадам.Топтық жұмыс

  1. топ:Қазақстанның экономикалық-географиялық жағдайына сипаттама беріңдер

  2. топ:Қазақстанның ТМД елдерімен интеграциясын сипаттаңдар.Интеграция дегеніміз не? Түсіндіру

  3. топ:Қазақстанның әлем картасындағы алатын орнына баға беріңдер.

  4. топ:Қазақстан аумағы арқылы өтетін жолдарының экономикалық үшін қандай маңызы бар?

Талдау,картадан көрсетіп түсіндіру.--------

-----------

Бағалау.(критериймен бағалау)

  1. қадам.Топтық жұмыс.

Басқыш тапсырмалары

(Өз ойларыңды жұмыс парағына түсіріңдер)

Басқыш тапсырмалар.

  1. топ.Қазақстанмен шектесетін мемлекеттерді кескін картаға түсіріп,шектесудің тиімді және тиімсіз жақтарына баға беріңдер.

  2. топ.Қазақстанның мемлекеттік құрылысына сипаттама беру.

  3. Топ.Облыстың басты ресурсы-бұл оның экономикалық-географиялық жағдайы деген пікірге қалай түсінесің?


Көзқарастары

  1. топ.Картадан Қазақстанның Еуразия материгіндегі орнын көрсетіп,оның өзіндік ерекшеліктеріне сипаттама беру

Бағалау.(Формативті бағалау)

Бағдаршам.2 шет.1 ұсыныст.б

  1. қадам. Топтық жұмыс.

«Галереяға саяхат» ойыны арқылы әр топ мүшелері өздері орындаған жұмыстарын іліп,сол деректерді талдап,өз ойларын жазып түсіндіреді.


ББҮ толтыру


Білемін

Білгім келеді

Үйрендім








  1. қадам.Қорытынды:


Сабақ рефлексиясы:


Ұнады:.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Қиын болды:......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Тілегім:......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................











219 Ы.Алтынсарин атындағы қазақ орта мектебі













Сабақтың тақырыбы:

§5.Қазақстан әлем картасында ,экономикалық-географиялық жағдайы және мемлекттік құрылымы












Сыныбы: 9 «А»

Пәні: География

Пән мұғалімі: Кәрібаева Б.Т.











2013-2014 оқу жылы



Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 27 сентября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
