Сабақ
: Қазақ тілі
Сабақтың
тақырыбы: 9.1.Жеңіс күні. Одағай сөздер
|
Мектеп:
« М.Дауленов ат.МИ» КММ
|
Күні:
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Жексенова А
|
Сынып: 7
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Осы
сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
7.4.4.4.Одағай
түрлерін ажырата білу,орынды қолдана білу
7.1.4.1.мәтін
тақырыбы,сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізі ойды
анықтау
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар орындай алады: Жеңіс туралы мәтінмен
танысады,одағай сөздер туралы білім алады.
|
Оқушылардың
көпшілігі орындай алады:мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді,одағай сөздерді
табады.
|
Кейбір
оқушылар орындай алады: Жеңіс туралы,соғыс туралы ойларын
жеткізеді.о.с. мысал келтіреді.
|
Күтілетін
нәтиже
|
Оқушылар:
Жеңіс күніне байланысты ақпарат алады,о.с. тән белгілермен танысады.
|
Тілдік мақсат
|
Пәнге
қатысты сөздік қор мен терминдер:Жеңіс күні,екінші дүниежүзілік соғыс,9
мамыр,Кеңес Одағының батыры,одағай,көңіл-күй.
|
Талқылауға
арналған сұрақтар:Соғыс және Жеңіс туралы не білесіңдер?Одаңай сөздерге мысал
келтіріңдер.
|
Ишара:мақұлдау
|
Алдыңғы
оқу
|
Өзге
елдердегі тамақтану тәртібі.Шылау сөздер
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған
жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
2мин
|
Ұйымдастыру
Топқа
бөлу
|
|
Сабақтың
ортасы
3 мин
4 мин
4 мин
5мин
4мин
15 мин
|
Шеңберлі
байланыс. «Көктем мезгілі келгенде...»
Жұптық
әңгіме «ҰОС туралы бейнебаян»
Дескриптор:
бейнебаянды көреді.
Жұбымен талқылайды
1-тапсырма
«Ойлан,жұптас,бөліс»
әдісі.Мәтінді оқыңдар.
Дескриптор:
1.Мәтінді
оқиды 2.1А,Ә сұрағына жауап береді.
ТІЛДІК БАҒДАР ( Одағай сөздер)
2-тапсырма.
Дескриптор:одағай сөздерді тауып,дәптерге жазады.
Тапсырма Мәтінді мұқият тыңдап, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы алған әсеріңізбен
бөлісіңіз. Негізгі ойды анықтаңыз.
Дескриптор: сөйлеушінің
сөйлеу мәнерін ажыратады;өз әсерімен бөліседі;негізгі ойды анықтайды.
|
ҚБ
«Үш шапалақ»
Бейнебаян
Оқулық,231-бет
ҚБ
«Бас бармақ»
Оқулық
231-бет
ҚБ
тапсырмасы
56-бет
|
Сабақтың
Соңы 3
мин
|
Кері
байланыс «Білім қоржыны»
Үй
тапсырмасы: Одағай сөздерді қатыстырып,Жеңіс күніне арналған құттықтау хат
жазу
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау
– оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті
оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау
– оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық
байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен
байланыс (тәрбие элементі)
|
«Шынжырлы
байланыс»
«Жұпты
әңгіме»
«ойлан,жұптас,бөліс»
«Білім
қоржыны»
|
Одағай
түрлерін ажырата білу,орынды қолдана біледі.
мәтін
тақырыбы, сөйлеушінің дауыс ырғағы мен сөйлеу мәнері арқылы негізі ойды
анықтайды.
|
Тарих,мәдениет
пен тілдің ортақтығы
Қоғамымыздағы
ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім
|
Рефлексия
Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не
үйренді?Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?Жоспарланған саралау жақсы
іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?Уақытты қалай
пайдаландым?Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
|
Қорытынды
бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты):
1.
2.Қандай
екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту
мен оқуға қатысты)?
1.
2.
Осы
сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі
сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
|
|
|
|
|
|
|
|
|