Психология-лық ахуал
Өткенді тексеру
І.Мағынаны тану
1. Жаңа тақырыпты ашу
2. Сабақтың мақсатын анықтау
3. Оқулықпен жұмыс
ІІ. Бекіту
Жұптық жұмыс
Сергіту сәті
2.Топтық жұмыс
3.Сабақтың корытындысы
ІІІ. Бағалау. Рефлексия
| Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды түгендеу, назарын сабаққа аудару Фонетикалық жұмыс. Мұғалімнің сұрағы: Сендер сабаққа қалай дайынсыңдар? Кітап жатыр партада, Дәптер жатыр партада, Қалам жатыр парта, Бәрі-бәрі орында Ой қозғау Дыбыс дегеніміз не? -Әріп дегеніміз не? -Дыбыстар нешеге бөлінеді? -Дауысты дыбыстар қалай айтылады?
Ал ,балалар! күн мен бұлтты пайдаланып өткен дыбыстарды қайталап алайық. Тақтаға шыққан балаларды өздеріне қызыл және жасыл қарындашпен белгілету. Енді бәріміз экранға назар аударайық. Сюжетті суретке мәтін құрастыру. Анам тамақ дайындады. Ол қасық, шанышқы алды. Мен атамды тамаққа шақырдым. Тамақ пісті. Тамақтан кейін ыстық шай іштік. (Бағалау) Сабағымыздың тақырыбын анықтап, мақсатын тауып алайық. Ол үшін мынаған қарайық, Жұмыс ...ұралдары Ойыншы...тар Ыдыстар мына сөздерді оқып көріңдерші, не байқадық. Қандай дыбыс жоқ ? -Қ дыбысы. Дұрыс айтасыңдар. Сабағымызда бүгін не істейміз: 1. Қ дыбысы мен әріпі танысамыз. 2. Қ дыбысынан басталатын сөздермен танысамыз, оқимыз. 3 Қ әріпін бастырып, әдемі жазамыз. -Қ дыбысын айтқанда тіліміз артқа тартылады.ерніміз созылып, тісіміз ашық тілдің түбірі жұмсақ тақтайға тіреледі. . Қ қатаң, өздігінен буын бола алмайды. дауыссыз. Сөздердің ортасында қасқыр, басында қоян , аяғында қонжық кездеседі Қ әріпін айтқызу хормен қ - қ - қ -Балалар! Кітабымызды ашайық. Тізбектеп оқыту . «Дауыстап оқы» әдісі Дескриптор: оқудың түрлері (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтастай , түсініп оқиды. «Болжау» әдісі. Тақтайшамен жұмыс «Заттар кімдікі» жұптық жұмыс. Дәптермен жұмыс. Қ әріпін.ауада, дәптерде жазғызу. Қ үш элементтен тұрады. Сергіту сәті Ормандағы аюдың Құлпынайы көп екен. Теріп-теріп алайық Қалтамызға салайық. Кеспе сөздерден сөйлем құрастыру. 1-топ. Мен қарақат теріп жедім. 2- топ Біз машинамен қалаға бардық. 3-топ Қарбыз өте дәмді болды. 4-топ Қаламқас біздің көрші екен. 5-топ Асан өзенге қармақ салды. 6-топ Марат далада тышқан көрді. Балалар жұмбақты шешеді. Жұмбақ Қалқиған екі құлағы, Елеңдеп қорқып тұрады. (Қоян) Қыс бойына жатады, Тәтті ұйқыға батады. (Қонжық) Аузы бейне шалғы,орақ, Шөп емес,бірақ мал орады (Қасқыр) Қай сөзде қ кездесті. Сол сөзді буынға бөл. Сабақ сендерге ұнады ма? Біз оқу мақсатына жеттік па? Егерде сабақ түсінікті болса, алдымыздағы шарымызды күнге немесе бұлтқа жапсырамыз.
| Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады, қайталайды, сұраққа жауап береді
Айтылым. Өткенді қайталайды. Сұраққа жауап береді.
Айтылым. Сюжетті суретке мәтін құрастырады.Өз ойларын баяндайды.
Айтылым. Сұраққа жауап береді. Берілген сөздерге мысал келтіреді.
.
Айтылым. Қ дыбысының дауыссыз екенін көрсетеді.
Айтылым. Хормен айтып, қимыл көрсетеді.
Оқылым. Сөздерді буындап, тұтас оқиды. Мағынасын түсіндіреді.
Жұппен жұмыс жасайды. Заттардың кімге тиесілі екенін анықтайды.
Жазылым. Бастырып жазу әдісін қолданады
Айтылым. Топпен бірлесіп жұмыс жасайды. Кеспе сөздерден сөйлем құрастырады
Айтылым. Жұмақты шешеді. Жауабындағы сөздерді буынға бөледі. Қ дыбысының қай жерде кездесіп тұрғанын анықтайды
Айтылым. Шарларын күнге, бұлтқа жапсырады.
|
Слайд
Көрнекілік, слайд, шарлар, бағалау-смайлик
Суреттер, шарлар
Карточкалар, бағалау- от шашу
Слайд
Оқулық, бағалау-от шашу
Тактайша, маркерлер, текшелер, бағалау-от шашу
Дәптер, қалам
Слайд, кимылмен көрсету
Парактар, пойыз, текше, бағалау-ту
Әр-түрлі шарлар, суреттер
Суреттер
Суреттер, шарлар
.
| 5 мин
8мин
8 мин
1мин
16 мин
2 мин |