Мұғалімнің
аты -
жөні
|
Нурбергенова
Айнагүл
|
Мектебі
|
Құржыманұлы
атындағы №8 орта мектеп
|
Тақырыбы
|
Кезекті сабақты жоспарлауда
мұғалімге не қажет?
|
Мақсаты
|
Нақты нәтижеге жетуге оған жетудің тиімді жолдарын өзі табуға ынталандыру
|
Жалпымақсат
|
Мұғалімдерге
сабақты жоспарлау кезінде қажетті
қарапайым
әрі аса маңызды ескертпе - кеңестер ұсыну
|
Күтілетін нәтиже
|
Оқыту
мен тәрбиелеуде оқытудың тиімділі артып,
нәтижелерге
жеткізетін мақсаттар қоя алады; мақсатқа жету
үшін
тиімді жолды таңдап нәтижеге жете алады.
|
7
модульдің қолданылуы
|
АКТ,
“Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”,
“Сыни тұрғыдан
ойлауға үйрету”,
“Оқытуды
басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер
|
ЖИГСО, СТО.
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Шаттық шеңберін жасай отырып,
мұғалімдерді
санау арқылы топқа бөлу
|
Семинарға
қатысушылар санау арқылы топтасу, өз жұптарын тауып,
топ болып
құралу
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Мұғалімдердің
іс-әрекеті
|
Психологиялық
ахуал
|
|
Баяу
музыка ырғағымен тыныштық сәті жасалады
|
Баяу
музыка ырғағымен жан дүниесі тынышталады
|
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
|
"Кезекті сабақты жоспарлауда мұғалімге не қажет?"
сұрақтар
беру арқылы ой қозғау
|
интерактивті
тақтадан сабаққа дайындалуда басшылыққа алатын сұрақтар
көрсетіледі.
|
Мұғалім
берген тапсырманы орындау. Слайдта жазылған барлық қайталау сұрақтары мен
тапсырмалар интерактивті тақтамен беріліп, әр топ өз білгендерін,
білетіндерін сыни тұрғыдан ойлау арқылы нақты дәлелдермен жауап береді
|
Түсіну
|
Қатысушыларды
жарыс ретінде топпен сайыстыру мақсатында сұрақтар беру
|
Жаңа
тақырыпты бастамас бұрын
ой
қозғау мақсатында
қатысушыларға
бірнеше
сұрақтар
дайындау
|
Қатысушылардың
мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерін ортаға
салу.
Топпен
жұмыс жасау
|
Қолдану
|
«ЖИГСО
әдісі» пайдаланамыз
|
Осы көрсетілген
Жаңа тақырыпты
қатысушыларға
қысқаша түсіндірумақсатында
дайындық
жасату
|
Қатысушылардың
мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту, бір сабақ жоспарын
ортаға салу.
Әдіс
бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады, бір-біріне
түсіндіреді
|
Талдау
|
Тақырып беріп өзара пікір сайыс туғызу
|
Топтарға жаңа тақырып
бойынша және
өткен сабақты
толық меңгерту
мақсатында
тапсырмалар
беріледі. Сұрақтар
мен
қосымша тапсырмалар
жаңа тақырып
бойынша,
қалай түсінгендігін
тексеру
|
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, топпен тапсырмаларды
талқылау, әр топтан көшбасшы ортаға шығып, өз ойын және пікірін жеткізу,
талдау және бағалау, тапсырмаларды орындату
Берілген
сұрақтар арқылы топтар бір-бірімен диалогке түседі.
|
Жинақтау
|
«Әрбір
сабағыңызды талдаңыз» (кітап,сурет пен жұмыс,
жинақтау, бағалау) (5 мин
|
Мұғалім жаңа тақырыпқа
байланысты үлгі
ұсынады
|
Қатысушылар
өз ойларын ортаға
салады
|
Бағалау
|
Мұғалімді
бағалау
(2 мин)
Бағдаршам арқылы
|
Бағдаршам тарату
|
Топтар бағалайды
|
Рефлексия
|
Стикерлерді
толтыру
|
Қатысушыларға стикер
толтыруды ұсыну
|
Ұсынылған стикерді толтыру
|