11-сабақ
жоспары
Пәні: Биология
Пән
мұғалімі: Муканова
Айгүл Асериятовна
Мерзімі:
06.10.2015ж.
Сыныбы
9
сынып
Сабақтың тақырыбы:
Органикалық заттардың тотығуы есебінен жасушаның энергиясымен
қамтамасыз етілуі. Биологиялық тотығу және жану. Анаэробтық және аэробтық
гликолиз. Митохондриялар — жасушаның энергиялық стансасы.
Мақсаты: Биологиялық тотығу жіне
жану, гликолиз процесі туралы білім алу.
Міндеттері:
-кері байланыс әрекетін жүзеге асыру;
-орындалған тапсырмаларға рефлексия жасау;
-өздік және өзара бағалауды үйрену;
-топта бірлесіп талқылау;
-өзіндік сыни пікір білдіру;
Қолданылатын
модульдер: «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «АКТ»,
«Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «ОүБ және ОБ», «Талантты және дарынды балаларды
оқыту», «Жас ерекшелігіне сәйкес оқыту», «Оқытуды басқару және көшбасшылық».
Стратегиялар:
«Мен
сені таныстырғым келеді»; «Мен саған, сен маған»; «Таныстырылым»; Кері байланыс
Сабақ кезеңдері
|
Жоспар мазмұны
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекет
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе
Ұйымдастыру
1-2 минут
|
«Мен сені таныстырғым келеді» стратегиясы
Мақсаты: тұлғааралық қарым-қатынас
орнату.
|
Сәлемдесу.
Оқушылардың сабаққа деген сенімділіктерін арттыру.
|
Шеңбер бойына тұрады бір-бірінің жақсы қасиеттерін
айтады.
|
Ауызша
мадақтау
«Жарайсыңдар!»
|
Интерактивті тақта.
|
Тұсаукесер
10 минут
|
«Мен саған, сен маған» стратегиясы
Мақсаты: өткенді қайталау
|
Оқушыларға бір-біріне сұрақ қоюды ұйымдастырамын.
|
Өткен
сабақ бойынша бір-біріне сұрақтар қояды.
|
Бірін
бірі бағалау
|
Стикерлер
|
Негізгі бөлім
20 минут
|
Топқа бөлу
Мақсаты: Ынтымақтастық қарым-қатынас
орнату
Жаңа материалды игерту
«Таныстырылым»
Мақсаты: Тәуелсіздікке үйрету, мағынаны
тани білу.
Сергіту сәті
|
Оқушылардың қаламдарын әр үстелге бөліп қоямын.
Органикалық заттардың тотығуы есебінен
жасушаның энергиясымен қамтамасыз етілуі. Биологиялық тотығу және жану.
Анаэробтық және аэробтық гликолиз. Митохондриялар — жасушаның энергиялық
стансасы
тақырыбы туралы түсінік беремін.
Бейнекөріністі қайталап жаттығулар жасауға жағдай
жасау.
|
Өздерінің қаламдары қай топта болса сонда барып
отырады.
Топтар таныстырылым дайындайды.
Денелерін шынықтырады, сергиді
|
Гүлмен
бағалау
|
Флипчарт, маркерлер, интернет желісі
|
Қорытынды
10 минут
|
Рефлексия
Мақсаты: Кері байланыс жасауға үйрету
-
Үйге
тапсырма:
|
Оқушыларға көңіл-күйлерін білдіруді ұсынамын
Оқулықтағы мәтінді оқып білу;
Рефлексия жазу. Мәтінді оқу.
|
Не білгендерін жазады
Мәтінді оқиды,тақырыпқа қатысты негізгі сұрақтар дайындау,рефлексия,эссе
жазады.
|
Өзін-өзі
бағалау
Жинынтық
баға
|
Стикерлер, кесте
|