Сабақтың
тақырыбы:Үшбұрыш
және тік төртбұрыш сызу
Сабақтың мақсаты:
а) Оқушыларға «Үшбұрыш және тік
төртбұрыш сызу» тақырыбын түсіндіру, «Үшбұрыш» және «Тік төртбұрыш» туралы
мәліметтер беру, есептер шығару, білімдерін кеңейту;
ә) Оқушылардың өзін-өзі бағалауын,
сын тұрғысынан ойлау қабілетін , есептеп шығару арқылы логикалық, шығармашылық
қабілеттерін дамыту;
б) Оқушылардың бойында елжандылық,
еңбексүйгіштік, адамгершілік пен адалдық, шапшаңдық пен тазалық қасиеттерін
қалыптастыру.Бірінің пікірін бірі тыңдауға тәрбиелеу;
Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту
Сабақтың түрі: ойын сабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап,әңгімелесу,түсіндіру,
көрсету
Көрнекілігі: суреттер,геометриялық фигуралар,карточкалар.
Сабақ барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі:
а) Оқушылардың назарын сабаққа
аудару
ә)сынып тазалығына мән беру
б) Құрал-жабдықтарын түгендеу
II.Үй тапсырмасын сұрау
III.Жаңа сабақ
Үш нүктеден, үш қабырғадан, үш бұрыштан құралған геометриялық
фигура үшбұрыш деп аталады.
Тік төртбұрыштың арама-қарсы қабырғалары тең болады.
2-есеп
Машинаның моделін құрастыру үшін, оның сызбасын жаса.Ол үшін геометриялық
фигураларды пайдалан.Төртбұрыш,тіктөртбұрыш,шаршы,шеңбер.
3-есеп
Ш: Үй құрылысында -25 сылақшы
Олардан 19-ы кем тас
қалаушы
? сонша жұмысшы
С:Барлығы -? адам
Ш: 25-19=6
25+6=31
25+6+31=62
Ж: Барлығы -62 адам
Кел ойнайық!
«Балық аула»
5-есеп
(Қасқырдың шелегіне балықтың толуына көмектесу)
2 дм 7 см
24 см
+
+
4 дм 3
см
43 см
7 дм 0 см
70
см =7 дм 0 см
7 дм 0 см
70
см
-
-
2 дм 7
см
27 см
4 дм 3
см
43 см =4 дм 3 см
6-есеп
(Аюдың шелегіне балықтың толуына көмектесу)
27+а а=43;
0;
а-27 а=70; 27;
27+43=70
70-27=43
27+0=27
27-27=0
IV.Қорытынды
(Оқушылаға карточка тарату)
Қ-30+70
О-50+50
Р-15+10
Ы-30+20
Т-80-60
Ы-100-40
Н-25+25
Д-20-10
Ы-60-50
Бүгінгі сабақты сұрақтар қою арқылы қорытындылау.
Үйге тапсырма беру. 4- есеп (168 бет)