|
Мұғалімнің аты-жөні:каримова Н.С
Күні:
19.01 2018
|
СЫНЫП: 5
Сабақ 95-96
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағаноқушылар саны: 0
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Фастфудың зияны
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
О1
Мәтіндегі негізгі ақпаратты аңықтау.
|
Сабақ нәтижесі:
|
Оқушылардың
барлығы мынаны орындай алады:
Тақырыптың аясында қазақша қарапайым сөйлемдер құрау арқылы
жаңа сөздерді меңгереді
Оқушылардың
көбісі мынаны орындай алады:
Топтық
жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.
Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай алады:
Оқулықтан
тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша
мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.
|
Жетістік критерий- лері:
|
Оқушыныңтөменгіжетістігі(ОТЖ):қазақшадұрыстамақтанужөніндеқарапайымсөйлеуүлгілерін
пайдалануарқылыақпаратбереалады.
Оқушыныңорташажетістігі(ООЖ):қазақтіліндеқарапайымсөйлемдерарқылыдұрыстамақтану
нормаларынсипаттайды.
Оқушының
жоғарғы жетістігі(ОЖЖ): тақырып аясында өз бетімен қазақша мәтін құрайды.
Тез
бұзылады, ескерту, жиі, сапа, қазы-қарта, артық салмақ.
|
Тілдік құзіреттілік
|
Дәрумендер
- денсаулық кепілі
|
Ресурстар
|
Оқулық,
суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі
заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап,
әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка,
қазақ тілі.
|
Алдыңғы
оқу
|
Мәтіннің
тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтау.
|
Сабақтың жоспары
|
Жоспарланғануақыт
|
Сабақ барысы :
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
5 минут
|
Бағалау
парақшасымен таныстыру
Ұйымдастыру кезеңі
-Сәлемдесу.
Түгендеу Өткенді қайталау
- Қандай мақсатпен жұмыс жасадық?
- Не істедік?
|
Тапсырманы
орындаған әр балаға конфеттер беріп отырамын.
|
Жаңа
білім
10 минут
|
Тақтаға
сабақтың мақсатың жазу.
Бейне
сюжет көру.Балалар не туралы фильм? Фасфудттың зияны қандай?
«Карусель
әдісі» жұппен оқушылар фасфудттың зияны туралы сөйлеседі диалог жасайды
І топ
1. суретке
қарап, әңгімелеу.
2. Жазбаша
мәтін құрау.
3. Мәтінге
ат қою.
Оқушылардың
жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында интерактивті тақтадан
тақырыпқа байланысты дайындалған слайдтарды көрсетеді. Ой шақыру сұрақтарын
қояды:—Балалар,сендердұрыстамақтанасыңдарма?Дұрыс тамақтану ережелерін
білесіңдер ме?
|
Оқулық,
мәтіндер.
|
Ортасы
10 минут
|
Сөздікпен жұмыс.А)Мұғаліминтерактивтітақтадантақырыпқа қатысты
жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Олардыоқиды,оқушыларғақайталатады.
2. Мәтіналды жұмыс.
А) Жазылым. Айтылым. 1, 2-тапсырманы орындатады.
3.Мәтінменжұмыс.А)Тыңдалым.Оқылым.Мәтіндімәнерлеп, дұрысоқуғамашықтандыруүшін3-тапсырманыорындатады.
Ә)Айтылым.Дұрысайтуға,жаңаақпараттықабылдауғамашық- тандыру
үшін 4-тапсырманыорындатады.
Б) Жазылым. Дұрыс, сауатты жазуға машықтандыру үшін 5-тап- сырманы
орындатады.
4.
Сергіту сәті. Кластер (6-тапсырма) құрғызады.
5.Мәтінсоңыжұмыс.А)Тілдесім.Оқулықтағы8-тапсырманы орындатады.
6.«Кел,жаттайық!»айдарыменберілгенөлеңдіоқиды,мәнерлеп оқуға
машықтандырады.
Жазылым. Айтылым. Суретте берілген тағамдарды атайды, сұрақ- тартыңжауабын
белгілейді.
Тыңдалым.
Оқылым. Тыңдайды, мәтінді дұрыс
оқуға машықтанады.
Айтылым. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап
береді.
Жазылым.
Сөйлем құрайды.
«Фастфуд тағамдары» деген тақы- рыпта кластер құрайды.
Тілдесім. Жағдаяттық тапсырманың шартын орындайды.
Өлеңді мәнерлеп оқиды, жаттайды.
|
Оқулық,қабырғаға
ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер
|
|
|
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
10 минут
|
БББ
кестесі
Білемін
|
Білдім
|
Білгім келеді
|
|
|
|
Жұптық
жұмыс. Дұрыс тамақтану ережесін құрастыртады.
Дұрыс тамақтану ережесінқұрастырады.
Топтық
жұмыс. «Жұптас. Ойлан. Пікірлес» стратегиясы.
«Фастфуд тағамдары» тақырыбында өз
пікірлерін ортаға салады
Мәтін -
мағына жағынан өзара байланысты екі не одан да көп сөйлемнен құралады.
Мәтінге ат қоюға болады.
Кітаппен жұмыс Жаттығуларды топтарға бөліп орындау.
|
|
Бағалау
5 минут
Кері
байланыс
3 минут
|
|
Кері
байланыс кемесі
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау
– Сіз қосымша
көмек
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Сіз
қабілеті
жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау
- Оқушылардың
үйренгенін
тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік
жəне еңбекті
қорғау
ережелері
АКТ-мен
байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
·
|
·
|
·
|
Рефлексия
Сабақ
/ оқу
мақсаттары
шынайы
ма?
Бүгін
оқушылар
не
білді?
Сыныптағы
ахуал
қандай
болды?
Мен
жоспарлаған
саралау
шаралары
тиімді
болды ма?
Мен
берілген
уақыт
ішінде
үлгердім
бе? Мен
өз
жоспарыма
қандай
түзетулер
енгіздім
жəне
неліктен?
|
Төмендегі
бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол
ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес
келетін
сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай
екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай
екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ
барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге
көмектесетін не білдім?
|
|
|
|
|
|
|
|
|