Инфоурок Физика Другие методич. материалы11 сынып оқушыларын ҰБТ дайындауда уақытты тиімді пайдалану жолдары семинары

11 сынып оқушыларын ҰБТ дайындауда уақытты тиімді пайдалану жолдары семинары

Скачать материал

Қысқа мерзімді жоспарлау

Т.А.Ә. және жұмыс орыны

Ержан Гүлмира Әбдіханқызы

«Сәтбаев қаласының №1 мектеп-гимназиясы» КММ

Жоғарғы санатты физика пән мұғалімі

Пән: Физика

Сынып: 11 А сынып

Сабақтың тақырыбы:

Атом ядросының физикасы тарауын қайталау

Мақсаты:

(SMART, орта мерзімді жоспардан алынады)

Білімділік: Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тиянақтау, бір жүйеге келтіріп қорыту теориялық білімін практикамен ұштастыру
Дамытушылық:
Оқушылардың ойлау есте сақтау қабілетін шыңдау. Өз бетімен жұмыс істеуге дағдыландыру. Білім деңгейін көтеру
Тәрбиелік: Оқушыларды өз ісіне жауапкершілікпен қарауға, уақытын үнемді пайдалануға үйретіп, жан-жақтылыққа, алғырлыққа, шапшаңдыққа тәрбиелеу. ҰБТ-леудің маңызын терең түсініп, оған дайындықты күшейтуді, алған білім негізінде табиғат сырларын түсіне отырып, оны қорғауға баулу.
Экологиялық тәрбие беру.

Күтілетін нәтижелер:

(орта мерзімді жоспардан алынады)

Тараудағы негізгі ұғымдарды қайталай отырып, радиактивті изотоптардың ғылым саласындағы қолданылуын, оның қоршаған ортаға және тірі организмге әсерін, одан қорғану жолдары туралы ұғымдарды тереңдетеді және тарау бойынша алған білімдерін қорытындылап, жинақтайды.

Жетістік критерийлері:

Оқушылар  сабақта норматив талабына сай оқу материалын меңгеруіндегі логикалық және сыни тұрғыдан ойлау шапшаңдығын, сөздік қорын, ақпараттық құзыреттілілгін дамытады. Жылдамдыққа, шапшаңдыққа үйрене отырып жетістікке жеткен адам пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық танытады  

Түйінді идеялар/бөліктері (подход):

Әмбебап каратасы бойынша сабақта оқушылар жеке жұмыс жасайды

І кезең Формулалар сыры

ІІ кезең Сыни сұрақтар

ІІІ кезең  Деңгейлік тапсырмалар

ІҮ кезең Тест тапсырмалары

Оқулық:

(ҚР ББҒМ ұсынған)

11 сынып Физика оқулық

С.Тұяқбаев, Ш.Насохова, Б.Кронгарт

 

Сабақ барысы/мұғалімнің ескертпелері:

 

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеттері

Бағалау

 

Ресурстар

Формативті

Суммативті

5 минут

Ұйымдастыру кезеңі:  Сынып оқушыларын түгелдеу, «Физикалық шамалар» бойынша топқа бөлу.

Сабаққа зейінін аудару мақсатында сыныптың көшбасшысына сөз беру

Сыныпты ынталандыру, белсенділігін арттыру

Сәлемдесу,  ортадан карточкалар таңдап алу, алынған

 физикалық шамаларымен құрастырылған формула бойынша топқа бөлінеді.

 

-

Слайд

Флифчарт таратпа материалдар, бағалау парақшалары

5 минут+3 минут+ 2 минут

І кезең  Жылдамдыққа формулалар жазу

Таңдап алынған тақырып бойынша формулалар еске түсіру және постер қорғау

Формула жазуға 5 минут беріледі.

Топ біріге отырып берілген тақырып төңірегінде барлық формулалары мен схемаларын, графиктерін постер арқылы жазып шығады

Берілген уақыт  аралығында үлгергендерінше формула жазады, уақыт аяқталғанда колдарындағы постерді «Аялдама» стратегиясы бойынша сағат тілінің бағытымен келесі топқа ауыстырады. Келесі топ мүшелері алдына келген достарының тақырыбы бойынша түзетулер мен толықтырулар жүргізеді.

Оқушылар бұл жұмысты 3 балдық деңгейде бағалайды.

Соңында жасалынған жұмыс және оның безендірілуі бірге бағаланады.

Плакат, маркер топқа бөлуге фигуралар, тақырыптар, конверт

 

5 минут

ІІ кезең Сыни сұрақтар

Тестте кездесетін анықтамалар мен формулалар ауызша сұралады.

Орынға отырғызу матрицасы арқылы белгіленеді.

 

ООМ бойынша байқау тестінде кездесетін ауызша сұрақтарға оқушылар жауап береді. Жауаптары ООМ белгіленіп балы шығарылады.

Оқушы жауаптары + таңбасымен белгіленіп балы шығарылады. Жалпы ұпай саны 3

Барлық + таңбасы саналып қорытынды балы шығарылады.

Қарама-қарсы сұрақтар, тапсырмалар ООМ

10 минут

ІІІ кезең  «Ізденген жетер мұратқа» Оқушыларды деңгейлері бойынша бөліп оларға деңгейлік тапсырмалар беріледі.

Деңгейлік есептер

А деңгейі 5 есеп

Б деңгейі 5 есеп

С деңгейі 3 есеп

Берілген тапсырманы  жылдамдыққа топта орындау және бір бірімен талқылау, тексерту

Деңгейлік әр-бір есеп бір балл барлық есебі дұрыс болса онда 5 балл

 

 Таратпа материалдар, слайд, бағалау парақшалары

10 минут

 ІV кезең  «Біліміңді тексер»

Тест тапсырмасы 10 сұрақтан тұратын тест тапсырмасын 10 минутқа есептер шығару

Бағалау критериімен таныстыру. Уақытты белгілеу. Тест жауабын интерактивті тақтадан көрсету

ЖАУАПТАР :

 Уақыт бойынша тапсырманы орындап кімде қандай қателіктер бар сол бойынша салыстырмалы қорытындылау және келесі сабақта сол кемшін тұстарын қайта қарап келіп сынақтар тапсыратындығын айтады.

10 минут ішінде 10 есепті жылдамдыққа нақты әрі дұрыс  шығарады

 

 

 

 

 

Тақтадағы жауап бойынша бір-бірінің дәптерлерін тексереді

 

Алған балдары бойынша қай есебі дұрыс болмады қай есепке үлгере алмады сол тақырыптарды қайта қарау ұсынылады.

Есепті орындау деңгейіне байланысты бал бойынша баға қойылады

Әр-бір дұрыс жауап бір балмен бағаланады

 

 

 

 

«Бағдаршам»

9-10 балл –жасыл

7-8 балл – сары

5-6 балл - қызыл

 

 

 

-

Мултимедиялы электронды уақыт

Тест тапсырмалары

Таратпа материалдар

5 минут

Қорытынды бағалау

Барлық кезеңдер бойынша балдарын қосып есептеу жүргізу

19-21 балл  - «5»

16-18 балл – «4»

13-15 балл – «3»

 

Рефлексия

Оқушылар бүгінгі сабақ барысында шығара алмаған есептерін, тапсырмаларын, қиындық келтірген сұрақтарын жазып «Қара жәшікке» салады

Келесі сабақ сол қара жәшік ішіндегі сұрақтар мен есептерді талдап түсіндіруден басталады.

Оқушылар өз қолдарындағы бағалау парақшаларындағы барлық балды қосып оны бағаға айналдырады.

Мадақтау

Барлық бағалауды бағаға айналдыру

Бағалау парақшалары ООМ

Қорытынды бағалау парақшасы

Мұғалім ескертулері/ Рефлексия:

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________Мұғалім:


Бағалау парақшасы

Оқушының аты – жөні _______________________________________

 

 

Сабақ кезеңдері

Негізгі кезеңдер бойынша ұпай саны

Оқушының сабақта алған ұпайы

Жалпы балды бағаға ауыстыру

1

І кезең Формулалар сыры

3

 

 

 

19-21 балл «5»

16-18 балл «4»

13-15 балл «3»

2

ІІ кезең Сыни сұрақтар

3

 

3

ІІІ кезең Деңгейлік тапсырмалар

5

 

4

ІV кезең Тест тапсырмалары

10

 

 

Жалпы қорытынды

21

 

 

 

Бағалау парақшасы

Оқушының аты – жөні _______________________________________

 

 

Сабақ кезеңдері

Негізгі кезеңдер бойынша ұпай саны

Оқушының сабақта алған ұпайы

Жалпы балды бағаға ауыстыру

1

І кезең  «Біліміңді тексер»

Тест тапсырмасы

10

 

 

 

19-21 балл «5»

16-18 балл «4»

13-15 балл «3»

2

ІІ кезең  «Ізденген жетер мұратқа»  деңгейлік тапсырмалар есептер шығару

5

 

3

ІІІ кезең «Талаптыға нұр жауар»

Тестте кездесетін анықтамалар мен формулалар

3

 

4

ІҮ кезең  «Асқақ арман – айқын мақсат»

3

 

 

Жалпы қорытынды

21

 

 

 


Мұғалімнің бағалау парақшасы

 

Оқушының аты – жөні

І кезең

ІІ кезең

ІІІ кезең

ІҮ кезең

ҚОРЫТЫНДЫ

Жалпы ұпай саны

Бағасы

1

Боканова Ботагөз

 

 

 

 

 

 

2

Борамбаев Ислам

 

 

 

 

 

 

3

Жайықов Арыстан

 

 

 

 

 

 

4

Жүсіпбек Балайым

 

 

 

 

 

 

5

Қасымбек Мөлдір

 

 

 

 

 

 

6

Оралбай Айнұр

 

 

 

 

 

 

7

Өмірбек Жанерке

 

 

 

 

 

 

8

Сәрсенбай Нұрсұлтан

 

 

 

 

 

 

9

Тұрарова Мадина

 

 

 

 

 

 

 

19-21 балл  - «5»

16-18 балл  - «4»

13-15 балл  - «3»

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "11 сынып оқушыларын ҰБТ дайындауда уақытты тиімді пайдалану жолдары семинары"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Медиатор

Получите профессию

Няня

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
