Урок математики у 1-А класі
Тема: Розв’язування прикладів.
Мета: Повторити склад числа 7, закріпити вміння дітей додавати і віднімати число 0, готувати дітей до роботи над задачами, розвивати самостійність, логічне мислення.
Хід уроку
Оголошення теми уроку.
Повторення вивченого матеріалу.
(Дан числовий ряд: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10)
– яке число у цьому ряду найменше?
– яке число найбільше?
– назвіть наступне (після) 1, 3, 7.
– назвіть попереднє (перед) 5, 8, 10.
– назвіть сусідів чисел 7 і 9.
– назвати число, яке стоїть між 8 і 6.
– про яке число говориться: Цифра …, як кочерга.
В неї, бач, одна нога. (Цифра 7).
Робота в зошитах.
– записати рядок цифри 7.
– накреслити відрізок довжиною 7 см.
– а чи можна накреслити відрізок довжиною 0 см?
Розв’язування прикладів.
(приклади написані на дошці. 1 учень розв’язує приклади на дошці, всі останні – в зошитах).
– порівняти:
(1 учень працює біля дошки, останні дивляться, виправляють помилки).
Фізхвилинка
Вчитель: Сьогодні прийшов Буратіно, який довго не ходив до школи, бігав з лісою Алісою і котом Базиліо. А, коли ми вивчали склад числа 7, Буратіно не було у школі. Він тепер не може зробити цієї роботи, яка на дошці.
(Давайте допоможемо Буратіно).
1 стовпчик – всі разом.
2 стовпчик – самостійно у зошитах, 1 учень – біля дошки.
Підготовка до роботи над задачами.
(Малюнок: годівниця. На ній 3 голуби і 4 горобці).
Бесіда. Вчитель: Зараз зима. Птахам тяжко годуватися взимку. Щоб допомогти птахам, люди вішають годівнички, сиплять туди корм.
– У кого, діти, є такі годівнички?
– Що ви туди сиплете?
– Подивіться на малюнок. Яких птахів ви бачите? (Голубів, горобців).
– Скільки голубів? (3), горобців? (4)
– Скільки всього птахів? (7)
– Який можна скласти приклад, щоб відповісти на це питання? ()
– Дайте повну відповідь на питання: скільки всього птахів на годівниці? (всього 7 птахів).
Завдання Олівця.
– Сьогодні до нас знову прийшов Олівець. А коли він до нас приходить і навіщо? (Щоб принести цікаві завдання).
1 завдання.
Яке число треба поставити і чому? (7. На першому малюнку – схемі до 3 + 5 і одержали 8, тоді на другій схемі до 2 + 5 і буде 7).
2 завдання.
Яка фігура зайва і чому? (Маленький трикутник. Усі (решта) – великі).
Підсумок уроку.
– що повторювали?
– що нового узнали?