Инфоурок Украинский язык КонспектыУзагальнення та систематизація вивченого за темою "Числівник"

Узагальнення та систематизація вивченого за темою "Числівник"

Скачать материал


hello_html_m281bc288.gifhello_html_m281bc288.gifhello_html_m281bc288.gif


hello_html_26384938.gif

















Урок з української мови для 6-го класу



Розробила

учитель української мови

та літерарури

Іванова Лілія

Володимирівна








Ровеньки - 2014 р.


hello_html_m281bc288.gif


6 клас Дата_________



Урок № 64



Тема: Узагальнення та систематизація вивченого з теми «Числівник»


Мета: перевірити знання з теми, орфографічні, орфоепічні навички, вдосконалювати усне й писемне мовлення, виховувати інтерес до рідної мови та інших навчальних дисциплін.

Обладнання: підручник,мультимедійна дошка, картки.

Тип уроку: урок узагальненя і систематизації знань.

Методи і прийоми: розповідь учителя, бесіда робота в групах.

Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть розвязувати проблемні питання, доводити свої твердження, працювати в групах.

Під час уроку розвиваються комунікативна, мовленнєва, соціокультурна

компетентність учнів.


Хід уроку:


І.Організаційний момент.

ІІ.Актуалізація опорних знань.

Протягом кількох уроків ми вивчали тему числівник, переконалися, що без нього не існує жодна наука, без нього ми безпорадні в щоденному житті. Вміння правильно вимовляти, писати числівники, узгоджувати їх з іменниками потрібне нам повсякчас, на кожному уроці. Спробуємо в цьому переконатися.

Погляньте на розклад уроків на дошці.

1. Історія.

2. Математика.

3. Англійська мова

4. Українська мова.

Наш сьогоднішній урок поєднує всі 4 уроки, які є за розкладом, також перерви, обов’язкове відвідування шкільної їдальні. Про початок і кінець уроку буде сповіщати дзвоник.

Ви, учні, поділені на 4 групи. Серед вас є математики, історики, англійці, знавці української мови. Кожен з вас буде вчителем і учнем.

Урок перший.


Історія чисел.


Учень читає текст, узгоджуючи числівники з іменниками.

Слов…н…с…кі пл…мена пов…язували число з множиною конкретних предметів: 2 (корова), 2 (табун), 4 (вівця), 5 (стріла). Сукупність предметів називали так: п…ятеро (ягнята), троє (мисливці).

Числом сорок користувалися для позначення великої кількості предметів. Для позначення дуже великих чисел вживали слово тьма. Що означало «тисяча». Щоб позначити міл…он, малювали людину зі зведеними вгору руками. Нуль вказував на відсутність одиниць певного ряду.

Дроби почали використовувати в (Д, д) ревній Греції, а на Русі з XV столі… я вживаються дроби 1/2, 1/4, 1/8, що позначали половину, чверть, (пів) чверті.


Учні пояснюють орфограми, записують цифри словами, узгоджуючи їх з іменниками, усно відмінюють підкреслені числівники.


Дзвінок


Учитель: На перерві можна поспілкуватися з ровесниками, як роблять ці хлопці. Вслухайтеся в мовлення учнів та зробіть їм зауваження.


Дhello_html_m3b67d5a8.gifhello_html_7e0a5019.gifhello_html_5124d0bb.gifhello_html_31904b77.gifhello_html_31904b77.gifвоє дітей розігрують діалог. Учні виправляють помилки, які зустрічаються в усному мовленні.

hello_html_m4fb9d6eb.gifhello_html_m4fb9d6eb.gifhello_html_m7eaa7d36.gif

  • Хhello_html_485e547f.gifhello_html_m311f0002.gif

    Числівник – означає число і кількість предметів.

    одімо в суботу після уроків у кіно?
  • Яhello_html_7df6364e.gifhello_html_7df6364e.gifке це буде число?

  • Одинадцяте люте.

  • Ні, я в п’ять годин іду в басейн.

  • Зhello_html_761bfdce.gifhello_html_761bfdce.gif ким ти туди ходиш?

  • З чотирнадцятої гімназії займається ще чотири хлопця і п’ятеро дівчат. А всіх у секції десь біля п’ятидесяти.

Дзвінок


Учитель: Наступний урок – математика. Це прекрасна можливість практичного використання числівників. Проте спочатку відправимо чергових до їдальні. Наступна перерва – велика, нас чекає сніданок.

Дівчатка приготують смажену рибу та салат.


Учні отримують картки з індивідуальними завданнями.


Картка 1.


Перепишіть, замінивши цифри словами. Визначте відмінки числівників, поясніть орфограми.

Рибний соус


8-10 столових ложок кетчупу змішати зі 150г сметани. Суміш з…єднати з 250мл бульйону з риби й варити протягом 5хв. Посипати зеле…ю, подавати до смаженої риби.


Картка 2.


Перепишіть, замінивши цифри словами, визначте відмінки числівників.


Салат «Фантазія»


Близько 350г печериць порізати і залити соком з 2 лимонів. Залишити на 30-40хвилин. Відварити 0,5 головки капусти, змішати з 8 редисками, 50г тертого сиру, 4 горіхами, 5 ложками олії, 4 ложками сметани.

Все перемішати, посолити і поперчити.


Учитель: Поки дівчата готують страви ми розв’яжемо приклади і задачу.


Приклади:

До 972 додати 59=?; (1031)

Від 1576 відняти 243=?; (1333)

Скільки разів 7 міститься в 196=?; (28)

До 5 додати 7 і поділити на 3=?; (4)


Задача:

За останні 6 років роботи школи було випущено 10 11-их класів. Серед цих учнів 23 отримали золоті та срібні медалі.

Відомо, що золотих медалістів було 20, скільки учнів отримали срібні медалі?


Перерва:


Які страви нас чекають у їдальні?

Учні слухають рецепти. Виправляють помилки, якщо вони є при вживанні числівників.



Дзвінок


Учитель: на цій перерві можна й розім’ятися.

Отже, фізкультхвилинка. Але граматична. Якщо я називаю числівник, то ви піднімаєте руки вгору, якщо прикметник – розводите у сторони, якщо іменник – витягуєте уперед.

Стотисячний, семидесятий, п’ятиденка, двадцятипятимільйонний, дев’ятирічка, столітній, шеститисячний.

Яке правило об’єднує ці слова?


Дзвінок


Учитель: урок української мови.

Поговоримо про число 7, яке славиться магічною силою.


Учень: згідно з легендами, всі великі міста стояли на 7 пагорбах.

Число 7 зустрічається у прислів’ях і приказках. Подивіться таблицю (картки). В якій колонці написані приказки. Зачитайте.

Поясніть. А які вислови записані у другій колонці? (Фразеологізми)

7 раз відмір, а 1 – відріж.

7 одного не ждуть.

У 7 няньок дитина недоглянута.

За кусок кишки 7 літ пішки.

Дерти 7 шкір.

До 7 поту.

7 п’ятниць на тиждень.

7 вода на киселі.

Пояснити фразеологізми. Скласти з ними речення. Пояснити, в чому різниться написання слова 7 в українській і російській мовах. Знайдіть кількісні, порядкові та збірні числівники.


Підсумок уроку:

Поглянемо на годинник. Котра година? Вкажіть, будь ласка, різні варіанти позначення цього часу.

Наприклад: 11 год. 35 хв., 35 хв., на дванадцяту. 35 хв. по одинадцятій.

Отже, наш урок (а точніше уроки) наближається до кінця.

Запишіть домашнє завдання: виписати уривок з підручника «Географія», де є числівники, перекласти українською мовою, придумати запитання до тексту.

На яких уроках ще використовують числівники?


Діти відповідають.

Який же висновок ви можете зробити про вживання числівників.


hello_html_39d6fad3.gifhello_html_3378b961.gifhello_html_7b2dcded.gifhello_html_1bb35cbd.gifhello_html_7f402bba.gifhello_html_m472373c9.gifhello_html_7c40d3b5.gifhello_html_2195534c.gifhello_html_1fb31b9b.gifhello_html_16317938.gifhello_html_347ae176.gif

Урок української мови

Йде оцінювання учнів.




Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Узагальнення та систематизація вивченого за темою "Числівник""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Руководитель страховой организации

Получите профессию

Бухгалтер

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
