Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
№12 орта мектеп
Сабақтың тақырыбы: Ғаламшардағы тіршілік
Жаратылыстану пәні мұғалімі: Кабылов М.Б.
Ақтөбе қаласы
2 слайд
Мақсаты:
Оқушыларға жалпы ғаламшардағы тіршілік туралы жан-жақты түсінік беру.
Білімділік:
Табиғаттағы тірі ағзалар тіршілігі туралы айта отырып, білімдерін жетілдіру.
Дамытушылық:
Оқу іскерліктерін арттыру арқылы оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Тәрбиелік:
Оқушыларды айнала қоршаған орта мен табиғатты қорғауға тәрбиелеу.
3 слайд
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі:
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру
Оқушылармен амандасу
Топқа бөлу, бағалау парағын тарату
ІІ Үй тапсырмасын сұрау
ІІІ Жаңа тақырыпты меңгерту
IV Бекіту
V Үйге тапсырма
VI Қорытынды, бағалау
4 слайд
5 слайд
“Құпия сандық”
сұрақтары
6 слайд
Ғаламшардағы тіршілік
бейнесюжет үзінді
7 слайд
І топ
Тірі ағзалар дегеніміз не?
ІІ топ
Биосфера қабығы
ІІІ топ
Тірі ағзалардың ұқсастығы мен айырмашылығы
VІ топ
Эвглена дегеніміз не?
8 слайд
“Кластер” дамыту
Тірі ағзалар
Өсімдіктер
Жануарлар
Саңырауқұлақтар
Микроағзалар
Жабайы
Мәдени
Жыртқыштар
Шөп қоректілер
Бактериялар
Вирустар
Улы
Азықтық
9 слайд
І топ
Тірі ағзалар дегеніміз не?
ІІ топ
Биосфера қабығы
ІІІ топ
Тірі ағзалардың ұқсастығы мен айырмашылығы
VІ топ
Эвглена дегеніміз не?
10 слайд
Жердің ағзалар тұратын және оларды қалыптастырушы тіршілік ортасын биосфера қабығы дейміз.
11 слайд
І топ
Тірі ағзалар дегеніміз не?
ІІ топ
Биосфера қабығы
ІІІ топ
Тірі ағзалардың ұқсастығы мен айырмашылығы
VІ топ
Эвглена дегеніміз не?
12 слайд
Үш жақты күнделік
13 слайд
І топ
Тірі ағзалар дегеніміз не?
ІІ топ
Биосфера қабығы
ІІІ топ
Тірі ағзалардың ұқсастығы мен айырмашылығы
VІ топ
Эвглена дегеніміз не?
14 слайд
Ассоциациялық аймақ
Эвглена
Бір жасушалы қарапайым ағза
Жануарлар сияқты қозғалады
Органикалық заттарды түзеді
Өсімдіктер сияқты қоректенеді
15 слайд
Ғаламшардағы тіршілікке кері әсер ететін факторлар
Балық қаңқасы
16 слайд
Иә
Жоқ
17 слайд
104 беттегі, 43 тақырыпты оқу және жерден басқа ғаламшарда тіршілік барма?
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Күні:
Тақырыбы: Ғаламшардағы тіршілік.
Мақсаты:
- Оқушыларға жалпы ғаламшардағы тіршілік туралы жан-жақты түсінік беру.
Білімділік: Табиғаттағы тірі ағзалар тіршілігі туралы айта отырып, білімдерін жетілдіру.
Дамытушылық: Оқу іскерліктерін арттыру арқылы оқушылардың пәнге деген қызығушылығын ояту.
Тәрбиелік: Оқушыларды айнала қоршаған орта мен табиғатты қорғауға тәрбиелеу.
Сабақ әдісі: Сұрақ – жауап, әңгімелеу, ойын элементтері т.б.
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру
1)Оқушылармен амандасу
2)Топқа бөлу, бағалау парағын тарату
ІІ Үй тапсырмасын сұрау
ІІІ Жаңа тақырыпты меңгерту
IVБекіту
VҮйге тапсырма
VI Қорытынды, бағалау
Кезең | Мұғалім әрекеті | Оқушылар әрекеті |
1 | Оқушымен амандасып, оқушының зейінін сабаққа аударады. | Амандасады Кітап, дәптерін шығарып сабаққа дайын отырады. |
2 | Үй тапсырмасын сұрақ-жауап арқылы сұрау. 1.Тепе-теңдік дегеніміз не? 2.Тепе-теңдікке мысал келтіріңдер. 3.Адамдардың тепе-теңдікті сақтауына не әсер етеді? | Оқушылар өткен тақырып бойынша сұрақтарға қыскаша жауап береді. |
3 | Тірі организмдер 4 патшалыққа бөлінген: микроорганизмдер,саңырауқұлақтар,өсімдіктер және жануарлар.Жер бетіндегі барлық өсімдіктер флораны,ал жануарлар фаунанықұрайды. Жердің организмдерден тұратын және оларды қалыптастырушы тіршілік ортасынбиосфера қабығы (грекше биос-тіршілік) дейміз Биосфераға гидросфераның барлығы, литосфераның жоғарғы қабаты және атмосфераның төменгі қабаты кіреді.Яғни тіршілік бар жердің барлығы кіреді. 1.Тірі организмдердің бір-біріне ұқсастығы мен айырмашылығы неде? 2.Қандай тіршілік иелерін өсімдіктерге және жануарларға жатқызамыз? | Жаңа тақырыпты дәптеріне жазады. Мұғалімді тыңдап, керек жерлерін дәптерге қысқаша жазып алады. |
4 | Тақырыпты бекіту үшін мұғалім келесі сұрақтарды қояды. 1.Биосфера дегенді қалай түсінесің? 2.Биосфераның шекарасын анықта. 3.Адам биосфераның бір бөлігі бола ала ма? 4.Флора және фауна деген не? Одан кейін тақтаға сұрақтар жазылады, сол сұрақтарға оқушылар жауап беруі тиіс. | Мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді. Тапсырмаларды орындайды. |
5 | §43 оқу мазмұндау. Мәтін соңындағы тапсырмаларға жауап беру. | Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. |
6. | Сабаққа қатысқаны бойынша бағалау. |
6 665 171 материал в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Кабылов Марат Базарбаевич. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
300 ч. — 1200 ч.
Курс повышения квалификации
72/108/144 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
6 ч.
Мини-курс
3 ч.